MANİSAM PLATFORMU MANİSA’NIN TELEVİZYONUNDA

Yurt dışı ve Türkiye'nin değişik illerindeki Manisalılar dernekleri ile Manisa'daki yerel yönetimler ve akademik odalar ile sivil toplum kuruluşları, ''Manisam Platformu'' çatısı altında toplanarak, protokol imzaladı. Platform üyeleri bugün Manisatv’de Name Simsaroğlu’nun konuğu oldu. Programda Manisa dışında yaşayan Manisalıların sayısının 500-600 bin civarında olduğu vurgulandı.

MANİSAM PLATFORMU MANİSA’NIN TELEVİZYONUNDA

Manisatv, Manisam Platformu üyelerini ağırladı. Naime Simsaroğlu’nun sunduğu Manisa Kazansın adlı programa İstanbul'daki Manisa İli Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan Vekili Hüseyin Fehmi Yersel, İl Kültür Müdürü Erdinç Karaköse, ''Manisam Platformu'' dönem başkanlığı görevine getirilen Ankara'daki Manisalılar Mesir ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Recep Gezinti ile Kırsal Turizm Derneği Başkanı ve , ''Manisam Platformu'' Manisa Sekreteri  Nedim Zurbacı katıldı.

Programda genel olarak Manisa, Manisalıların değerleri konuşuldu. Manisa’nın yeterince tanıtılmadığına dikkat çekildi. Manisalıları bir araya getirmenin yolları da karşılıklı tartışıldı. Manisa’nın dışında yaşayan Manisalıların sayısının 500-600 bin civarında olduğu vurgulandı.   

DİĞER İLLERİ KISKANIYORUZ

Hüseyin Fehmi Yersel, yapılan tüm çalışmalara rağmen Manisa'nın sahip olduğu değerler açısından tanıtımının halen yeterli seviyelerde olmadığı kanaatinde olduklarını ifade eden Yersel, ''Manisa’da yaşayan Manisalıların kendi memleketlerinde hissetmediği gurbetliği bizler, Manisa dışında yaşayan Manisalılar olarak diğer illerin meydana getirdiği kaynaşmayı gördüğümüz zamanki özlemi iç çekerek ve derinden hissediyoruz'' diye konuştu.

''Manisam Platformu'' dönem başkanlığı görevine getirilen Ankara'daki Manisalılar Mesir ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Recep Gezinti ise platformun Manisa için hayırlı olmasını temenni ettiğini belirterek şöyle konuştu:

''Manisa dışında yaklaşık beş yüz binden fazla Manisalının yaşadığı düşünüldüğünde az önce saydığımız çalışmaların hayata geçirilmesi bu oluşumun ne kadar büyük bir yapıya hizmet edeceğinin anlaşılması için faydalı olacağı kanaatindeyiz. Biz Manisa’nın dışarıdaki aynalarıyız, biz sizlerin gönüllü tanıtım elçileriyiz. Platformumuzun kurucu ve destekte bulunan üyeleriyle Manisa'ya yönelik takip edeceği başlıca konular, bilim ve teknoloji geliştirme projeleri üretmek, Manisa halkı arasında birlik ve dayanışmayı sağlayarak aidiyet duygusunu geliştirmek, Manisa'nın eğitim, sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine katkıda bulunmak amacıyla her yıl bir ilimizde çalıştaylar düzenleyip sorunlar ve çözümleriyle ilgili hazırlanacak raporları TBMM, hükümet ve ilgili makamlara sunmak. Manisa'nın ticaret ve turizm girdilerine katkıda bulunmak amacıyla yayınlar yapmak, bölge illerinin öncelikle kendi aralarında olmak üzere bilahare çeşitli ülkelerde kardeş kentler oluşturmalarına yardımcı olmak.'' 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.