“Memuru Satanlar Masada Çakılı Kalanlardır”

Türk Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Genç’in “Memur-Sen memuru masada satmıştır.” şeklindeki açıklamasına tepki gösteren Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı ve Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu, “Memuru satanlar masada çakılı kalanlardır” dedi.

“Memuru Satanlar Masada Çakılı Kalanlardır”

Türk Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Genç’in “Memur-Sen memuru masada satmıştır.” şeklindeki açıklamasına tepki gösteren Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı ve Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu, “Memuru satanlar masada çakılı kalanlardır” dedi.

Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı ve Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu, “Toplu Sözleşme görüşmelerinde Memur-Sen olarak Kamu İşveren Heyeti tarafından teklif edilen 4+4 ve 3+3’ü tartışmayı dahi doğru bulmayıp masadan kalktığımızda, masaya yapışıp kalanların Memur-Sen’i memurları satmakla itham etmesi samimiyetsizlik göstergesidir. Asıl memuru satanlar masada çakılı kalanlardır.” dedi.

BÜYÜK KAZANIMLAR ELDE ETTİK

3. Dönem Toplu Sözleşme sürecini, kamu görevlilerini mutlu edecek kazanımlarla tamamladıklarını ve tarihi bir başarıya imza attıklarını vurgulayan Sofuoğlu, “Memur-Sen olarak Genel Toplu Sözleşme kapsamında 43, hizmet kolu sözleşmelerinde 170 olmak üzere 213 kazanım elde ettik. Böylece Genel Toplu Sözleşmeyle elde edilen mali, sosyal ve özlük haklarının sayısı, geçen döneme göre yüzde 100’e yakın artmıştır. Bu toplu sözleşmede elde edilen kazanımlar, Memur-Sen’in örgütlü gücünün, ortak akla dayanan çalışmalarının, kararlılığının ve ısrarcılığının eseridir.” şeklinde konuştu.

MASAYA YAPIŞIP KALANLARI MİLLET GÖRDÜ

Toplu Sözleşme sürecinde masadan kalkmayanların Memur-Sen’in kararlılığını gördüğünü ve anladığını ifade eden Sofuoğlu, “Nimet avcılığı yapma imkanını kullanan iki konfederasyonun da; riskleri üstlenmekten azad edilmiş olması artık fark edilmiş durumdadır. İlk gün dâhil masayı provoke etmeye çalıştılar. Sonra masaya çakıldılar. Bizim, Kamu İşveren Heyeti tarafından teklif edilen 4+4 ve 3+3’ü tartışmayı dahi doğru bulmayıp masadan kalkmamızı zayıflatmaya çalışanların, masaya yapışıp kalmalarının yanlışlığı fark edilmiş durumda. Millet her şeyi görüyor. Çalışanların kazanması değil, Memur-Sen’in kaybetmesi önemli yaklaşımları prim yapmamıştır. “Son oturumda 4+4’ün müzakereye açılmasına sert tepki vererek bunu müzakere etmeyiz varsa yeni teklifinizi sunun yoksa masaya yeni teklif getirmeniz için ara verelim. Eğer diğer iki konfederasyon biz 4+4’ü müzakere edeceğiz derse buyursun etsinler” diye gösterdiğimiz kararlı duruş sonrası Konfederasyonlarda çark etmişler ve çalışanların temsilcisi olan Kamu Görevlileri Sendikaları Heyetine zarar vermenin yanlışlığından dönmüşlerdir.” dedi.

LEKELEME ÇABALARI BOŞUNADIR

Sofuoğlu açıklamalarını şöyle tamamladı:“Kamu görevlileri için tarihi bir başarı olan toplu sözleşme kazanımlarını tembel konfederasyonların karalamaya çalışmasını yadırgamıyoruz, çünkü tembel, vaktini meyveli ağacı taşlayarak geçirir. Yetkili Konfederasyon oldukları dönemde hükümetin verdiği yüzdelik zam dışında kazanım üretemeyen, hizmet kollarıyla ilgili masadan sürekli sıfır kazanımla kalkan konfederasyonlar, konfederasyonumuzun genel toplu sözleşme ve hizmet kolu sözleşmelerinde ortaya koyduğu yüksek performansı, ürettiği kazanımları lekelemeye gayret etmekteler, ancak çabaları boşunadır.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.