Manisa’nın yeni Valisi Mustafa Hakan Güvençer Göreve Başladı

Vali Güvençer; "Vali olarak bu potansiyele yoldaşlık etmek, arkadaşlık etmek, elden geldiğince aynı hayalleri paylaşıp aynı hedefe bütün Manisalılarla beraber yürüyor olmak benim için çok özel bir şeref vesilesidir” dedi.

Manisa’nın yeni Valisi Mustafa Hakan Güvençer Göreve Başladı

Manisa'nın Yeni Valisi Göreve Başladı
İlgili Galeriye Git
Son valiler kararnamesiyle Rize’ye atanan Erdoğan Bektaş’ın yerine Kahramanmaraş Valiliğinden Manisa’ya atanan Mustafa Hakan Güvençer, ilk görevine çocuklara gösterdiği sevgi ile başladı.
Göreve gelen valilerin bir çoğu makam koltuğunda gazetecilere açıklamalarda bulunurken Güvençer ise kendisini çiçeklerle karşılayan Halil Yurtseven İlkokulu öğrencileri Onur Tünk ve Melike Özsu’yu yanı başına yer aldı.
Birlikte çalışacağı vali yardımcıları,ilçe Kaymakamları ve daire müdürlerince karşılanan Vali Güvençer’i kuyruğun sonuna son anda kaynak olmayı başaran Manisa’nın renkli simalarında engelli Anıl Andıç’da karşılayanlardan oldu.
Valilik personeli ile tokalaşarak makamına geçen Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Göçmen olduğunu, köklerinin Saruhanlı Beyliğinden olabileceklerine dair bir bilgiye ulaştıklarını belirtti.
Manisa’nın görev yapacağı 5. il olduğunu ifade eden Vali Güvençer, memuriyette aynı zamanda 17. görev yeri olduğunu kaydetti.
Vali Güvençer, “Manisa gerek nüfus özellikleri, sosyolojik özellikleri, gerek bereketli toprakları, gerek endüstriyel verimliliği gerekse tüm sektörlerdeki yüksek potansiyeliyle Türkiye’nin en önemli temel dinamiklerinden biridir. Vali olarak bu potansiyele yoldaşlık etmek, arkadaşlık etmek, elden geldiğince aynı hayalleri paylaşıp aynı hedefe bütün Manisalılarla beraber yürüyor olmak benim için çok özel bir şeref vesilesidir” dedi.
YENİ BİR BAŞLANGIÇ
“Benim için yeni bir başlangıç Manisa içinse uzun, güzel bitecek bir yolculukta bir dönemeç noktasıdır” diyen Vali Güvençer, başta Vali Bektaş şeyler olmak üzere emeği geçenleri saygıyla andı.
Vali Güvençer, “Güzel başlangıçların üzerine güzel koyabilirsek bizim için bir kazanım olacak. Her şeyden önce ben Manisa’da bir üst denetici olmak çabasının öncesinde bir Manisalı olmaya çaba göstereceğim. Manisalı olabilmek için Manisa’yı ve Manisalıları en iyi şekilde tanımaya çalışacağım. Onun hayallerini, hedeflerini keşfetmek, bir Manisalı gibi hissedip, bir Manisalı gibi düşünmek ve Manisalıyla yan yana bu yolda yürüyebilmek gerekir. Bu sebeple öncelikle ben Manisa’nın ruhunu ve hayallerini keşfetmeye çalışacağım. Manisalılarla aynı rüyaları görmeye başladığımda kendimi bir Manisalı gibi hissedeceğim” diye konuştu.
Türkiye’nin önemli bir tarihi dönemeçte olduğunu vurgulayan Vali Güvençer, “Özellikle coğrafya yeniden şekillendirilmeye çalışılıyor. Tarihi bir yüzyıl sonra yeniden yazılmaya çalışılıyor. Bu zorlu yürüyüşte Türkiye yeniden var olmak, ağırlığını koymak durumunda. Manisa’da Türkiye’nin bu kutlu yürüyüşünde önemli rolünü üstlenmiş olarak hep birlikte yürümeye devam edecek. Buna katkı verebilirsem ne mutlu” dedi.
Kamu kurumlarının ortak eş güdümsel içerisinde hukuka uygun bir şekilde sorun çözücü hizmet üretmesinin birinci göreve olduğunu vurgulayan Vali Güvençer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunu ne kadar becerebilirsem, devlet görevi o kadar yerine getirmiş olurum. Kadim devlet geleneğimiz, kadim vilayet geleneğimiz bize nasıl davranmamız konusunda çok önemli ve olumlu işaretler veriyor. Bir taraftan işimizi ciddiye alırken, her bir sorunu çözmek için çaba sarf ederken bir tek insanımızın bile hakkının, hukukun ihmaline ve ihlaline meydan vermeye azami çaba sarf edeceğiz.”
BİRİNCİ YARDIMCIM
Vali Güvençer, “Manisalılar benim birinci yardımcılarımdır. Manisalılar hayallerini, hedeflerini ve dertlerini benimle paylaşacaklar. Onlar çaba sarf edecek, ben bu çabaya ortak olacağım. Devletimizin verdiği imkanlarla bu çabaların sonuca ulaşması için onlarla birlikte gayret sarf edeceğim. Bu niyetle yola çıktıktan sonra aşamayacağımız bir sorun olmaz. Böyle devam ederse Manisa 10 yıl sonra çok önemli bir vilayet olacak” diye konuştu.
VALİ GÜVENÇER KİMDİR ?
Manisa’nın yeni Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 1963 yılında İstanbul’un Kadıköy İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1986 yılında Zonguldak Kaymakam adayı olarak mesleğe başlayan Güvençer, sırasıyla Çanakkale- Yenice Kaymakam Vekilliği, Çankırı - Ilgaz Kaymakam Vekilliği, Giresun- Alucra Kaymakamlığı, Artvin - Şavşat Kaymakamlığı, Ağrı - Gürbulak Sınır Mülki İdare Amirliği ve Ağrı Vali Yardımcılığı, Ankara - Kazan Kaymakamlığı, Amasya Vali Yardımcılığı, Yalova Deprem Kriz Merkezi'nde Vali Yardımcılığı, Aydın Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
Konya - Karatay Kaymakamlığı görevinde iken 22 Aralık 2008 tarihli kararname ile Sinop'a Vali olarak atandı. Güvençer buradaki görevini bitirdikten sonra, 13.12.2010 tarih ve 2010/1159 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Bingöl Valisi, 03.05.2013 tarih ve 2013/4699 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Muğla Valisi olarak atandı. 09.2014 tarihli ve 2014/6780 sayılı Kararname ile Kahramanmaraş Valisi olarak atandı. 01 Haziran 2016 tarihli ve 29729 Sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan 2016/8864 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Manisa Valiliğine atandı.  Güvençer evli ve 2 erkek çocuk babasıdır.

 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
maraşlı - 2 yıl önce
çok çok iyi ve kaliteli bir valiniz türkiye'nin en iyi valisi bence