MANİSALI GENÇLER BU PLATFORMDA BULUŞACAK

Türkiye’de gençlik çalışmalarını hareketlendirmek ve uluslar arası alanda ülkemizi temsil edecek gençler yetiştirmek amacıyla; Manisa’da faaliyet gösteren ve aralarında sendika ile siyasi partilerin de bulunduğu 11 farklı sivil toplum örgütü bir araya gelerek Manisa Gençlik Platformu’nu kurdu.

MANİSALI GENÇLER BU PLATFORMDA BULUŞACAK

Haber:Berfin Adıcan

Öğretmen Evi Toplantı Salonu’nda düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Manisa Gençlik Platformu Dönem Sözcüsü Mesut Öner: “Özellikle nüfusunun yarısını gençlerin oluşturduğu Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler için, genç nüfusun nitelikli ve kaliteli eğitim alması; Büyük Türkiye idealinin gerçekleşmesinde pozitif katkı sağlayacaktır. Bu kapsamda, kendini özgürce ifade edebilen, okuyan, düşünen, sorgulayan, eleştiri ve özeleştiri yapabilen, milli ve manevi değerlerine bağlı, özgüven sahibi, toplumsal aidiyet duygusu ve empati yeteneği yüksek; üretken, katılımcı ve uluslararası alanda rekabet edebilecek seviyede donanımlı bir gençliğe sahip olmak; bir ülkenin geleceğe güvenle bakmasını sağlayan en önemli güçtür. Bu sorumluluğun bilinciyle çalışmalar sürdüren gençlik teşkilatlarının temsilcileri olarak halkımızın değerleriyle barışık; her türlü olumsuzluklar karşısında dik duruşunu bozmayan, onurlu bir tavırla vicdanın sesi olan gençler yetiştirmek amacıyla bir araya gelerek bu platformu oluşturduk.” dedi.

11 FARKLI KURULUŞ VAR

11 farklı dernek, siyasi parti ve kurumun gençlik örgütleriyle birlikte çalışma yürüteceklerini söyleyen Öner: “Manisa Gençlik Platformu, ilimizde önemli gençlik çalışmaları yapan Genç Memur-Sen, Ensar Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği, Genç Tümsiad, Hayrat Vakfı, Avrupa Gençlik Derneği, Ak Parti Gençlik Kolları, İlim Yayma Cemiyeti, Saadet Partisi Gençlik Kolları, Mana-Der, Yaşam Boyu Öğrenme Derneği’nin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Platformun amacı; kadim medeniyetimizin milli ve manevi değerlerini benimsemiş, medeniyetimizin inşa ve ihyası davasına hizmet eden, Dünden güç alan, bugünü iyi değerlendiren, yarını iyi tasarlayan, vicdanlı ve sağduyulu, olayların yön verdiği değil fikirlere ve düşüncelere yön veren, güncelin peşinden koşan değil kalıcı ve faydalı olanı takip eden bir gençlik yetiştirmek ve gençliği ilgilendiren konular başta olmak üzere insanlığın ve medeniyetimizin ortak değerlerinden hareketle ortak söylem ve tavır gösterme amacıyla çalışma yapmaktır.” diye konuştu.

FİLİSTİN’E SERT TEPKİ

İsrail’in Filistin’e yönelik düzenlediği askeri operasyonu kınayan Öner: “ Şu mübarek günlerde Filistin'de, Doğu Türkistan'da, Suriye'de, Irak’ta ve dünyanın dört bir yanında zulme maruz kalan, katledilen, üzerlerine bombalar yağan, açlığa mahkûm edilen kardeşlerimizin acısını acımız kabul ediyor, başta Katil İsrail olmak üzere tüm zalimleri kınıyor ve lanetliyoruz.” dedi.

ADAY KRİTERLERİNİ BELİRLEDİLER

10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde destekleyecekleri aday profilini de açıklayan Öner: “Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilecek olmasını, Büyük Türkiye hedefinde hız artırma fırsatı olarak kabul ediyoruz. Manisa Gençlik Platformu olarak millet diyen, milletin adamı olan, medeniyet değerleriyle yürüyen, milletin hayalleri için koşturacak, Yeni Türkiye’yi inşa edecek, Milli İrade’yi her daim hâkim kılacak, istikrar ve güven ortamını devam ettirecek, İslam Birliğini kuracak, ümmetin ümidi olan bir Cumhurbaşkanı istiyoruz. Bu yükün altından kalkabilecek dava insanını, milletimizle birlikte 10 Ağustos’ta Cumhurbaşkanı seçip Yeni ve Büyük Türkiye yolculuğuna devam edeceğiz. “ şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.