ÖZDAĞ; “BEDEN EĞİTİMİ DERSİ KALDIRILMAYACAK”

Parlamentoda görev yapmadan önce Beden Eğitimi Yüksek Okullarında Öğretim Görevliliği ve Öğretim Üyeliği yaptığını kaydeden AK Parti Sosyal İşler Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Talim Terbiye Kurulu bir karar merciidir. Ancak Meslek Liseleriyle ilgili lise denkliğini getirmek amacıyla Meslek Liselerinin 10. Sınıflarında Beden Eğitimi dersinin kaldırılıyor olmasını kabul etmiyorum.Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanımızla ve müsteşarımızla gerekli görüşmeleri yaparak bu yanlıştan dönülmesini sağlayacağız” dedi.

ÖZDAĞ; “BEDEN EĞİTİMİ DERSİ KALDIRILMAYACAK”

Talim Terbiye Kurulununu bir tavsiye organı ve bilimsel araştırma merkezi haline dönüştüreceklerini kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç.Dr. Selçuk Özdağ, “Şu anki pozisyonuyla Talim Terbiye Kurulu bir karar mercii. Talim ve Terbiye Kurulunun kararı ile öğretim programlarında değişiklik yapılarak kimya, matematik, fizik ve biyoloji derslerinin ders yükü artırılmış, değişiklik sonrasında lise denkliğinin sağlanabilmesi amacıyla söz konusu değişikliğin mesleki ve teknik ortaöğretim okullarında da uygulamaya konulması zorunluluğu doğmuştur. Bunun sonucunda Talim ve Terbiye Kurulu kararıyla mesleki ve teknik Ortaöğretim okullarının 10 uncu sınıflarına 6 saat matematik, 2 saat fizik, 2 saat kimya ve 3 saat biyoloji olmak üzere 13 saatlik bir ders yükü ilave edilmiştir. Ders yükünün artmasıyla birlikte mesleki ve teknik ortaöğretim okullarının 10 uncu sınıf ders çizelgesinde var olan beden eğitimi dersi Talim ve Terbiye Kurulunun kararıyla haftalık ders çizelgesinden çıkarılmıştır. Ancak hâlihazırda mesleki ve teknik ortaöğretim okullarının 9 ve 11 inci sınıflarında ikişer saat zorunlu beden eğitimi dersi bulunmaktadır. Ama Beden Eğitimi Derslerini kaldırmış olmasını kabul etmemiz mümkün değil. Bu konuyla ilgili Sayın Bakanımıza konuyu arz ettim ve konunun düzeltileceğine inanıyorum. Konunun düzeltilmesi için yoğun gayret sarf ediyorum. Birilerinin bahsettiği gibi yani bazı sendikaların, bazı yazarların Meslek Liselerinin tüm sınıflarında ve tüm liselerde Beden Eğitimi Dersi kaldırılıyormuş gibi göstermesini ve telaffuz etmesini kabul etmiyor ve kınıyorum. Bu karar Talim Terbiye Kurulu’nun aldığı bir karardır. Milli Eğitim Bakanlığımızın aldığı bir karar değildir.  Dershaneler Kanunu ve Milli Eğitim Teşkilat Yasasıyla ilgili Kanun Tasarısı Milli Eğitim Komisyonundan geçti. Meclise kısa zamanda gelecek. Bu Kanun Meclisten geçer geçmez Talim Terbiye Kurulunu bir tavsiye organı ve bilimsel araştırma merkezi haline dönüştüreceğiz” dedi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Bilal Erdoğan’ın ses kaydı iddialarının tamamen montajdan ibaret olduğunu belirten Özdağ, “Bazı kesimlerin ve darbe heveslilerinin AK Partiyi yıpratma adına böyle hayali şeylerle uğraşmalarına gerek yok. Bu son yaşanan hadise bile AK Parti iktidarının Türkiye ve Türk milleti adına ne kadar gerekli, önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir. Milletimiz bu tür yakışıksız işlere girişenlerin dersini 30 Mart’ta verecektir” şeklinde konuştu. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.