ÖZDAĞ: “2014‘DE 50 BİN 750 ÖĞRETMEN ATANACAK”

AK Parti Sosyal İşler Başkan Yardımcısı, Milli Eğitim Komisyonu Üyesi ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ öğretmen atamalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yakın bir süreçte 750 Öğretmen alınmıştı. Şubat ayında 10 Bin Ağustos ayında ise 40 Bin Öğretmen alımı daha gerçekleşerek. 2014 yılında toplam 50 bin 750 öğretmen alımı olacak” dedi.

ÖZDAĞ: “2014‘DE 50 BİN 750 ÖĞRETMEN ATANACAK”

Özdağ, “Bazı STK’ların vesayetçiliğe soyunduğunu gördük. Bu vesayetçi ayaklanma Türkiye’yi 120 Milyar Dolar zarara uğratırken aynı zamanda daha çok gerçekleştirmeyi düşündüğümüz öğretmen alımının önüne geçmiştir” şeklinde konuştu. 

Cumhuriyet tarihinin 90 yıllık tarihine bakıldığında toplam 800 Bin öğretmen atamasının gerçekleştiğinin görüldüğünü kaydeden AK Parti Sosyal İşler Başkan Yardımcısı, Milli Eğitim Komisyonu Üyesi ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Bu atanan öğretmenlerin 400 Bini 78 yıllık dönemde 400 Bini ise AK Parti iktidarları döneminde alınmış. Yeni alınacak öğretmenlerle bu sayı yaklaşık 450 Bin civarında olacaktır. Bu oran bizim eğitime verdiğimiz önemi ifade etmektedir” dedi.

“Geçtiğimiz ay içerisinde 750 öğretmen alımı yapıldı. Şubat ayında ise değişik branşlara ait olmak üzere 10 Bin Öğretmenin alımı gerçekleşecek. Bu Öğretmen atamaları gerçekleşirken bir yandan ihtiyaçlara göre davranılırken bir yandan da mali dengeler gözetiliyor” diyen Özdağ, “Türkiye’de 120 Bin civarında öğretmen açığı var. Sayın Başbakanımızın belirttiği gibi Ağustos ayında 40 Bin Öğretmen daha alınacak. Bu alımla birlikte 2014 yılında 50 Bin 750 Öğretmen alımı gerçekleşmiş olacak. Aynı zamanda dershanelerin dönüştürülmesi üzerine bu dershanelerde çalışan 50 Bin civarında ki sözleşmeli memur ve öğretmenler var. Bunlarla ilgili de bir çalışma yürütüyoruz. Bu çalışma da Türkiye Büyük Millet Meclisi Bakanlar Kurulunda imzaya açılacak. Ardından da genel kurula gelecek. Oradan da çeşitli kurumlara, okullara, halk eğitim merkezlerine ve benzeri kurumlara istihdam edilecekler. Bununla ilgili de bir düzenleme gerçekleşecek” şeklinde konuştu.

“Biz eğitime önem veriyoruz. Yakın bir zamanda Türkiye’de 176 Üniversite açıldı. Özel liseler açıldı” ifadesinde bulunan Özdağ, “Özel sektör eğitime yatırım yaptığı takdirde Yüzde 50’nin üzerinde vergi muafiyetini getiriyoruz. Bunun haricinde herhangi bir şahısta bir hayırda bulunmak isterse yani tüzel olmayan bir şahıs ferdi olarak hayır yatırımında bulunmak isterse alacağı malzemelerle ilgili KDV muafiyeti getirilmesi yönünde bir çalışma yürütüyoruz. Almış olduğu demir, çimento, mermer ve benzeri mamülden KDV muafiyeti getirilmesi yönünde çabamız mevcut. Böylece vatandaşımız hayır yaparken daha az para harcayarak daha çok hayır yapsın istiyoruz” diye konuştu.

Öğretmen açığının giderilmesi konusunda çalışmalarının devam ettiğini kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Türkiye ekonomisini daha iyi noktalara getirdiğimiz süre içerisinde vesayetçi yapılarla mücadelemizi arttırdığımız müddetçe ekonomi daha düzlüğe çıkacak. Son süreçte hep birlikte gördük ki askeri, sermaye, oligarşik bürokrasi veya medya vesayetinin yanında bazı STK’ların da vesayetçiliğe soyunduğunu gördük. Bu vesayetçiliğe soyunmalar ekonomiye çok büyük darbe vuruyor. Son yapılan ayaklanmacı yapının devletimize verdiği zarar 120 Milyar Dolar civarındadır. Bu çok önemli bir kayıp. Şayet böyle bir şey olmamış olsaydı Öğretmen alımını çok daha fazla gerçekleştirecektik. Ama her şeye rağmen istikrarlı bir hükümet var. Siyasi istikrar ekonomide istikrarı getirir. Ekonomide ki istikrar ise huzuru ve özgürlüğü getirir. Eğitimde ki kalkınmayı getirir. Biz beyin göçünü, beyin gücüne dönüştürmek isteyen bir iktidarız. Bilgi, teknoloji toplumu olarak bilgi ve teknolojiyi sevgiyle donatmak isteyen bir iktidarız. Hem  bu 10750 Öğretmen, hem de Ağustos’ta alacağımız 40 Bin Öğretmenle, Dershaneler üzerinden alacağımız 30 Bin üzerindeki öğretmen ve memurlarımızın Milli Eğitim camiamıza, eğitimize ve bilim dünyasına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.