Özdağ; “Demirtaş Çizmeyi Aşmıştır”

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Diyarbakır’daki HDP mitingine yapılan saldırının emniyet destekli olduğuna ilişkin iddiaları ve ‘Tecrit tartışmalarına son vermek için Öcalan İmralı heyeti ve ailesiyle görüştürülmeli’ sözlerine AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’dan tepki geldi.

Özdağ; “Demirtaş Çizmeyi Aşmıştır”

Demirtaş’ın öküz altında buzağı aradığını kaydeden Özdağ, “İddiayı ortaya atanlar ispat etmekle yükümlüdürler. Demirtaş’ta iddiasını ispat etmekle yükümlüdür. Edemezse şeref yoksunudur. Çizmeyi aşan bir adamdır” dedi.

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın "Diyarbakır mitinginde bombayı patlatan kişi, devletin içerisindeki istihbarattan ve emniyetten destek almıştır” iddialarına AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ tepki gösterdi. Özdağ, “Selahhatin Demirtaş önce kendi Milletvekilinin sınır güvenliğini sağlayan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin orada hendek kazmasının karşılığında, “Bizim ülkemiz dört parçadır. Irak, İran, Türkiye ve Suriye’de parçalarımız vardır. Bütün Kürdistan’ı kuracağız. Burası Kürdistan’dır” ifadelerine yer versin” dedi.

HDP SİYASAL KÜRTÇÜ VE MARKSİST BİR PARTİDİR

HDP’nin çözüm sürecinden anladığının Türkiye’yi bölmek, parçalamak ve zayıflatmak olduğunu kaydeden Özdağ, “Fırat’ın öbür tarafında önceleri ‘yerel yönetimlere özerklik’ diyorlardı.  Şimdi ‘yerel topluluklara özerklik’ diyorlar. Zaten gayeleri buydu. Bunu söylüyorduk biz, bilen biliyordu bunların asıl niyetini. Ama maalesef insan hafızası çabuk unuttuğu için ve bunlar ideolojilerle çalıştıkları için kendi sempatizanlarını ve mensuplarını çok kolay bir şekilde ikna edebiliyorlar. Halbuki toplum Türk – Kürt ayrımı yapmıyor, böyle bir ayrımında içerisinde değil. Toplum daha iyi eğitim almak, çalışmak, kazanmak, özgür ve zengin Bir Türkiye’de yaşamak istiyor. Türkiye’nin üniter yapısına inanıyor. Ama bunlar üniter yapıya inanmıyorlar. Bunların ortak vatandan kastettikleri Türkiye ve Kürdistan’dır. Eşit vatandaşlık algı ve takdimleri ise Şıh kimliğinin ortadan kaldırılıp Kürt kimliği yazılmasa bile dominant olarak oraya çıkartılmasıdır. Bunlar Kürtlerin hakkını savunmamaktadırlar, siyasal Kürtçülerdir, Marksist’tirler.  Bunların Güneydoğu Anadolu’da tamamen başka fikir, başka etnik yapı, ideolojilere, partilere tahammülü yoktur. Hatta kendilerinden olmayan Kürtlere tahammülleri yok. Demirtaş önce çözüm süreci başladığı günden bugüne kadar silahı bırakmayan PKK’yı konuşsun. Ortaya sürdüğü ciddi bir iddiadır ve iddiasını ispat edemeyenler müfteridirler, alçaktırlar. Selahattin Demirtaş’ı ortaya sürdüğü iddiasını ispata davet ediyorum. Eğer iddiasını ispat etmezse kendisi şeref yoksunu bir adamdır. Önce iddiasını ortaya atanlar iddiasını ispat edecek” şeklinde konuştu.

PKK ÖNCE SİLAHI BIRAKACAK

Demirtaş’ın Tecrit tartışmalarıyla ilgili sözlerine de değinen Özdağ, “Abdullah Öcalan’a tecritmiş. Öcalan’a neden tecrit olsun. Onlar önce silahları bırakacak, dağdan inecek. Silahlı elemanları Türkiye’yi terkedecek. Silahtan, kandan, şiddetten medet ummayacaklar. Demirtaş önce Kobani sokak eylemlerinin hesabını versin. Selahattin Demirtaş Türkiye’de çizmeyi aşan bir adamdır. Selahattin Demirtaş yüzde 13’lük oyu hangi sandık hileleriyle aldıklarını bilen adamdır. Selahattin Demirtaş LPGT’lilere özgürlük diyen ama Güneydoğu Anadolu’da Hüdapar, AK Parti, CHP, MHP ve Saadet Partililere ölüm diyen bir yapının temsilcisidir. Ama bizler sabırlı bir milletiz. Onların gayelerini biliyoruz. Silahları bırakmadıkları süre içerisinde Türkiye’de ne Abdullah Öcalan gündeme gelir. Ne de onların istedikleri ve hayal ettikleri bir özerklik gündeme gelir. Demirtaş gibi kişiler Türkiye’de ki özgürlük ortamını istismar ediyorlar, hürriyet ortamını çarpıtıyorlar” diye konuştu.

BASKI VE HİLEYLE BARAJI AŞTILAR

“Eğer Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da özgür bir seçim yapılabilseydi, sandıklarda hile yapılmamış olsaydı bunlar yüzde 10 barajını aşamazlardı” diyen Özdağ sözlerine şöyle devam etti; “Barajı aştılar diye hayıflanmıyorum, demokrasi içerisinde aşabilirler ama her etnik ve siyasi yapıya, fikre, ideolojiye, mezhebe hayat hakkı tanımaları gerekiyor. Güneydoğu Anadolu’da ne yaptıklarını halk çok iyi biliyor. Baskıları, tehditleri, sandık hilelerini, Sandıklarda hiç geçersiz oyun olmadığını millet çok iyi biliyor. Bazı yerlerde vatandaşların eline mühür dahi vermediler. Bu konuyla ilgili savcıları göreve davet ediyorum. Muammalı sandıklarda görev alan sandık görevlileri derhal ifadeye çağrılmalıdır. Kim vatandaşın yerine oy kullanmış ve imza atmışsa bunlar hakkında savcılar işlet başlatmalıdır. Bu nedenle Demirtaş’ı ve sözlerini çok fazla dikkate almıyoruz. Zaten Kürt kökenli vatandaşlarımızda dikkate almıyorlar. Sadece Marksist – Leninist Kürtlerle, AK Parti düşmanlığıyla HDP’ye oy veren paralel yapı ve bazı CHP’liler bunlara barajı aştırmıştır. PKK Teröründen dolayı öldürülen 40 Bin insanımızı unutalım mı? Diyarbakır’da pazaryerinde karısının yanında başına kurşun sıkılan Astsubayı unutalım mı? Daha geçen gün korucuyu, muhtarı öldürdüler. Bunlar kandan medet uman, rant devşirmeye çalışan siyasi uzantılardır. HDP PKK’nın siyasal uzantısıdır. Kendileri de bunu itiraf ediyor. İstiklal marşından rahatsız olan, okumayan bir yapı. İstiklal Marşı’nı dahi okuyacağız, ya da okumayacağız demeye erkekçe cevap vermeye cesaret edemeyen bir yapı. Bunların gayelerini ve kime hizmet ettiklerini çok iyi biliyoruz. Türkiye bir bütündür gaye, istek ve hedeflerine müsaade etmeyeceğiz.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.