MANİSA'NIN VEKİLLERİ İÇ GÜVENLİK YASASI'NI DEĞERLENDİRDİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde arbede yaşanmasına neden olan İç Güvenlik Paketi, Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi. CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz ve MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay İç Güvenlik Paketi'nin Türkiye'yi karanlığa sürükleyeceğini ifade ederken; AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, paketin Avrupa Birliği standartlarına uygun olduğunu ifade etti.

MANİSA'NIN VEKİLLERİ İÇ GÜVENLİK YASASI'NI DEĞERLENDİRDİ

ÖZEL HABER:BERFİN ADICAN

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kavga çıkmasına neden olan İç Güvenlik Paketi, muhalefet vekillerinin tepkisine rağmen meclisten geçti. 

Manisa'nın milletvekilleri, İç Güvenlik Paketi'nin kanunlaşmasını değerlendirdi.

CHP'Lİ ÖZ, "İÇ GÜVENLİK PAKETİ TÜRKİYE'NİN AYIBIDIR"

CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, AK Parti'nin düzenbazlık yaparak paketi meclisten geçirdiğini ifade ederek, "AK Parti'nin İç Güvenlik Yasası'nı mecliste komisyona sevk ederek kendilerince oyun düzmeye çalıştıklarını belirtmiştim. Bu oyunun sonucunu dün akşam yerine getirdiklerini söylemek istiyorum. Düzenbazlık yaparak bir yasa geçirdiler. İç Güvenlik Yasası ülkemizin ayıbıdır. Bu yasanın derhal geriye çekilerek Cumhurbaşkanı tarafından onaylanmaması gerekir. Ancak bunun gerçekleşmeyeceğini biliyorum. Bu yasa bir fiil Cumhurbaşkanı tarafından çıkartıldı. CHP iktidarı geliyor, korkuları bunun içindir. İnsanlara baskı uygulamak için bu yasayı çıkardılar. Bunun adı dikdatörlük ve faşizmdir." dedi.

MHP'Lİ AKÇAY, "TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NE DARBE VURULDU"

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, AK Parti'nin faşizan bir tavır sergilediğini söyleyerek, "İç Güvenlik Paketi, gerilimli bir şekilde meclisten geçti. Bu paket, demokrasiyi, temel hak ve özgürlükleri yok etmeye yöneliktir. Türkiye'yi despotik ve faşizan bir karaktere döndürüyorlar. Bunlar Türkiye Cumhuriyeti'ne vurulan darbelerdir. Bunun çok acıları çekilecek. Özellikle seçim öncesi iktidar, toplum üstünde baskıcı bir araç olarak bu yasayı kullanacak. Türkiye çok karanlık bir yere gidiyor. Tüm milletimizin sandığa giderek bu dikdatörce yönetime bir son vermesi gerekiyor." diye konuştu. 

"CUMHURBAŞKANI'NA ÖRTÜLÜ ÖDENEK VERİLMESİ ANAYASAYA AYKIRI"

Torba kanun kapsamında Cumhurbaşkanı'na örtülü ödenek hakkı tanınmasının anayasaya aykırı olduğunu belirten MHP'li Akçay, "Görüşülen torba tasarıda İç Güvenlik biter bitmez Cumhurbaşkanı'na örtülü ödenek vermeyi düzenleyen bir maddeyi anayasaya aykırı bir şekilde zorbaca geçirttiler. Örtülü ödenek anayasaya göre sadece Başbakan'a tanınan bir yetki. Başbakan'ın görev ve yetkileri gereği örtülü ödenek tanınması normal. Fakat anayasal bir hakkı olmadığı halde Cumhurbaşkanı'na örtülü ödenek verildi. Bu ödeneğin siyasi çalışmalar için kullanacağı açıktır. İç Güvenlik kanununa göre yaptıracakları bir takım oerpasyonlar için örtülü ödenek kullanacaklar." dedi.

AK PARTİLİ ÖZDAĞ, "AB STANDARTLARINA UYGUN BİR YASA"

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ise, "Türkiye'de kamu düzenini sağlamak için yapılmış bir paket. Türkiye'de Kobane, Gezi olayları ve özellikle 17-25 Aralık operasyonları bu paketi çıkarttı. Türkiye'de bir operasyon daha yaptırmayacağız. Güvenlik dengesini sağlayacağız. Avrupa Birliği yasalarına uyumlu bir yasa çıkardık. Biz molotof koktely atanları TCK'ya alıyoruz. Valilerin yetkilerini genişlettik, gözaltı süresini 24 saate çıkardık. Biz bunları özgürlüklere zarar getirmeden yapıyoruz. Bu yasa insanımıza faydalı olacak." şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.