Manisa Valisi Bektaş Rize’ye Böyle Uğurlandı

İki yıl önce Manisa Valiliğine başlayan en son yayınlanan Valililer Kararnamesiyle Rize’ye atanan Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’a veda uğurlaması yapıldı. Birlikte çalıştığı bürokratları onu uğurlamak için Valilik önündeki Cumhuriyet meydanında uzun kuyruklar oluşturdu.

Manisa Valisi Bektaş Rize’ye Böyle Uğurlandı

Manisa Valisi Bektaş Rize’ye Böyle Uğurlandı
İlgili Galeriye Git
Vali Bektaş'ı uğurlayanlar arasında Yuntdağı bölgesindeki Çınarlıkuyu köylülerinden Kemal Tezcan ile Vali Bektaş arasındaki uzun süreli vedalaşma izleyenleri duygulandırdı.Tezcan “Seni çok dar zamanda tanıdım cana yakın mert birisiymişsin meğersem. Seni ömrüm boyunca unutmayacağım” Vali Bektaş’ta “Burada canın sıkıldığın atla gel Rize’ye yarım kalan sohbetimize orada devam ederiz” dedi.
Vali Bektaş’ı Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, CBÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi,  Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, vatandaşlar ve valilik personeli uğurladı.
Bir veda konuşması yapan Vali Bektaş, “3 Haziran 2014 tarihinde başladığım Manisa Valiliği görevinden, Rize Valiliği görevine atanmış bulunmaktayım.   Cihangir padişahlar yetiştirmiş bu kutlu şehirden, görevini layıkıyla yapmaya çalışmış insanların iç huzuruyla ayrılıyorum.  Şanlı tarihi, bereketli ovaları, çalışkan ve geçimli insanları, Dünyanın dört bir yanına üretim yapan sanayisi, güzel iklimiyle ülkemiz illeri arasında seçkin bir yere sahip Manisa’da verimli, güzel ve mutlu iki yıl yaşadım.  Başlangıçta, Manisa’nın varlarını ve yoklarını yerinde tespit edip, en hızlı biçimde ilin ruhuna nüfuz etme gayreti içinde oldum. Mevzuatla verilen görevleri yüksek sorumluluk ve duyarlılıkla yerine getirmeyi, Manisalıların şahsımızdan beklentilerini yeni projeler halinde hayata geçirmeyi çalışma yöntemi olarak belirledim. Geleneksel üretimlerde yaşanan sorunları göz önüne aldığımızda, tarımda büyük değişimlere sektör bileşenleri ile birlikte öncülük etmezsek işimizin çok zor olacağını gözlemledim. Toprağımızın parçalı oluşu, tarımsal üretimin kimyasallarla yaşadığı sorunlar, tarımsal sulamada yaşanan darboğazlar; bizi yenilikçi olmaya, yeni şeyler düşünüp yapmaya yöneltmiştir. Görev dönemimiz boyunca organik tarım projesiyle tarımda, diğer projelerimizle de sanayide, eğitimde hep bir hareketlenme ve atılım oluşturma çabası içinde olduk” dedi.

Soma’da yaşanan büyük felaketin yaralarını sarmak, Soma ekonomisini çeşitlendirmek, ilçenin coğrafi konumunu avantaja çevirmek üzere Soma’yı çalışma gündemlerinin odağına aldıklarını kaydeden Vali Bektaş,
 “Çok sık yaptığımız Soma ziyaretlerinde, Somalılarla birlikte ilçenin imkânlarını, geleceğini, sorunlarını yüz yüze görüşerek ortak aklı bulmaya çalıştık. Soma’daki sıkıntılı ve karamsar havayı dağıtmak, kurumsal ilişkileri yumuşatmak üzerinde çaba gösterdik. Kamu kuruluşlarımızın; vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçlarının karşılandığı, güleryüzle hizmet aldıkları yerler olmasına çalıştık. Vatandaşın hak ve hukukunun devlet katında korunmasına özel önem verdik. Görev dönemim boyunca çalışmalarımıza özveri ile katılan her düzey ve konumdaki mesai arkadaşlarıma takdirlerimi belirtiyorum.  İmkânlarını gönüllü olarak Manisalıların hizmetine sunan, abide benzeri eserlerin banisi olma mutluluğunu kafi gören hayırseverlerimiz her türlü takdiri hak etmektedirler. Onlara da kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.  Basın, milletin müşterek ve hür sesi olarak hep yanımızdaydı. Uyarılarını, önerilerini hep dikkate aldık. Tüm medya çalışanlarına, medya kuruluş sahip ve yöneticilerine hizmetlerimize verdikleri pozitif katkılar için teşekkür ediyor, allahaısmarladık diyorum.  Sivil toplum kuruluşlarının dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de, ilin hizmet ve proje gündemine sahip çıkmalarının, Manisa sevgilerinin sınandığı bir düzlem olacağı kanaatindeyim. Manisa’yı sıçramalı gelişme seyrine sokacak, ilin sıcak çalışma gündemine taşındığını umduğum yeni ve özgün projelerimizin hayata geçirilmesini bütün kalbimle temenni ediyorum.   Manisalıların şahsıma gösterdikleri saygı, sevgi ve hüsnükabule teşekkür ediyorum. Manisa’da ailece çok güzel ve mutlu iki yıl geçirdik. Giderken aklımızda ve kalbimizde unutulmaz anılar götürüyoruz. İnşallah bizler de Manisalıların gönlünde bir güzel iz bırakmayı başarmışızdır.  Kutlu emanet Şehzadeler Şehri Manisa’yı, hizmet bayrağını daha yükseğe dikmek üzere değerli meslektaşıma devrediyorum. İyilik ve güzellikler içinde kal, Allahaısmarladık Manisa. Hepinize hakkımı helal ediyorum, sizde helal edin” diyerek eşi Esma Bektaş ile Manisalılara veda etti.
 

 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.