MANİSA’DAKİ BUZ OKUL TBMM GÜNDEMİNDE

Manisa Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi olarak yapılması düşünülen ve 1 Ocak 2014 yılında teslim alınması gereken Yunus Emre Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu’nun tam bitirilmeden vaktinden önce teslim alınarak 2013-2014 öğretim yılında açıldığını söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “Ruhsat olmadığı için doğalgaz bağlanamamıştır. Bu nedenle birçok öğrenci hasta olurken öğrenciler sınıfta evlerinden getirdikleri ısıtıcılarla, dışarıda da ateş yakarak ısınmaktadır. Öğretmenler de sınıflara paltolarıyla girip ders vermek zorunda kalmıştır.” dedi.

MANİSA’DAKİ BUZ OKUL TBMM GÜNDEMİNDE

Yunus Emre Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu’nda yaşanan sorunları gündeme getiren MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “ 1 Ocak 2014 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına teslim edilmesi gereken bina eksiklikler giderilmeden dönem başında teslim alınıp kullanıma açıldığı için birçok sorun ortaya çıkmıştır. Okulda yemek sorunu yaşanmaktadır. Öğrencilerin okula ulaşımı konusunda sıkıntı yaşanmakta, merkezdeki pansiyonda kalan öğrenciler her gün yürüyerek okula gidip gelmektedir. Yunus Emre Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu’nun hemen yanında bu okullara ait pansiyon binasının inşaatı da henüz bitirilememiştir. Bu nedenle Yunus Emre Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu’nun öğrencileri Manisa Kız İmam Hatip Lisesi’nin en üst katını pansiyon olarak kullanmakta, erkek öğrencilerin pansiyon olarak kullandığı katta kız öğrenciler ders görmektedir.” dedi. 

Yunus Emre Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu’nda yaşanan sorunlarla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya soru önergesi veren MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “ 1 Ocak 2014 tarihinde bitirilmesi düşünülen Manisa Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi 2013-2014 öğretim dönemi başında neden Manisa Yunus Emre Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak açılmıştır? 1 Ocak 2014 tarihinde teslim alınması gerek bu bina tamamlanmadan 2013-2014 öğretim döneminin başında neden teslim alınmıştır? Manisa Yunus Emre Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin bulunduğu bina için Manisa Belediyesi’nden 13.09.2012 tarihinde ‘ ortaöğretim binası inşaat ruhsatı’ alınmıştır. Manisa Yunus Emre Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin iskân ruhsatı bulunmamaktadır. Bu nedenle buraya doğalgaz bağlanamamış, soğuk sınıflarda ders yapan öğrenci ve öğretmenler hastalanmıştır. 

13.12.2013 tarihi itibariyle bu binanın iskân ruhsatı için Manisa Belediyesi’ne başvuru yapılmamıştır. Manisa Belediyesi’ne iskân ruhsatı için neden başvuru yapılmamıştır? Manisa Yunus Emre Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yanmayan kaloriferlerinin kamuoyuna yansıması üzerine yetkililer 16.12.2013 tarihine kadar okulu tatil ederek kalorifer tesisatını döşeme yönünde karar almış, kamuoyuna da 13.12.2013 tarihinde kalorifer tesisatının döşendiği yönünde bilgi vermişlerdir. Manisa Belediyesi’ne iskan ruhsatı talebinde bulunmadan kalorifer tesisatı nasıl döşenmiştir? Manisa Yunus Emre Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi binası için Manisa Belediyesine iskân ruhsatı için başvurusu yapılmamasının nedeni binanın bitmemiş olması mıdır? Eğer bina bitmemiş ise 2013-2014 eğitim döneminin başından neden hizmete açılmıştır? Manisa Yunus Emre Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin yemek sorunlarını çözmeyi düşünüyor musunuz? 

Manisa Yunus Emre Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin pansiyonu bitirilemediği için buradaki öğrenciler tren istasyonunun yanındaki Manisa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin son katını pansiyon olarak kullanmaktadır. Aynı katta kız öğrencilerin sınıfları bulunmaktadır. 

Üniversite yurtlarında kız ve erkek öğrencilerin aynı kampus alanında farklı binalarda bulunmasını hatta ilkokulda aynı sınıfta kız ve erkek öğrencilerin aynı sınıfta ders görmesini uygun görmeyen AKP Hükümeti erkek öğrencilerin pansiyon olarak kullandığı katta kız öğrencilerin ders görmesini nasıl uygun görmüştür? 

Manisa Yunus Emre Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin pansiyonu bitirilemediği için bu okulun öğrencileri yaklaşık 4-5 km uzaklıktaki Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin pansiyonunu kullanmaktadır. Maddi durumu sınırlı olan bu öğrenciler bu öğrenciler soğuk havalarda her gün 4-5 km yürümektedir. Manisa Yunus Emre Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin ulaşım sorunlarını çözmeyi düşünüyor musunuz? Manisa Yunus Emre Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin eksiklikleri ne zaman giderilecektir? Manisa Yunus Emre Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin pansiyonu ne zaman bitirilecektir?


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.