İMZALAR ATILDI!

Zafer Kalkınma Ajansı’nın ‘2015 Yılı Proje Teklif Çağrıları’ kapsamında hibe almaya hak kazanan 34 projenin imza töreni yapıldı. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda yapılan törende konuşan Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, uluslarası güçlerin Türkiye üzerinde büyük ve kanlı bir oyun oynadığına değindi.

İMZALAR ATILDI!

HABER: BERFİN ADICAN

Ege Bölgesi’ndeki 4 ilde faaliyet gösteren Zafer Kalkınma Ajansı’nın Şubat ayında ilan ettiği ‘2015 Yılı Proje Teklif Çağrıları’ kapsamında Manisa’da başarılı bulunan 34 proje için imza töreni düzenlendi.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Bülent Koşmaz Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda yapılan imza törenine Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, ilçe belediye başkanları, CBÜ Rektörü Kemal Çelebi ve firma yetkilieri katıldı.

34 PROJEYE 14 MİLYON TL DESTEKLE LİDERLİK MANİSA’DA

Törenin açılış konuşmasını yapan ZEKA Genel Sekreteri Yusuf Balcı, Manisa’dan 34 projenin başarılı bulunduğunu ve bu projeler için 14 milyon TL’lik hibe desteği alındığını kaydetti. Manisa’nın rakip illeri açık ara farkla geride bıraktığını söyleyen Balcı, “Ajansımızın 19 Şubat tarihinde ilan ettiği günü ilan ettiği proje teklif çağrılarında kar amacı gütmeyen kamu ve kuruluşlar ile özel sektöre yönelik çağrılar yaptık,proje hazırlamalarını istedik. Önceki yıllarda verdiğimiz hibe desteğini ve mevcut durumumuzu gözden geçirdik ve 2015’te 15 milyon TL’lik bir teklifle firmaların huzuruna çıkmak istedik. Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ın desteği ve yüreklendirmesiyle teklifimizi 30 milyon TL’ye çıkardık. Manisa’nın proje hazırlama gayreti ve kalitesi, bölgede Manisa’yı açık ara önde il konumuna getirdi. 72 projenin 34’ü Manisa’dan geldi. Başarılı olan projelerde Ar-Ge ve İnovasyon faaliyetleri ile pazarlama kalitelerinin yükseltilmesine yönelik hazırlık çalışmaları dikkat çekti. Manisa’da özel sektörün 25 projesine destek vererek 9 milyon TL’lik bir hibe alanı oluşturduk. Kamuda kar amacı gütmeyen kurumlara yönelik yaptığımız tekliflere de 9 proje için 5 milyon TL hibe desteği oluşturduk. Manisa ilinde gerek özel sektörde, gerekse kamu kuruluşlarında proje hazırlama için büyük bir çalışma yürütüldü. Manisa, proje hazırlamada büyük bir enerji ortaya çıkardı. Proje hazırlayan tüm firmalarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

VALİ BEKTAŞ’TAN ‘OYUN’ ÇIKIŞI

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, son günlerde artan terör eylemlerine dikkat çekerek, yaşananların Türkiye üzerinde oynanan bir oyunun nedeni olduğunu belirtti. Vali Bektaş, “Hayat bize her zaman güzel şeyler hazırlamıyor. Akşam 4 şehidimiz vardı, bugün 8 daha eklendi. Yine 12 şehidimiz var. Bu ortamda güzelliği ne kadar yaşayabilirsek, o kadar yaşayacağız. Bu topraklarda yaşamanın bir bedeli var. Bu bedeli sonuna kadar ödedik, ödemeye de devam edeceğiz. Milletimiz öngörülen fotoğrafın üzerine çıkıyor. Üzerine çıktığında da şablonu koyanlar rahatsız oluyorlar ve maç içerisinde kuralları değiştirmeye kalkıyorlar. Yeni bir oyun dizayn ediyorlar. Buna da uyuyoruz. Orada da beklenen performansın üstüne çıktığımızda kuralları bir daha değiştiriyorlar. Ona da uyuyoruz. Bazen standartlar patlıyor. Herkes hayretler içerisinde milletimizin yürüyüşünü izliyor. Dünya krizle boğuşurken Anadolu büyüme rekorlar kırıyor. Sonra da bu yolu kesmeye çalışıyorlar bir şeyler uyduruyorlar. Bugün de uydurduklar bu. Bizim Anadolu’nun gariban çocuklarını birer ikişer toprağa veriyoruz. Bu mücadele devam edecek. Biz vaziyete hakim oluncaya kadar bu durum devam edecek.” diye konuştu.

“20 YILDA BİR DARBE YİYİYORUZ”

Vali Erdoğan Bektaş, “Bu milleti dar kalıplara hapsedemeyeceğini anlatmamız lazım. Çanakkale’ye kadar bu milleti Anadolu’dan söküp atmak gibi hayalleri vardı. Çanakkale’de derslerini aldılar, bu millet bu topraklardan söküp atılamaz dedikler. Biz yeni kurallara göre yeni oyuna girdik. Her 20 yılda bir ayağa kalkıyoruz, arkadan faul yiyiyoruz. Tepe taklak gidiyoruz. Milletimizin enerjisini bırakmadan bu işin altından kalkmamız lazım. Avrupa bize projeli bir hayat var dediler. Olur dedik, uyduk. Ama bir yere geliniyor, yok siz Avrupa Birliği’ne giremezsiniz diyorlar.  Neden diyoruz, işte öyle diyorlar. Biz en zor zamanlarımızda değiliz, daha zor zamanlarımız oldu. İyi bir yolda olduğumuzu düşünüyoruz. Siz bu hazırladığınız projelerle gerek kamu gerek özel sektör mensubu arkadaşlarımız, milletimizin geleceğine katkı veriyorsunuz. Bu coğrafyada kimse özel iş yapmıyor. Attığımız her adım geleceğimize bir katkı. Bunun bilincinde olarak çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Nasıl Çanakkale’de ‘Bu millet bu topraklardan atılamaz, bu millet kalıplara hapsedilemez’ dediysek, uluslarası anlamda bu kabul edilene kadar Mehmetler ölmeye devam edecek. Ne yapacağız? Geri dönecek halimiz yok. Bu yürüyüşe devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

BAŞARILI TÜRKİYE, BAŞARILI DÜNYA

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, başarılı bir Türkiye’nin başarılı bir dünyaya işaret olduğunu ifade ederek, “Ben Türkiye’nin kalkınma çabasını, var olma çabası olarak algıladım. Bir ırgat gibi, bu anlayışla çalışıyorum. Yaptığınız iş gerçekten önemli. Milletimizin farkını ortaya koyuyorsunuz. Bu bir farktır. Bu kadar bedelle ayakta durabilecek başka bir millet yoktur. Ne büyük faturalar ödediğimizi hepiniz biliyorsunuz. Ama buradayız. Milletimize hak ettiği geleceği inşa edeceğiz, bunu herkes anlayacak. Umarım bunu hemen anlarlar. Biz iyi olduğumuz zaman, herkes iyi olmuştu, herkese yardım etmiştik. Dünya yoksullarına ne büyük faydamız olduğunu onlar da biliyor, biz de biliyoruz. Biz kendimize çalışmayız. Derler ki, esnaf evine ekmek götüren insandır; sanayici, başka evlere ekmek götüren insandır. Bizim milletimiz hangi topraklardan çekildiyse, o döneme duyulan özlem hala devam ediyor.” dedi.

“EMEĞİMİZİN HAKKINI VERDİNİZ”

ZEKA tarafından başarılı bulunan projeleri hazırlayan firmalara teşekkür eden Bektaş son olarak şunları söyledi, “Proje çalışma sürecinde TR33 bölgesi olarak çok fazla emek verdik. Detayları düşünülmüş bir proje geliştirerek insanların karşısına çıktık. Siz de emeğimizin hakkını verdiniz, kaynağın önemli kısmını şehrimize getirdiniz. Yolumuz açık olsun. Bizim çabamız her mağdur için önemli. İbadet aşkıyla işimizi yapmaya devam edeceğiz. Ne kadar başarırsak Mehmetlerimiz şehit olmayacak, dünyadaki sıkıntılar azalacak. Katkısı olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Umarım projelerin sonunu görür ve açılışlarını yaparız.”

İMZALAR ATILDI

Konuşmaların ardından başarılı bulunan 34 projeyi hazırlayan firmanın yetkilileri ve ZEKA yönetimi arasında sözleşme imzaları atıldı. Öte yandan, ZEKA’dan en yüksek puanı Manisa Kalıp ve Makine İmalatçıları Derneği’nin hazırladığı proje aldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.