Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde Yeni Güvenlik Dönemi

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde maliyeti 1 milyon 400 bin TL olan ve 6 ayda tamamlanan  Full HD görüntüleme sistemi projesi hayata geçti. Proje sayesinde çalışan ve tesis güvenliği daha iyi bir şekilde sağlanacak. 

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde Yeni Güvenlik Dönemi

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi 90. yılına Full HD görüntüleme sistemiyle girdi. Maliyeti 1 milyon 400 bin TL olan proje yaklaşık 6 ayda tamamlandı.
Türkiye'de sayılı sağlık tesisinde var olan Merkezi Gözlem ve Kayıt Odası Entegreli güvenlik kamera sistemi Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde hizmete geçti. 1926 yılında Manisa ve çevre illere hizmet etmesi amacıyla kurulan hastaneye 12 ilden yüzlerce insan geliyor. Bölgenin en yoğun hastanelerinden olan Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi yeni projenin tamamlanmasıyla güvenliğin sağlanmasında daha rahat olacak. 

Hastanenin güvenliğinde yeni bir dönemin başlangıcı olan yeni sistemle ilgili olarak Manisa Kamu Hastaneler Birliği İdari Hizmetler Başkanı ve Manisa Ruh Sağlığı Hastanesi Yönetici Vekili Op. Dr. Abdülkadir Oran şu bilgileri verdi;
“Tesisimiz güvenlik kamera sistemleri eski olduğundan, herhangi bir arıza durumunda mevcut sisteme yeni kamera entegre edilememekte ve arızalar giderilememekteydi. Bu nedenle son iki yıl içerisinde tesisimizde güvenlik kamera sistemi ile gözlem alanımız %25’lere gerilemişti ve bir iki lokasyonda bulunan DVR kayıt cihazlarının haricinde diğer bölgelerde sistem, bilgisayar üzerinde çalıştırılıyor ve üç beş günlük sürelerin kayıtları tutulabiliyordu. Özellikle hasta ve çalışan güvenliği açısından büyük önem arz eden bu eksiklik, adli ve hukuki vakalarda da kurumumuz ve çalışanlarını zor durumda bırakmaktaydı.
2013 yılında başlatılan fizibilite ve proje çalışmaları neticesinde 2015 yılı içerisinde Merkezi Gözlem ve Kayıt Odası Entegreli güvenlik kamera sistemi Projesi için, Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu genel bütçesinden ödenek tahsis edilmiştir.
Merkezi Gözlem ve Kayıt Odası Entegreli güvenlik kamera sistemi artık hastanemizin hiçbir bünyesinde görüntülenemeyen kör nokta bırakmadı. Ortalama 3 ay kayıt özelliği bulunan sistem için çoklu izleme noktaları ve tek bir kayıt noktası oluşturuldu. Tüm hasta servislerinin hemşire odalarına izleme sistemi ve büyük LCD ekranlar yerleştirildi. Her servis sadece kendi servisinin görüntülerini anlık seyredebiliyor başka servise müdahale edemiyor. Uzak bir görüntüyü HD IP megapiksel kalitede yakınlaştırıp teşhis etmede yüksek oranda netliğe sahiptir. Ek kamera takviyesi düşünüldüğünde daha ekonomik alt yapıya sahip sistem son teknolojide olup fiber alt yapı ile çalışmaktadır.

150 yatak kapasiteli Ahmetli ek hizmet birimimiz ve Toplum Ruh Sağlığı merkezimizde de IP tabanlı güvenlik kamera gözlem ve kayıt sistemini kurduk ve bu sayede bir bütün halinde farklı lokasyonlarda sunduğumuz sağlık hizmetini merkez birimimize entegre ederek hasta, çalışan ve tesis güvenliği daha rahat sağlıyoruz. Hastanemize ve Manisa’mıza böyle bir projenin kazandırılmasının gururunu yaşıyoruz”

Hastane yöneticileri de bu yatırımın Manisa’ya kazandırılmasından dolayı Manisa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uz.Dr. Ayhan Korkmaz’a teşekkür ederek son yıllarda yapılan yatırımların hasta, hasta yakını ve çalışan memnuniyetine olumlu yansıdığını belirttiler.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.