MANİSA HANGİ AB ŞEHRİNİ KONUK EDECEK?

Şehir Eşleştirme Programı kapsamında AB’li Ortağımız İspanya Castilla La Mancha Bölgesel Yönetimi Manisa’ya geliyor.

MANİSA HANGİ AB ŞEHRİNİ KONUK EDECEK?

“Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması” Projesi (VABpro) kapsamında yürütülen “AB-Türkiye Şehir Eşleştirme Programı” çerçevesinde AB’nin marka şehirlerinden biri olan İspanya Castilla La Mancha Bölgesel Yönetimi Toledo Kentin’den bir heyet Katı Atık Yönetimi, Kent Ulaşımı konuları başta olmak üzere ikili görüşmeler belirlenen konuları da kapsayacak başlıklarda işbirliği yapmak üzere 17 – 20 Eylül 2014 tarihleri arasında Manisa Valiliğini ziyarete geliyor.

14-16 Nisan 2014 tarihleri arasında düzenlenen “Şehir Eşleştirme Konferansı’nda Manisa İli AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Sayın Sıdkı ZEHİN, AB Koordinasyon Merkezi uzmanlarından ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığından oluşan heyet, 33 AB ülkesinin şehir ve bölgelerinden gelen heyetlerle yoğun görüşmeler yaptı. Bu görüşmeler sonucunda, Katı Atık Yönetimi, Kent Ulaşımı, Çevre konularında çalışmalar yapan Macaristan Budapeşte kenti ve İspanya Castilla La Mancha Bölgesi ile ortak faaliyetler yürütmek için “Şehir Eşleştirme Programı Niyet Mektubu” imzalandı.

Projenin ilk aşamasında Manisa Valiliği başkanlığında Manisa Büyükşehir Belediyesinin de yer aldığı Manisa heyeti iyi uygulamaları yerinde görmek ve Katı Atık Yönetimi, Kent Ulaşımı konusunda yürütülecek ortak projeler ile ilgili 25-30 Mayıs 2014 tarihinde Macaristan Budapeşte’ye bir çalışma ziyareti düzenledi. Projenin ikinci aşaması İspanya Castilla La Mancha Bölgesi’nin Manisa’ya yapacağı ziyaret ile devam edecek. Yapılan bu ziyaret iki şehir arasındaki eğitim, sosyal ve ekonomi, kültür alanlarında işbirliğinin devamlılığına önemli katkılar sağlayacak.

“Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması” Projesi (VABpro) Hakkında Bilgi

“Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesi”; Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı kapsamında, Avrupa Birliği’ne katılım sürecinde gerçekleştirilen projelerin tam olarak hayata geçirilmesi, takibinin sağlanması ve halk nezdinde AB’ye üyelik sürecimizin daha sağlıklı anlaşılabilmesi için valiliklerin AB ile ilgili konularda hizmet kapasitesinin artırılması amacıyla geliştirilmiştir. Söz konusu proje ile İl AB Daimi Temas Noktaları ve İl Avrupa Birliğine Uyum

Danışma ve Yönlendirme Kurullarının etkinliklerinin ve valilik AB birimlerinin teknik ve idari kapasitelerinin artırılması ile valiliklerin AB’ye üyelik sürecimiz konusunda ilde önder kuruluşlar haline gelmesine katkı sağlanması hedeflenmektedir.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.