KAMU GÜVENLİK YASASI HAKKINDA MÜHİM İDDİA

KESK Merkez Yürütme Kurulu üyesi Fatma Çetintaş ve Eğitim- Sen Merkez Yürütme Kurulu üyesi Mesut Fırat Manisa TV 'Gündem Özel' programında konuştu. Çetintaş konuşmasında Kamu güvenlik yasa tasarısını değinerek, "Bu yasa ile Türkiye'nin Faşist bir polis devletine dönüştürüleceğinin mesajları veriliyor" iddialarında bulundu.

KAMU GÜVENLİK YASASI HAKKINDA MÜHİM İDDİA

Eğitim- Sen Merkez Yürütme Kurulu üyesi Mesut Fırat  konuşmasında Eğitimcilere ayrılan bütçeyi yetersiz bulduklarına değinerek, AK Parti hükümetini eleştirdi. Fırat; "2002 yılında doktor, polis, öğretmen maaşları arasındaki fark 2014 yılında arttı. Bizim amacımız diğer meslek gruplarındaki arkadaşlarımızın maaşlarının düşürülmesini talep etmek değil, amacımız aradaki farkın artmış olduğunu göstermek. Asgari ücretten sonra en düşük ücreti eğitimciler alıyor" dedi. 

 KESK Merkez Yürütme Kurulu üyesi Fatma Çetintaş, Manisa TV'de Kamu Güvenlik Yasa tasarısını değerlendirdi. İç güvenlik paketi olarak hazırlanan torba yasada tartışılacak düzenlemeler olduğunu dile getiren Çetintaş, "Hükümet, toplumsal gösteriler ve sokak eylemleri üzerine ‘İç Güvenlik Paketi’ olarak hazırladığı tasarıyı, 19 ayrı kanunda köklü değişiklikler yapan torba bir düzenleme olarak Meclis’e sundu. Bununla birlikte polisin yetkileri artarken haklarını savunmak isteyenlerin de hereket alanları kısıtlandı. Bu yasaya ayrılan bütçeye baktığımızdaysa bu paraların bizlere toma, gaz, jop olarak geri döneceği açıkça görülüyor. Biz bunlara karşı çıkmaya, haklarımızı savunmaya devam edeceğiz. Türkiye Faşit, polis devleti haline getirilecek. Bu paketlerden çıkan sonuç budur" diye konuştu. 

Türkiye'deki bütün şehirleri gezerek sendika üyelerine ve şehir halkına bilinçlndirmelerde bulunduklarını dile getiren Eğitim- Sen Merkez Yürütme Kurulu üyesi Mesut Fırat, Türkiye'de eğitim sıkıntısının bitmediğini söyledi. Konuşmasında eğitim çalışanlarının bütçe konusunda haksızlığa uğradığını söyleyen Fırat, yetkili sendika Memur-Sen'i eleştirdi. " Memur- Sen eğitimciler haksızlığa uğrasa bile gidip AK Parti hükümetinin hazırladığı herşeyin altına imsa atıyor ve bunu yaparken de bize hiç birşey sorulmuyor. Bu yetkili sendika bir anda üye sayısını arttırdı,naylon üyeleriyle yetkili sendika oldu. Bırakın eğitimcilerin sesi olmayı eğitimcileri susturan bir sendika" dedi. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.