MANİSA OSB’DEN ULUSLARARASI YATIRIMICILARA ÖDÜLLÜ JEST

Dünyanın en iyi yatırım yapılabilir OSB’si olarak tescillenen ve Yatırımda lider bir bölgenin ve geleceğin temsilcisi olan Manisa Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Yönetimi “Endüstride Global Güç Birliği” sloganıyla Swiss Otel’de düzenlenen anlamlı gecede Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ne değer katan Uluslararası 32 yabancı yatırımcı kuruluşa ’Teşekkür Ödülü’ ödül verdi.

MANİSA OSB’DEN ULUSLARARASI YATIRIMICILARA ÖDÜLLÜ JEST

Manisa Osb’den Uluslararası Yatırımcılara Ödüllü Jest
İlgili Galeriye Git
5 AY ÖNCE DE YERLİ YATIRIMCILAR ÖDÜL COŞKUSUNU YAŞADI
Manisa OSB Bölge Müdürlüğü 2015 yılının 19 Aralık gecesinde “Made in Manisa”  ile Organize Sanayi Bölgelerine yatırım yapan yerli sana kuruluşlarının önde gelenZorlu HoldingYönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Elginkan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Akçen, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Perihan İnci’ye şükran plaketi vermişti.
Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Cemal Türek’in ev sahipliğini üstelendiği geceye Geceye Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celaletin Şimşek, Ruanda’nın Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunzıza,Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajans Başkanı Arda Ermut, OSB Bölge Müdürü Funda Karaboran ve OSB’ye yatırım yapan 33 ülkenin sanayi temsilcileri ve OSB’ye yatırım yapmaya hazırlanan Belçika menşeli La Lorraine Bakery Grup Şirketlerinden La Lorraine Unlu Mamulleri Tic. San. A.Ş.,  İsviçre menşeli Zehnder Group Şirketlerinden Sanpan Isıtma Sistemleri San. Tic. A.Ş., Japon menşeili Mitsubishi Electric Corporation Şirketlerinden Mitsubishi Electric Turkey Klima Sistemleri Üretim A.Ş.  firmalarının yetkilileri katıldı.  

DÜNYANIN EN YATIRIM YAPILABİLİR OSB’NİN 53 YILLIK GEÇMİŞİ VAR
Türkiye’nin gözbebeği yatırım kenti Manisa, sanayideki yatırımları ile dünya ekonomisine ev sahipliği yapıyor. Manisa Organize Sanayi Bölgesi üretimden aldığı güçle Türk sanayisine yön verirken , ulusal ve uluslararası alanda öncü bir Organize Sanayi Bölgesi olmayı hedefliyor.Elli yılı aşan tarihçesi ile Manisa Organize Sanayi Bölgesi sahip olduğu vizyon ve bilgi birikimi ile Türk ekonomisinin parlayan yıldızı haline gelmenin gururunu yaşıyor.
 
MANİSA OSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI TÜREK;
Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait C. Türek , anlamlı gecede bütün sanayicileri ile birlikte daha çok büyümeyi hedeflerini belirterek “ Dünya ile rekabet edebilmek için yüksek teknolojik ürünler üreten daha fazla tesis kurmak zorundayız” dedi. Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Türek Ar-Ge ve İnovasyon ile değer yaratan kilit ve stratejik role sahip, insan elinin değmediği üretim süreçlerine de değinerek “Yenilikçi sanayi ülkemizi 2023’de Avrasya ve Afrika coğrafyasının parlayan yıldızı konumuna taşıyacak” dedi.
 
“BİZDE YABANCI YATIRIMCILAR DÜNYAYI TÜRKİYE’DEN YÖNETİYOR”
 
 Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajans Başkanı Arda Ermut’de yaptığı konuşmasında;
  “Bugün için bir çok dünyaca ünlü markalar dünyayı Türkiye’den yönetiyor. Bu bizim ülkemizin ne denli güvenilir ve yatırım yapılabilir bir ülke olduğumuzun altını çizmektedir. Ülkemizi tercih eden bu markalar ülkemize 15 milyon dolar gibi bir getiri sağlıyor. Bu rakamın artacağından hiç kuşkum yok. Manisa OSB’yi tercih eden uluslararası yatırımcılarımız sayısı günden güne artıyor bu artış bize daha şevklendiriyor” dedi
  
“YER ALTI VE YER ÜSTÜ ZENGİNLİKLERİMİZ ULUSLARARASI SERMAYESİ CEZBEDİYOR”
 
Ak Parti Genel Başkanı Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ise “Manisa başta olmak üzere ülkemizin çok ciddi işlenebilir ve işlenmek olan yer altı ve yer üstü zenginlikleri bulunuyor. Buna Kültürel ve tarihi zenginlikleri de eklediğimiz de gerçekten Türkiye yabancı ülkelerdeki yatırımcıların iştahını kabartıyor. Onların bizim ülkemizde yatırım yapıyor olmaları bizlere hem ekonomik, hem de üretim ve istihdam anlamında büyük güç katmaktadır” dedi.
 
“MANİSA’DAKİ OSB KÜMELENME PROJESİNİ ÖNEMSİYORUZ”
 
Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ise “Manisa Şehri ve o şehirde kurulan başta merkezdeki Organize Sanayi Bölgesi ve diğer 4 ilçe Organize Sanayi bölgeleri, Çevre otobanları, hızlı tren hattı ve Türkiye’nin en büyük Çandarlı limanına olan yakınlığı büyük bir lojistik merkezi haline gelmesine neden olması uluslararası yatırımcıların cazibe merkezi haline gelmesine neden oluyor. İnanın bu arada sanayicilerimize yatırım yapmak için vereceğimiz yerimizde yok. OSB alanlarını genişletmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.OSB lerin kümeler haline döşnüştürülmesinden yanayım.Örneğin Alaşehir ilçesine Jeotermal,Salihli’yi Tarım Sanayi Akhisar’a Zeytin Sanayi gibi” şeklinde konuştu.
 
GECENİN MİSAFİR ÜLKESİ : RUANDA
2016 YILI AFRİKA YILI İLAN EDİLDİ


Dünyanın gelişmekte olan ülkelerinden biri olan Ruanda gecenin misafir ülkesi oldu. Mevcutta İthalata dayalı ekonomisini Manisa OSB’yi örnek alarak üretime ve ihracata odaklamayı hedefleyen Ruanda’nın Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunzıza’ya Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait C. Türek tarafından “Dostluk ve İşbirliği” plaketi verildi. Ruanda’ya giderek bölgede incelemelerde bulunan ve Türk ürünlerini ihraç etmek için ve ülkede yatırım yapılabilmesi için önemli girişimlerde bulunan Manisa OSB, aynı zamanda bu bölgenin ekonomisine katkı koyabilmenin gururunu yaşadı. 
 
32 ULUSLARARASI YATIRIMCIYA
 ‘TEŞEKKÜR ÖDÜLÜ‘

 Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait C. Türek ev sahipliği yaparken, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş , T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajans Başkanı Arda Ermut ile Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ne son yıllarda özellikle uluslararası doğrudan yatırımcıların ilgisinin gurur verici olduğunu vurguladı. Dünyaca ünlü yatırımcıları Ülkemize ve Bölgemize kazandırmakta büyük destek olan T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Başkanı Arda Ermut’a  teşekkür ödülü verildi. Yoğun programı dolayısıyla geceye katılamayan Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ın ödülü ise OSB Yönetim Kurulu Başkanı Türek tarafından ayrıca verileceği belirtildi.
 Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin bu özel ve anlamlı gecesinde “ Endüstride Global İşbirliği” mottosuyla bir de ödül töreni gerçekleştirildi. Yatırım için ülkemizi ve  halihazırda Manisa OSB’ yi seçen 32 uluslararası doğrudan ve yabancı ortaklı yatırımcı firmaya  “ Teşekkür Ödülü “ takdim edildi.

YENİ ULUSLARARASI DOĞRUDAN YATIRIMCILARA MERHABA
Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ne yeni yatırımları ile üretim tesisi kurmaya karar veren yüzde yüz Belçika menşeli La Lorraine Bakery Grup Şirketlerinden La Lorraine Unlu Mamulleri Tic. San. A.Ş.,  İsviçre menşeli Zehnder Group Şirketlerinden Sanpan Isıtma Sistemleri San. Tic. A.Ş., Japon menşeili Mitsubishi Electric Corporation Şirketlerinden Mitsubishi Electric Turkey Klima Sistemleri Üretim A.Ş.  firmalarına da Manisa OSB’de  yatırım kararı vermelerinden dolayı “Teşekkür Plaketi” verildi.

PANDA-GOLİR TABLOLARI GECEYE RENK KATTI
Gecede Ruanda’nın Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunzıza, OSB Başkanı Sait Türek’e Pandaların yer aldığı tablo hediye etti.Türek’te kendisine Çini sundu. Büyükelçi Nkurunzıza Ak parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ’a da goril’in yer aldığı bir tablo sundu.Vali Erdoğan Bektaş’a da  ülkenin önemini yansıtan bir tablo hediye etti.Geceye katılan tüm davetlilere Ruanda kahvesinden verildi
    
İSTANBUL GIRLS ORCHESTRA’DAN MÜTHİŞ PERFORMANS
Dünyaca ünlü yatırımcılar merhaba diyen Manisa Organize Sanayi Bölgesi “Endüstride Global Güç Birliği” gecesinde gurur yaşarken gecenin sonunda İstanbul Girls Orchestra muhteşem şovu ile nefes kesti.
 
 

 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.