MAHKEME KADIYA MÜLK DEĞİL

AK Parti Sosyal işler başkan yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Manisa'daki bazı bürkratların görevden alınma sürecini yorumladı. Özdağ, "Mahkeme kadıya mülk değil. Memuriyet böyledir. Halka yukardan bakan, görevini layıkıyla yapmayan hangi müdür olursa olsun görev yeri değişir. Bu İş-Kur içinde, Milli Eğitim için de, Sosyal Sigortalar için de Sanayi İl Müdürlüğü için de geçerli" dedi.

MAHKEME KADIYA MÜLK DEĞİL

ÖZEL HABER: BÜŞRA GÜRBÜZ

Geçtiğimiz hafta içinde görevden alınan İş-Kur ve görevden alındığı iddia edilen Milli eğitim Müdürü ile ilgili görüşlerini açıklayan Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ kamuoyunda milletvekillerinin görüş ayrılığı içinde olduklarına dair çıkan söylentilerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Milletvekili Özdağ, "Bana herkes Milli Eğitim Müdürü görevden alındı mı? diye soruyor. Benim onunla ilgili bir malumatım yok.Bilgi sahibi değilim ben de medyadan duydum" dedi.

İş - Kur Müdürü Yüksel Uçar'ın görevden alındığını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığındaki bürokratların Manisalı Milletvekillerine bildirdiğini belirten Özdağ; " Ben Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ile ilgili bir bilgi sahibi değilim. Kamuoyunda Manisa Milletvekilleri ile AK Parti Manisa İl Teşkilatı arasında bürokrat atamalarında kopukluk var algısı yaratılıyor. Biz bu noktada karar mercii değiliz, bürokratların bağlı olduğu Bakanlıklar var. Milli eğitim Müdürlüğü ile ilgili de Bakan Nabi Avcı ve müsteşarlar karar mercii olarak görev yapıyor. Milli eğitim Müdürü'nün tayini çıktı mı ki dursun? diye sordu.

GÖREVİNİ YAPAN KALIR

Milletvekili Selçuk Özdağ, görevini layıkıyla yapan bürokratların herkesin gözünde ve çevresinde aranan kişiler olduğunu belirterek; "Buna rağmen görevini yapmayan bir bürokrat yoksa gider. Devletine milletine hizmet eden bütün bürokratlar hepimizin başının tacıdır. Dürüst, çalışkan her bürokratın arkasındayız ancak, halka yukardan bakan, görevini layıkıyla yapmayan hangi müdür olursa olsun görev yeri değişir. Bu İş-Kur içinde, Milli Eğitim için de, Sosyal Sigortalar için de Sanayi İl Müdürlüğü için de geçerli" dedi.

Görevini yapan her bürokratın başarılı olduğu takdirde üst kademe görevlere getirileceğini belirten Selçuk Özdağ, " Ankara'da bunun gibi birçok bürokrat var, bunlar siyasi destekle değil, hak ettikleri için o makamlara çıkan kişiler. Bizim iktidarımızın en önemli özelliği milletle bütünleşen bürokratların olmasıdır. Milli eğitim Müdürü'nün görenden alındığını sonradan bu tayinin durduğunu söyleyenler var. Ama ben bunu bilmiyorum, öyle bir şey olsa önce ben duyarım. Spekülasyonlar her zaman vardır ve olacaktır. Ancak biz Milletvekilleri olarak bir aradayız, ayrı gayrı değiliz kararlarımız da ortak olur. İl Başkanlığı bir şey derse biz ondan ayrı bir karar vermeyiz. Milletvekilleri şu alınsın bu gitsin öbürü kalsın deme yetkisine sahip değil. Bunu herkes böyle bilsin" dedi.

 

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mesut Batur - 3 yıl önce
Görevini yapan derken partiye en çok hizmet eden demek istiyor.