MANİSALI VEKİL EMNİYET MÜDÜRÜNE DESTEK VERDİ

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ,Türk Polis Teşkilatı'nın 170'inci yıldönümü etkinliklerinde Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren’in polis memurlarının sıkıntılarına ilişkin yaptığı açıklamaya destek verdi.

MANİSALI VEKİL EMNİYET MÜDÜRÜNE DESTEK VERDİ

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ,Türk Polis Teşkilatı'nın 170'inci yıldönümü etkinliklerinde Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren’in polis memurlarının sıkıntılarına değinerek, “Kime sorsan “Bizim işimiz çok önemli diyor? Ne kadar çok çalışıyorsak o kadar fazla mesai alalım. Standart bir mesai ile arkadaşlarımız ayı geçirmesin, haksızlık oluyor.” Sözleri ve geçtiğimiz hafta Manisa TKDK İl Koordinatörlüğüne Mali Polis ekipleri tarafından yapılan baskınla ilgili değerlendirmede bulundu. Özdağ, Emniyet Müdürü Ceren’in isteğinde haklı olduğunu ama bu ifadelerini direk medya karşısında dile getirmesini doğru bulmadığını kaydederek, “Bu tür meseleler öncelikle siyasilerin çözmesi gereken meselelerdir ve Emniyet Müdürümüzün sözleri doğrudur ama bu istek yapılırken silsile kaidesine uyulmalıydı” dedi.

Türkiye Devleti’nin 5 bin yıllık şanlı bir tarihe ve geçmişe sahip olduğunu belirten AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Polis teşkilatımızda bu şanlı tarihe şanlı ve onurlu geçmişiyle bir canlılık ve güven vermektedir. Polis teşkilatı vizdanı ve hukukla hareket eden kanunla ve anayasayla verilen görevleri yerine getiren, Yolsuzluğun, hırsızlığın, ahlaksızlığın üzerine korkusuzca giden başarılı bir teşkilattır. Türkiye polis devleti değildir. Türkiye’de polislerin de uymuş oldukları bir hukuk devleti vardır. Polis teşkilatı sürekli kendini yenileyene ve her geçen gün idarecilerinin, mensuplarının kalitesini arttıran bir teşkilattır” diye konuştu.

EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ İSTEĞİNDE HAKLIDIR. AMA…

Türkiye’de 250 Bin civarında polisin olduğunu kaydeden Özdağ, “Narkotik, Asayis, Terörle Mücadele ve diğer şubelere sahip polis teşkilatımız örnek bir teşkilat olup Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Manisa İl Emniyet Müdürümüz Tayfur Erdal Ceren’in fazla mesai ücretlerinin polis memurlarımıza yansımasıyla ilgili söyledikleri doğrudur. Bu konuyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Fakat bu tür konular daha çok siyasilerin konusudur. Bu konuların öncelikle siyasilere iletilmesi gerekir. İletilirken de silsile yoluyla yapılması uygundur. Emniyet Müdürü konusunda ve isteğinde haklıdır ama bunu direk medya önünde dile getirmesi doğru değildir. Polis teşkilatımızın özlük, sosyal ve diğer haklarıyla ilgili çok önemli uyuglamaları hayata geçirdik, bundan sonrada geçirmeye devam edeceğiz. Biz sadece polislerin değil toplumun tüm katmanlarının özlük ve sosyal haklarını düzeltmekle, yükseltme sorumluyuz. 13 yıl içerisinde işçilerimizin, memurlarımızın, esnafımızın her türlü sosyal, kültürel ve özlük haklarıyla ilgili çok önemli çalışmaları yürürlüğe koyduk, koymaya da devam edeceğiz. Türkiye’de ekonomiyi büyüttükçe herkese oradan bir pay oluşmaya devam edecek” dedi.

ATEŞ OLMAYAN YERDEN DUMAN ÇIKMAZ

Geçtiğimiz hafta Manisa Mali Polis ekipleri tarafından TKDK İl Kooordinatörlüğüne yapılan baskınla ilgili de değerlendirmede bulunan Özdağ, “Bu kurumun verdiği kredilerle, hibelerle veyyahut bu kurumla çalışma yürüten danışmanlık şirketleriyle ilgili bir soruşturma ve inceleme çalışması başlatıldı. Konuya tam olarak vakıf değiliz. Mesele kendilerini ilgilendiren bir konu olduğu gibi Yargı, Emniyete soruşturmanın yürütülmesi ve baskının yapılmasıyla ilgili talimatı veriyor. Kimseyi töhmet altında bırakmak istemeyiz. Şu an dosyalar incelemede. Hiç kimseye peşin hüküm yürütüp suçlu muamelesi yapamayız. Ama ateş olmayan yerden de duman çıkmıyor. İncelemeler sonucunda bir usulsüzlük, bir hukuksuzluk var ise gereği

mutlaka yapılacak. Türkiye bir hukuk devletidir. Kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz. O nedenle bütün bürokratlar, bütün devlet kurumlarında çalışanlar hassasiyetle hukuk çerçevesinde çalışmalıdırlar” şeklinde konuştu.

TKDK’ya yapılan baskınla ilgili olarak paralel bir bağlantının olup olmadığına ilişkin söylemlere de cevap veren Özdağ, “Bu baskında paralel yapıdan ziyade bir usulsüzlük, bir kanunsuzluk var mı önce ona bakılacak. Şayet bu kurumda çalışanlar ve daha önceki süreçlerde görev yapan idareciler buradaki devlet imkanlarını suistimal edip paralel yapıya taşımışlarsa elbetteki bu da ortaya çıkartacak. Bu kurumdaki İl Müdürü daha yeni atandı. 8-9 aydır çalışmalarını yürütüyorlar. Şu an bir çalışma yürütülüyorsa şu anki mevcut yönetim ve çalışmayla ilgili değil bundan öncekiyle bağlantılıdır bu çalışma. Bir suistimai, usulsüzlük veya kanunsuzluk mu var yoksa paralel bir yapının etkisi mi var, bunu ortaya çıkartacak olan yargıdır ve emniyet teşkilatımızdır. Bu konuda yargının vereceği kararı sabırlı ve saygılı bir şekilde beklemeliyiz” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.