İSTANBUL MANİSALILAR DERNEĞİ GENEL KURULU YAPILDI

İstanbul'da kurulan Manisa İli Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

İSTANBUL MANİSALILAR DERNEĞİ GENEL KURULU YAPILDI

İstanbul Boğazı'nın hemen yanında bulunan Anadolu Hisarı Kıyı Emniyeti Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen Genel Kırıl öncesi İstanbul'da yaşayan Manisalılar kahvaltıda bir araya gelerek kaynaşma imkanı buldurlar. Genel Kurul'da açılış konuşmasını gerçekleştiren mevcut Başkan Mustafa Oğan, 2012-2013 döneminde yönetim olarak gerçekleştirilen faaliyetler hakkında üyelere bilgi verdi. Mustafa Oğan'nın yeni dönemde onur kurulu başkanı olarak yer aldığı listede; Onur Kurulu Üyeliklerine ; Mustafa Ogan, Pof. Dr. Hikmet Savcı, Doç. Dr. Yaşar Akgün; Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine ; Hüseyin Fehmi Yersel, Ahmet Dilik, Av. Fatih Öndin, Mehmet Ali Tavus, Dr. Mehmet Koç, Dr. Mehmet Yeşilyaprak, Prof. Dr. Nevzat Alkan, Süleyman Dolgun, Av. Zekeriya Kurtul; Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine; Adnan Ateş, Ersan Topcan, Kadir Demirlenk, Av .Musa Gümüş, Mustafa Sarıkaya, Osman Çorlak, Süleyman Otman, Şefik Çalık, Yasin Şakıyan
Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Dr. Fahri Çelik, Mustafa Ertaş, Dr. Yusuf Sönmez
Denetim Kurulu Yedek Üyeliklerine; Asuman Talu, Kasım Bayram, Ömer Sağ isimleri yeraldı. Kongrede ayrıca bu dönemde dernek yönetiminin daha aktif çalışabilmesi için İstanbul'da yaşatılan ticari hayatta, bürokraside , akademik hayatta ve sosyal statü olarak önemli noktalarda bulunan Manisalılardan oluşturulan yüksek istişare mekanizmasının kurulması kararlaştırıldı. Yeni oluşan Yüksek İstişare Kurulunda ise şu isimler yer aldı ; Prof. Dr. Ümit Doğay Arınç, Gazanfer Sanlıtop, Prof. Dr. Cemal Şanlı, Prof. Dr. Ahmet Gökcen, Prof. Dr. Rahmi Zeybek, Doç. Dr. Hayri Baraçlı, Hüsamettin Koçak, Ali Rıza Temel, Alp Delimollaoğlu, Mehmet Bağcı, Faruk Yersel, Bülent Savur, Adil Giray Hancılar, Adil Zembat, Ahmet Yörük, Fergan Genç, Mustafa Giledereli, Halil Dilik, Hüsnü Göktaş, Mustafa Ballı, Mehmet İlban, İbrahim Girgin, Mustafa Mutlu, Polat Yağcı, Şakir Yardımcı.
Genel kurulda yeni dönemde yönetim kurulunun çalışmalarına destek sağlanması ve yapılan sosyal çalışmalarda daha fazla katılımın sağlanması amacıyla yeni çalışma komisyonları oluşturuldu. bu komisyonlar; İş Adamları Komisyonu, Manisa İli İlçe Dernekleri Koordinasyon Kurulu, Gençlik Ve Öğrenci İşleri Komisyonu, Gezi-Tanıtım Ve Kadın Kolları Komisyonu,Teknoloji Ve İletişim Komisyonu şeklinde oluşturuldu.
Yeni seçilen yönetim kurulu adına konuşma yapan Ahmet Dilik, yeni dönemde bu yeni yapılanma ile daha iddialı işlere imza atacaklarına inancının tam olduğunu belirterek olağan genel kurula katılan tüm Manisalı üyelere teşekkür etti.
Yeni görevlere seçilen yönetim kurulu kısa zamanda bir araya gelerek kendi arasında başkanlık divanı ve görev dağılımı yapacak.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.