ÖZBAYRAM’IN ADAYLIK TANITIMINA BÜYÜK İLGİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Milletvekili aday adayı eğitimci Ali Özbayram MHP Manisa İl Binasında aday adaylığı toplantısı gerçekleştirdi.

ÖZBAYRAM’IN ADAYLIK TANITIMINA BÜYÜK İLGİ

Partililerin büyük bir ilgi gösterdiği tanıtım toplantısında konuşan Özbayram, ‘Tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet, tek dil’ anlayışından asla taviz vermeden 2023’e doğru yükselen ülke Türkiye vizyonunu gerçekleştirmek için bu yola çıktıklarını söyledi. 
MHP Manisa Milletvekili aday adayı eğitimci Ali Özbayram’ın MHP Manisa İl Binası toplantı salonunda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına MHP Manisa İl Başkanı Tanju Balatlı, MHP Manisa milletvekili aday adayları ve çok sayıda partili katıldı.
Ali Özbayram’ın aday adaylığı tanıtım toplantısında konuşan MHP Manisa İl Başkanı Tanju Balatlı, 7 Haziran’da gerçekleştirilecek genel seçimlerde MHP’nin büyük bir teveccüh gördüğünü belirterek, bugün itibariyle Manisa’dan milletvekili aday adaylığı başvurusu yapanların sayısının 45 olduğunu söyledi. Ali Özbayram’ın da kendisini çok iyi yetiştirmiş değerli bir isim olduğunu anlatan Balatlı, Özbayram’a hayırlı olması temennisinde bulundu.
Milletin iradesinin ortaya koyulduğu bir genel seçim maratonuna daha girildiğini kaydeden MHP Manisa Milletvekili aday adayı Ali Özbayram, “Ne yazık ki, millet devlet geleneğimizin harcı, çimentosu olan demokrasimiz mevcut AKP iktidarı tarafından her geçen gün çıkmaza sürüklenmektedir. Hukukun gölgelendiği, adaletin askıya alındığı, sosyal ve siyasal gerilimlerin tırmandırıldığı bir ülkede sağlıklı bir demokrasiden bahsetmek de imkansız hale gelmektedir. 13 yıldır milletimizden aldığı emaneti, milletimizin milli ve manevi değerlerini hiçe sayarak kullanan AKP iktidarı, ortak değerleri aşındırmış ve toplumsal hoşgörüyü zehirlemiştir. Kutuplaşmaları keskinleştirmiş, siyasi ve ahlaki kirliliği yaygınlaştırmıştır. Adalete darbe vurmuş, rüşvet ve yolsuzluklara kol kanat germiştir. Etnik bölücülüğü beslemiş, hainler ve işbirlikçileriyle beraber yürümüştür” ifadelerini kullandı.
ZENGİN DAHA ZENGİN, FAKİR İSE İÇLER ACISI HALDE
“Tüm bunların yanında, ekonomi ise tam bir yıkım ve enkaz halini almıştır” diyen Özbayram, “Zengin daha zengin, fakir ise içler acısı hale gelmiştir. Çiftçimiz başta üzüm olma üzere, gözü gibi baktığı tarım ürünlerini, yok pahasına satmakta, her yıl artan masraflarını karşılayamaz hale gelmektedir. Borç ödemekten belini doğrultamayan esnafımız sattığı malın yerine yenisini koyamamaktır. Asgari ücretle geçinmek zorunda bırakılan işçimize, emeğinin ve kutsal alın terinin karşılığı simit hesabı üzerinden verilmektedir. Memur ve emekliler artan enflasyonun ve geçim sıkıntısının altında ezilmektedir. Borcunu ödemekte zorlandığımız kredi kartları artık kimlik kartımız gibi cüzdanlarımızın ayrılmaz bir parçası olmuştur. Hal böyle olunca vatandaşımızın haklı feryadına karşılık, sürekli kendisine sanal düşmanlar yaratmakta meşhur olan AKP iktidarı, kerameti kendinden menkul bir şekilde, faiz-enflasyon oranı arasında kurduğu sakat mantık ilişkisi ile milletimize faturayı kesmektedir. Toplumsal güven sarsılıyor, gelecek ile ilgili beklentiler bozuluyorsa elbette ekonomi bundan olumsuz şekilde etkilenecektir” diye konuştu.
MHP olarak tek hedeflerinin tek başına iktidar olmak olduğunu kaydeden Özbayram, “Bu karanlık tablolar ortadayken, gücünü mensubu olmaktan şeref duyduğumuz yüce Türk Milleti’nden alan Türk Milliyetçileri olarak bizlere çok büyük görevler düşmektedir. Sorumluluk bilincini herkesten fazla duyan, duymak mecburiyetinde olan insanlar olduğumuzun farkındayız. Yılmadan, yorulmadan, umutsuzluğa kapılmadan, kalp kırmadan, kırılmış kalpleri kazanarak her bir bireye ulaşacağız. Milliyetçi Hareket Partisi doymayan, giymeyen, gezmeyen, gülmeyen milyonların hakkını ve alacağını savunmak için iktidar olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi ilkeleriyle, hedefleriyle, yetişmiş kadrolarıyla ve tertemiz idealleriyle iktidar olmaya hazırdır. Türkiye’mizin kurtuluşu, şerefli bir mazinin içinden gelen Milliyetçi Hareketin iktidarında olacaktır. Buna sonuna kadar inanıyoruz. Tüm bu duygu ve düşünceleri hayatının her alanında ilmek ilmek işlemiş bir ülkücü olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi 25. Dönem Milletvekilliği adaylığı, bilinen adıyla 7 Haziran Genel Seçimleri Milletvekili aday adaylığımı açıklamak maksadıyla huzurunuzdayım. Bilge Lider, Türkmen Beyi, Sayın Devlet Bahçeli’nin de dediği gibi, seçimlerde aziz Türk milletiyle en büyük ittifakı gerçekleştirecek olan Milliyetçi Hareket’in hedefi tek başına iktidar olmaktır. Türk milletini, Milliyetçi Hareket’in tek başına iktidarında aydınlık geleceğe birlikte yürümeye çağırıyoruz” dedi.
ÖZBAYRAM’DAN ÇAĞRI
“Çağrımız, ülkücü hareketin 46 yıllık kutlu mücadelesinin her aşamasında yer alan, davaya emeği ve hizmeti geçen, milletin değerlerini özünde yaşayan ve ilelebet yaşatacak olan bütün ülkücüleredir” diyen Özbayram konuşmasını şöyle tamamladı:
“Çağrımız, vatan ve millet sevgisi ile Türkiye’nin onurlu ve huzurlu geleceği ortak paydasında MHP ile aynı duyguları, hassasiyetleri ve endişeleri paylaşanlaradır. Çağrımız, gelecek nesillere onurlu ve güçlü bir Türkiye bırakmak isteyenleredir. Çağrımız, Türkiye’nin birliğine, dirliğine ve geleceğine duyarlı bütün vatanseverleredir. Çağrımız, ‘Tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet, tek dil’ anlayışından asla taviz vermeyenleredir. 2023’e doğru yükselen ülke Türkiye vizyonunu gerçekleştirmek için çıktığımız bu kutlu yolda, tedbir bizden, takdir Cenab-ı Allah’tan. Siz değerli gönüldaşlarımızın dualarına güveniyorum.”
Özbayram'ın konuşmasının ardından MHP Manisa İl Başkanı Tanju Balatlı Özbayram'a kendi yakasından çıkardığı MHP rozetini taktı.
ALİ ÖZBAYRAM KİMDİR?
1976 yılında Manisa’nın Salihli ilçesinde doğan Ali Özbayram, ilk ve orta öğrenimini Salihli’de tamamladı. Yükseköğrenimini Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji Öğretmenliği bölümünde okuyan Özbayram, 1998-2008 yılları arasında çeşitli okullarda öğretmen olarak görev aldı. 2008-2014 yılları arasında eğitim yöneticisi olarak farklı kurumlarda görev yapan Özbayram, eğitim yöneticisi olarak sıra dışı hizmetlere imza atarak dikkat çekti. Yürüttüğü çalışmalardaki tecrübelerle dolu yöneticilik hayatına yenilikçi, kararlı ve istikrarlı şekilde sürekli değişerek ve gelişerek devam eden Özbayram, 2001-2005 yılları arasında Karabük İl Ülkü Ocakları yönetiminde 2. Başkan olarak görev yaptı. 1999 ve 2004 yıllarındaki genel seçimlerde MHP milletvekili adaylarının danışmanlığı, 2011 yılındaki genel seçimlerde Zonguldak MHP Milletvekili adaylarının danışmanlığını ve 2014 yılı yerel seçimlerinde Karadeniz Ereğli ilçesinin MHP ilçe başkanlığının tüm seçim projelerinin hazırlanması ve belediye başkan adayının danışmanlığını yapan Özbayram, aynı zamanda Türk Eğitim Sen üyeliği, CMAS/TSSF (Türkiye Su Altı Sporları Federasyonu) 1. Dalıcı üyeliği, KEYDER (Karadeniz Ereğli Eğitim Yöneticileri Derneği) üyeliği ve Türk Ocakları Üyeliği bulunuyor. Evli ve iki çocuk babası olan Özbayram iyi derecede İngilizce biliyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.