MASKİ AİLESİ İFTARDA BULUŞTU

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, personeline iftar yemeği verdi. Sıcak bir ortamda gerçekleştirilen iftar yemeğinde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de yer aldı.

MASKİ AİLESİ İFTARDA BULUŞTU

MASKİ’nin 15 gün sonra 1 yılını geride bırakacağını belirten Başkan Ergün, kısa bir süre içerisinde yapılanmanın tamamlanarak önemli hizmetlerin Manisa’ya kazandırılması nedeniyle MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, Genel Müdür Yardımcıları ve bütün MASKİ personeline teşekkür etti.

 

MASKİ Genel Müdürlüğü, personelini iftar yemeğinde buluşturdu. Taylan Restoran’da gerçekleştirilen iftar yemeğine Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, İller Bankası İzmir Bölge Müdürü Selahattin Özsoy, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, Genel Sekreter Yardımcıları Fuat Uzun, Yılmaz Gençoğlu ve Aytaç Yalçınkaya, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları Mahmut Bilgen, Şehnaz Başaran ve Erdal Nohutçu, Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Daire Başkanları ile MASKİ personeli ve aileleri katıldı.

BİR ARADA OLMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ

MASKİ ailesini bir araya getiren iftar yemeğinde konuşan MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, “MASKİ olarak bir yılımızı geride bırakmak üzereyiz. İlk iftarımızı düzenliyoruz. Bu yüzden çok mutluyuz. Bir yıl içerisinde MASKİ olarak çok şeyler yaptık. Geride bıraktığımız bir yılda yaşanan zorlukları kısa zamanda atlattık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün katkılarıyla sorunlarımızı bir bir aştık. Sizlerle beraber biz bir bütünüz, aileyiz. Sizler olmadan biz bu pozisyona gelemezdik. Çok yol kat ettik, güzel projeler ürettik. Bu projelerin üretilmesinde sizlerin katkıları çok büyük oldu. İller Bankası müdürüm de burada. Projelerin tasdikinde de kendisinin destekleri oldu. Bu projelerin bir kısmını ihale ettik. Diğerleri de ihale safhasında. Bir aile olarak bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

YOĞUN BİR ŞEKİLDE ÇALIŞTIK

 MASKİ’nin 15 gün sonra 1 yılını geride bırakacağını dile getiren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise, “Hep geçişler ve ilkler zordur, sancılıdır. Büyükşehir olmanın sancılarını yaşarken, bir yandan da ayrı bir bütçeye sahip olan MASKİ Genel Müdürlüğü’nün bütün teşkilatlanma süreci ile mahallelerimize hizmet verme noktasında yapılanma süreci geçirildi. Gerçekten bizzat her hafta MASKİ bünyesinde yapmış olduğumuz yönetim kurulu toplantılarında da çok hızlı bir şekilde hareket edebilmek için yoğun bir şekilde çalıştık. Değerli genel Müdürüm başta olmak üzere Genel Müdür Yardımcılarına, Daire Başkanlarına ve bütün çalışanlara teşekkür ediyorum” dedi.

BÜYÜKŞEHİR VE MASKİ BAŞARILARI SAĞLAYACAKTIR

Büyükşehir’in getirdiği artılar ve eksilerin hep tartışıldığını belirten Başkan Ergün, “Ancak çevresel faktörlerin ön plana çıktığı yatırımların yapılabilmesi için Büyükşehir’in artıları fazla. Bugüne kadar bütün ilçe belediyelerinin daha önceki dönemlerle kısıtlı imkanlarla bu tür yatırımların sahaya intikal ettirilmesi gerçekten çok zor. O açıdan Büyükşehir bu planlamayı il bütününde, ilçelerde, insanın yaşadığı her yerde bunun planlamasını yapma noktasında Büyükşehir ve MASKİ bu başarıları da fazlasıyla sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

GEDİZ’İN KURTARILMASI OLMAZSA OLMAZIMIZ     

Atık su arıtma tesislerine değinen Başkan Ergün, “İlçelerde iller bankası kanalıyla yapılmış ancak imkanların olmaması sebebiyle Manisa’da 11 tane arıtma tesisi işletme giderlerinin yüksek değerlere ulaşmasından dolayı çalıştırılamıyordu. MASKİ olarak bunun planlamasını yaparak ihale süreçlerini geride bıraktık. Yaklaşık 2 aydır bununla ilgili çalışmalar ve bu tesislerin çalıştırılmasını hızlı bir şekilde hayata geçirdik. Gediz’in kurtarılması diyoruz. Hepsi birbirine bağlantılı işler. Yaşadığımız bu coğrafyada dünyanın sayılı ovalarından olan Gediz ovası ve Gediz nehrinin kurtarılması noktasında bunlar olmazsa olmazlarımız. Maalesef ne acıdır ki yine yıllardır yapılamayan Manisa merkezinin atık su arıtma tesisinin projelerini bitirdik. İller bankası nezdinde de ihalelerini bitirdik. Allah nasip ederse Manisa merkez arıtmanın startı veriliyor. Turgutlu atık su arıtma tesisinin ihalesi yapıldı. Bir buçuk ay önce Gördes atık su arıtma tesisinin ihalesi yapıldı. Sırada 4 ilçemiz var. Onların da projeleri bitirilme noktasında. Bunlar büyük yatırımlar. Bu konuda iller bankasının bizlere vermiş olduğu bütün katkılardan dolayı Genel Müdürümüz ve Bölge Müdürümüze Manisalılar adına teşekkür ediyorum” dedi.

HİZMETLERİ BİRER BİRER SAHAYA SÜRÜYORUZ

Suyun insan hayatındaki öneminden bahseden Başkan Ergün, “Su olmazsa olmazımız. Şu anda 900’ün üzerindeki mahallelerimizde yaşayan insanlarımızın o su depolarından su içmelerini içimize sindiremiyoruz. Bu konu ile ilgili il genelinde tarama yaptık. Su depolarının içinde ne ararsanız var. Üzülmemek elde değil. Bu konuda ilk etapta 100 tane su deposunun düzenlemeleri yani her türlü yenilenmesi noktasında ihalesine çıktık. Bu konuda mahallelerimizle ilgili alt yapı sorunları had safhada. Yine ilk etapta belirlenen 97 mahallede kanalizasyon ve suyu sıfırdan yapmak üzere projelerini bitirdik. Bununla ilgili yapılacak yaklaşık yatırım 100 milyon liranın üzerinde. İller bankası nezdinde de olurları alındı. Allah nasip ederse ihale sürecine çıkıyoruz. Her şeyden önemlisi insanımıza önem veren, çevresel noktada bir yandan arıtmaların yapıldığı, doğayı kirletmediğimiz bir yandan da her türlü kontrolü yapılmış su depolarını yapma noktasında ve alt yapı sorunlarını çözme noktasında bu hizmetleri birer birer sahaya sürüyoruz” diye konuştu.

MANİSA BİRİNCİLİĞİ HAK EDİYOR

30 Mart’ın ardından 14 ilin Büyükşehir olduğunu kaydeden Başkan Ergün, “Yapılan temaslarda aldığımız bilgi yeni Büyükşehir olan 14 ilin içerisinde kuruluşunu en hızlı gerçekleştiren, su ve kanalizasyon idaresinde en hızlı gelişimin sağlanması noktasında Manisa birinciliği hak ediyor. Daha Daire Başkanlıklarını atamayan, Genel Müdürlerini iki üç defa değiştiren Büyükşehir belediyeleri var. Ben bütün çalışanlara, sizlere vermiş olduğunuz katkıdan dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Yemeğin ardından Başkan Ergün, MASKİ Genel Müdürlüğü çalışanlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

 

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.