MANİSA’NIN GURURU OSB

Manisa Organize Sanayi Bölge (OSB) Müdürlüğü’nün yeni modern kampüs alanının açılış töreni yapıldı.

MANİSA’NIN GURURU OSB

Dünya’nın en yatırım yapılabilir illeri ve OSB ünvanına sahip olan son hamlesi ile 6. Bölgesi oluşturulan Manisa Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün 25 milyon TL ile ortaya çıkan yeni dev yönetim tesisleri rüya gibi açılışla sanayicilerle buluştu.

Manisa’nın gururu OSB’nin yeni konsepi MOSPARK’ın görkemli ve rüya gibi açılışında kampus alanının ikinci etabında yer alan sağlık ve spor kulübünün de temeli için butona basıldı dev pasta ise sanayicilerin alkışları ile kesildi.

Yeni kampus alanındaki açılış törenine Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Sait Türek,Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Ege Gümrük Ticaret Bölge Müdürü Kaptan Kılıç, OSB Bölge Müdürü Funda Karaboran, OSB Danışmanı Nihat Akyol, MOSB yönetim kurulu üyeleri, sanayiciler ve çok sayıda davetli katıldı.

MOSB Kreşindeki öğrencilerin mini konser verdiği Törende MOSB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Sait Türek, yeni modern kampus alanını tanıttı. MOSB Başkanı Türek,

“2008 yılında başladığımız bu hizmet yarışında aradan geçen 7 yılın sonunda yine bizim için büyük önem taşıyan yeni kampus alanımız MOSPARK’ı açıyoruz. Biliyoruz ki hayata geçirdiğimiz her proje diğer OSB’ler tarafından örnek alınıyor. Bu da bizi daha iyisini yapmak konusunda cesaretlendiriyor. Bölge Yönetimi olarak enerji santralimiz ve lojistik merkezimizin de aralarında bulunduğu tamamlanan altyapı ve üstyapı yatırımlarımızın yanında yeni yatırımlarımız için çalışmalara devam ediyoruz.Tabi ki sanayi için alt yapı ve üst yapı yatırımları üretim süreçleri için büyük önem taşıyor, ancak geçen zaman içerisinde eğitim ve sosyal alandaki ihtiyaçlarını karşılama konusunda da yatırımlar yapmamız gerektiğine inandık ve bunu kendimize görev kabul ettik. Bu konuda ilk adımı da Teknik ve Endüstri Meslek Lisemizle attık. Ardından sırasıyla diğer projelerimizi hayata geçirmeye başladık. Geçen zaman içerisinde Gümrük Binası, Sağlık Merkezi, Polis Karakolu, gibi yatırımlarımızı hayata geçirdik” diye konuştu.

 BU TESİSİN İÇERİSİNDE HER ŞEY VAR
OSB’lerin üretim merkezinin yanı sıra yaşam merkezi olması gerektiğini dile getiren Türek, bunun için MOSPARK içinde birçok tesis yaptıklarını söyledi. Türek,

 “Hayatımızın büyük bir çoğunluğunu geçirdiğimiz işletmelerimizden bir an olsun çıkmak, nefes almak, moral motivasyon toplamak için gerekli tesisleri yapmaya çalışıyoruz, bunları yaparken de yine en iyisini en güzelini yapmaya gayret ediyoruz.Temelini 2013’te attığımız yeni binamızda hizmet vermeye başladık.

Bugüne kadar geçen süre zarfında da banka, kafe, restoran, eczane ve marketimiz ile PTT şubemizde yeni yerlerinde faaliyetine başladı. Yaklaşık 50 bin metrekarelik alan üzerine bu kampüsü kurduk. 4 bin 500 metrekarelik  yaklaşık 100 araç kapasiteli kapalı otoparka da sahip olan yeni idari binamızda Bölge Müdürlüğü personelimiz ile birlikte sanayicimize daha kaliteli hizmet vermek için çalışmaya devam ediyoruz

İtfaiye, laboratuar ve güvenlik birimlerimizin yer aldığı 800 metrekarelik teknik hizmetler binamızda, saha ekiplerimizin çalışmalarını yönetiyoruz. Aynı zamanda  mimarisi, açık ve kapalı oyun alanları ile Manisa’da ve diğer OSB’lerde benzeri olmayan kreşimizde bölgemizdeki fabrikalarda çalışan personelin 3-6 yaş arası okul öncesi grubu çocuklarına hizmet veriyoruz” diye konuştu.

     Kampus içerisinde pek çok müdürlüğün de hizmet vermeye başladığını kaydeden Türek, Bilim Sanayi Teknoloji Müdürlüğü’nün bu alana taşındığını söyledi. Türek bu alanda banka şubeleri, tıp merkezi, kafe restoran ve 5 adet dükkanın hizmet vermeye başladığını belirtti. MOSB Yönetim Kurulu Başkanı Türek, bu kampus alanında hizmet veren Gümrük Müdürlüğü’nün açılışını da yaptıklarını belirterek, sanayicilerin artık daha rahat hizmet alabileceğini ifade etti.

Açılışların yanında MOSPARK’ın altyapısını güçlendirmek için temel atma törenleri de yapıldı. MOSB Yönetim Kurulu Başkanı Türek, fiber optik iletişim altyapı projesinin start aldığı belirterek, “Işığı kullanan fiber kablolar, verinin ışık hızında iletimini sağlayarak, OSB’mizin dünyaya ışık hızında bağlanmasını sağlayacaktır. Bugün çalışmaları başlayan fiber optik iletişim altyapısı projesinin 21 Aralık’ta tamamlanarak devreye girmesi planlanmaktadır. Bu çalışma ile Bölgemizde 33 km kazı yapılacak, 56 km fiber optik kablo döşenerek tüm işletmelerimizin kapı önlerine kadar fiber iletişim teknolojisi ulaştırılacaktır. Aynı zamanda OSB olarak kendi fiber optik şebekemiz oluşturularak ve OSB içi her türlü uygulamalarımızın teknolojik altyapısını oluşturacaktır. Bölgemize yapılan bu yatırımla, rekabetin artmasıyla kalite ve çeşitliliğin artması hedeflenmektedir” dedi.

   MOSB Başkanı Türek, kampus alanının ikinci etabında yer alan sağlık ve spor kulübünün  de temelinin atıldığını belirterek, bu alanda restoran, spa, spor tesisleri, yüzme havuzu ve tenis kortlarının yer alacağını açıkladı. Sağlık ve spor kulübünün yanı sarı kongre merkezi yapmayı hedeflediklerini kaydeden Türek, “800-1000 kişi kapasiteli bir kongre merkezi yapacağız, böylece kampus alanı inşaatımız tamamlanmış olacak. Bu güne kadar Türkiye de hiçbir OSB’de toplu olarak görülmemiş tüm bu tesisler bölgemizde yer almış olacak. Böylece benzeri olmayan bir kampus alanı oluşturulmuş olacak. Manisa Organize Sanayi Bölgesinde olmaktan gurur duyabilirsiniz. İleri de böyle bir Bölgede yaşamanın gururunu hep birlikte daha da fazlasıyla yaşayacağız” diye konuştu.

       Açılışa katılan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Ege Gümrük Ticaret Bölge Müdürü Kaptan Kılıç, Manisa’nın gümrük hacminin fazla olduğunu belirterek, kentin Türkiye ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Manisa Valisi Erdoğan Bektaş da, MOSB Park’ın örnek bir kampus haline geldiğini belirterek,

   “ Manisa ölçeğinin üstünde bir standartta güzel işler yapılmış. Her şey bir arada çözülmeye çalışılmış. OSB okul yönetimini, sağlığı, lokantacılığı bizden iyi yapıyor. Biz onlardan öğrenmeye devam ediyoruz. Profesyonel bir anlayışla yapıyorlar. Spor tesisleri yapacaklar, onu da bizden iyi yapacaklarına inanıyorum. Sanayiciyi bir çatıda sürdürmek çok önemli. Yeni nesil OSB’lerden deniyor. Yeni nesil OSB ile ortaya  çıkan projeleri incelediğimizde onların yapmaya çalıştığı şey MOSB’un zaten yaptığı ve sanayicilere sunduğu imkanlardır.  Manisa’ya Türkiye’ye örnek bir yönetim anlayışı ortaya koyanları kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Manisa OSB sağlık spor kulübü temeli atılırken havuza nazar boncukları atıldı. Ardından Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, MOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek yönetim kurulu üyesi sanayicilerle birlikte pasta kesti.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.