İŞTE CBÜ'NÜN MERAKLA BEKLENEN REKTÖRÜ

YÖK, CBÜ’nün yeni rektörünü belirlemek için Cumhurbaşkanlığı’nın onayına sunulacak isimleri belirlemiş,Rektörlük seçimlerinde ilk 3 sırada yer alan Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Prof. Dr. Kemal Çelebi ve Prof. Dr. Ahmet Var’ın isimleri yer almıştı. Seçimde 2. sırada çıkan Kemal Çelebi Celal Bayar Üniversitesinin yeni rektörü oldu.

İŞTE CBÜ'NÜN MERAKLA BEKLENEN REKTÖRÜ

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK), 14 üniversitenin rektörlük seçimi ile ilgili ikinci aşamayı da tamamlayıp, belirlenen isimleri Cumhurbaşkanlığı'nın onayına sundu. 

Cumhurbaşkanlığı'na sunulan listede Manisa Celal Bayar Üniversitesi\'ndeki (CBÜ) adaylardan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kemal Çelebi Üniversitenin yeni rektörü olarak belirlendi. 


PAKDEMİRLİ BİRİNCİ ÇIKMIŞTI

Celal Bayar Üniversitesi'nin de geçen 30 Ekim'de yapılan rektörlük seçimlerine katılan 10 adaydan, mevcut Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli 204, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kemal Çelebi 108, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Var 73, Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Talha Müezzinoğlu 57, Medikal Ozon Terapi Derneği Başkanı Prof. Dr. Nurettin Lüleci 55, eski rektör Prof. Dr. Semra Öncü 53 oy alarak ilk 6 isim arasına girmiş ve isimleri YÖK'e sunulmuştu. Seçimleri 2. sırada tamamlayan Kemal Çelebi Cumhurbaşkanının onayından geçen isim oldu

YENİ REKTÖR KEMAL ÇELEBİ

YÖK, kendisine sunulan isimlerden 3'ünü eleyip, birinci sırada Prof. Dr. Kemal Çelebi, ikinci sırada Prof. Dr. Ahmet Var ve üçüncü sırada Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli'yi Cumhurbaşkanı'nın onayına sundu. Manisa'daki seçimde ilk sırada yer alan mevcut Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli'nin isminin üçüncü sırada yer alması dikkati çekmişti.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu üç isimden Prof. Dr. Kemal Çelebi'yi rektör olarak belirledi

PROF. DR. A. KEMAL ÇELEBİ KİMDİR

A. Kemal ÇELEBİ 1958 yılında Manisa’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Manisa’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat-Maliye Bölümünden 1980 yılında mezun oldu.

1984 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Manisa Maliye Muhasebe Yüksekokulu Maliye Bölümünde araştırma görevlisi olarak akademik meslek hayatına başlayan A. Kemal ÇELEBİ, Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Yüksek Lisans Programından “Bölgesel Kalkınmada Teşvik Edici Vergi Politikası ve Planlı Dönem Türkiye Uygulaması” konulu tezi ile 1986 yılında mezun oldu. Aynı Enstitünün Maliye Doktora Programını “Kamusal Tercihler ve Kamu Ekonomisinin Genişliği-Türkiye Örneği” adlı tezi ile bitirerek 1991 yılında Maliye Doktoru unvanı aldı.

Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünde 1993 yılında Yardımcı Doçent, 1998 yılında Doçent ve 2004 yılında Profesör oldu. Halen Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Maliye Bölüm Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Prof. Dr. A. Kemal ÇELEBİ aynı zamanda 2008 yılından itibaren uluslararası hakemli dergi statüsünde olan C.B.Ü. İ.İ.B.F. Yönetim ve Ekonomi Dergisinin yayın hayatına başladığı 1995 yılından beri editörlüğünü yürütmektedir.

İngilizce bilen Prof. Dr. A. Kemal ÇELEBİ, evli ve üç çocuk babasıdır...


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.