MANİSA GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞÜ 2014 YILI HEDEFLERİNİ BELİRLEDİ!

28.01.2014 tarihinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda İl Müdürü Hasan ÇEBİ başkanlığında İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve 17 İlçe Müdürlerinin katılımı ile 2014 yılının ilk il grup toplantısı gerçekleştirildi.

 MANİSA GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞÜ 2014 YILI HEDEFLERİNİ BELİRLEDİ!

Toplantıda, 2013 yılının genel değerlendirilmesi yapılırken 2014 yılının planlaması ve 2014 yılında uygulanacak tarımsal faaliyetler ile İlimizin sosyo-ekonomik durumu da göz önünde bulundurularak tarımsal üretimi desteklemeye yönelik çalışmalar görüşüldü.

 

İlçe Müdürleri çalışmaları sırasında karşılaştıkları sorunları ve bu sorunların çözümü için karşılıklı önerilerini aktardılar. Toplantıda söz alan Şube Müdürleri, ilçelerin dile getirdiği kendi çalışma konuları ile ilgili sorunların çözümüne yönelik açıklamalarda bulundular. İlçe Müdürleri de toplantının çok verimli geçtiğini vurgulayarak bu toplantıların ilimiz tarımının gelişmesine önemli katkı sağladığını, ayrıca ilçelerin kaynaşmasına da vesile olduğunu belirttiler.

 

Toplantının gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan İl Müdürü Hasan ÇEBİ; “Yıllık Değerlendirme Toplantılarını her yıl Ocak ayı itibariyle yapmaktayız. Bu toplantılar sayesinde bir önceki yıl genel olarak değerlendirilmekte, yeni tarım sezonunda çiftçilerimize daha iyi hizmet götürülmesi noktasında ne gibi yeniliklere gidilebileceği ile hangi plan ve projeleri geliştirmek gerektiğinin görüşülmesi yapılmaktadır.

 

Üç aylık ve yıllık tüm çalışmalarımızı değerlendirme imkânı bulduğumuz, yaptığımız ve yapacağımız çalışmaların koordinasyon toplantısı olan bu toplantılar ile ilçelerimizdeki mevcut durumların analizi, sahadaki problemlerin tespiti ve çözümüne yönelik hedefler oluşturulmaktadır.

 

Manisa tarımının gelişmesi için İl ve İlçe Müdürlükleri ile Tarımsal Araştırma Enstitüleri, Özel Sektör ve Sivil Toplum Kuruluşları, Köy ve Beldelerimizde görev yapan Tar-Gel Personelinin de el ele vermesiyle 2014 yılı İl Yayım Programı çerçevesinde yürütülecek çalışmalar daha başarılı sonuçlar doğuracaktır. Tarım sektöründe çıta her geçen gün yükselmekte, gelişen ve modernleşen tarım sektörü Manisa’da da kendini göstermektedir.

Tarımsal Yeniliklerin Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında Araştırma Enstitüleri-Yayımcı-Çiftçi ağının üzerinde hassasiyetle durmaktayız” dedi.

 

İl Müdürlüğü olarak tarımda bölgenin lideri olma hedefiyle, çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini ifade eden Hasan ÇEBİ; “Çiftçi eğitimleri kadar personel eğitimlerini de önemsemekteyiz. 2014 yılı içerisinde hizmet İçi eğitim talep başvuruları Bakanlığımızın yeni oluşturduğu Hizmet İçi Eğitim Bilgi Sistemi (HİEBİS)  üzerinden her personelin kişisel olarak girişleri ile mümkün olacaktır. Başvurular, Bakanlığımız tarafından değerlendirilecek olup onay verilen eğitimlere bireysel katılımlar sağlanacaktır. HİEBİS sistemi ile girilen taleplerde, elektronik ortamda kişilerin son 5 yılda almış olduğu eğitimler görülmek suretiyle mükerrer başvurular önlenmiş olacaktır.

 

2014 yılının üreticilerimize hayırlı olmasını diliyor, ürünlerinin bol kazançlarının bereketli olmasını temenni ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.