GENEL MERKEZİ MEKTUPLA UYARDI!

7 Haziran Genel Seçimlerinde AK Parti’den Milletvekili aday adayı olan ancak listeye konulmayan Avukat Rıdvan İnan tekrar müracaatını yaparak 1 Kasım seçimlerinde iddiasını ortaya koydu.

GENEL MERKEZİ MEKTUPLA UYARDI!

Paralel yapıyla yaptığı mücadeleyle parti içinde ve parti dışında bir çok kesimin takdirini kazanan İnan’ın adaylığını özel kılan ise Genel Merkeze yazdığı mektuptu. AK Parti Genel Merkezine başvurusunu yapan İnan, 1 Kasım seçimlerinde AK Partinin tek başına iktidar olması için 7 Haziran’da aday adayı olan kişileri baz alması gerektiğinin altını çizdi.

1 Kasım seçimleri için partisinin 7 Hazirandaki aday adaylarını baz alması gerektiğini, o adayların belli bir eleme sürecinden geçerek liste oluşturulduğunu savunan İnan, 7 Haziran’da aday adayı olmayıp, 1 Kasım’da aday adayı olan kişilerin listede yer alması halinde tüm aday adaylarının şevklerinin kırılacağını savundu.

AK Parti’de zamanın doğruyu söyleme zamanı olduğunu savunan İnan, genel merkeze yazdığı mektubunda Yeni Türkiye inancına olan vurgusunu tazeleyerek, belli bir eleme sürecinden geçen aday adaylarının 1 Kasım listesi oluşturulurken göz önüne alınması gerektiğini ve kendisinin de milletin vekili olmaya tekrar talip olduğunu söyledi.

İnan AK parti Genel merkezine yaptığı çağrıyı kendisine ait sosyal medya hesabından da Manisalılarla paylaştı.

İŞTE O MEKTUP

Sayın Genel Başkanım 
7 Haziran seçimlerinden sonra AK Parti'nin tek başına iktidar olamaması ve neticesinde de koalisyon hükümetinin kurulamaması sebebiyle anayasal zorunluluk olarak TEKRAR seçime gidiyoruz. 
Kurulduğu günden bu yana 3 dönem ardı ardına tek başına iktidar olan AK Parti dördüncü döneme de lideri ve kurucusu sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanlığına taşıyarak ve ardından Sayın Ahmet Davutoğlu'nun başkanlığında yine tek başına iktidar olma hedefiyle seçime ilk günkü heyecanla hazırlanıyordu. “Yeni Türkiye “ ve “2023 hedefine “ inanmış 6 binden fazla milletvekili aday adayı başvurusu hâlâ daha halkın teveccühünün AK Parti'den yana olduğunun bir göstergesiydi. AK Parti'nin 7 Haziran seçimlerinde tek başına iktidar olamamasının sebeplerinden bir tanesi olarak milletvekili aday tespitindeki bazı hataların olduğu ileri sürülmektedir. Benim kanaatim de bu yöndedir.

1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidarı hedefleyen partimiz milletvekili aday listelerinde 7 Haziran seçimlerinden farklı bir liste oluşturulması gerektiğine inanıyorsa ve bu yeni adaylar ile halkın teveccühünün artmasını sağlamak hedefleniyorsa bunun için gerekli aday portföyü, 7 Haziran seçimleri için başvuran aday adaylarının tamamıdır. Aksi halde Ak Parti, kendi kendini kısıtlamış ve kısır bir aday adayı listesi ile aday belirlemek zorunda kalacaktır. Ayrıca 7 Haziran seçimlerinde aday belirleme sürecinde, rencide ettiği aday adaylarını ve ailelerini tekrar şevklendiremeyecektir. Ak Partinin bu seçimde sadece oya değil, davasını anlatarak kitleleri etkileyecek, oyları artıracak samimi neferlere ihtiyacı vardır. 
7 Haziran seçimlerine başvuran aday adayları YENİ TÜRKİYE’YE, 2023 hedefine inanmış adaylardı, heyecanlı, istekli, coşkulu adaylardı. Bununla birlikte 7 Haziran seçimlerine başvuran aday adayları teşkilatın temayülünden geçmiş adaylardır, anketlere katılmış adaylardır, SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİN tercihlerini açıkladığı adaylardır, haklarında kanaat önderlerinin fikirleri alınmış adaylardır, her türlü araştırma ve güvenlik soruşturmasından geçmiş adaylardır, mülakatlara katılmış kendilerini ifade etmiş adaylardır, halkın haklarında genel merkeze görüşlerini ilettiği adaylardır. 
Şimdi 1 Kasım seçimleri için eğer listelerde bir değişiklik yapılacaksa, bu değişiklik için: Teşkilatın temayülü dikkate alınacaksa, STK ların görüşleri dikkate alınacaksa, anketler dikkate alınacaksa, elbette ki 7 Haziran seçimleri aday adayları 1 Kasım TEKRAR seçimlerinin TEKRAR doğal aday adaylarıdır. “Milletin vekili” olabilmek için yeniden dekont ve dilekçe gerekli değildir.
AK PARTİ YENİ TÜRKİYE hedefine ulaşmak için, doğru adayları tespit için, sadece 3 günlük süre içinde başvuranlara değil, teşkilatın temayülünden geçmiş, sivil toplum derneklerine sorulmuş, kanaat önderlerinin fikirlerini beyan ettiği, anketlerde halkın arzusuna uygun olan, mülakatlarda kendini, niyetini ifade eden YENİ TÜRKİYE’ ye inanmış 7 Haziran seçimleri için başvuran aday adaylarına bakmalıdırlar.

İşte bu nedenlerle TEKRAR SEÇİM OLAN 1 Kasım milletvekili seçimlerinde AK PARTİ milletvekili aday listesini yaparken 7 Haziran seçimleri için başvurmuş, bin bir elekten geçirilmiş olan aday adayları içinden: TEKRAR hesaba para yatırını değil, HESABI OLMAYANI, TEKRAR dilekçe ile başvuranı değil, GÖNÜLLERDE OLANI, BULMAK için her yola BAŞVURMALIDIR.

YENİ TÜRKİYE hedefi, her kesimi heyecanlandırmıştı. Ama adı üstünde: YENİ TÜRKİYE için YENİLENMEK gerekiyordu. Siyasete bakış açısının da, siyasetçinin de, siyasetin yapılışının da, siyasetin dilinin de yenilenmesi gerekiyordu. ARTIK ZAMAN, HAKİKATİ SÖYLEME ZAMANIDIR. Halkın desteğini almak da, başarıya ulaşmak da, HAKİKATTEN geçer. Benim anlayışıma göre siyaset yapmak, hakikati örtmek, olduğundan farklı görünmek, duruma göre düşünce ve niyetlerini gizlemek veya farklı şekilde ifade etmek değildir. Bu tür siyaset bu Milletin yapısına uygun değildir. Artık bunu anlamanın zamanı gelmiştir. Olduğun gibi görünmek ya da göründüğün gibi olmak erdemli bir davranış ise, YENİ TÜRKİYE 'nin siyasetçisi de bu erdemli kişiliğe sahip olmalıdır. 
SİYASETİN TEK LİMANI AHLAKTIR. SİYASETÇİNİN VAZİFESİ DE BU SÖZÜ YAŞAMAKTIR.
İnsanlar siyasetçinin ne düşündüğünü, amacının, niyetinin ne olduğunu bilmeli. Siyasetçi hak bildiğini Hak için söylemeli. Bugün başka, yarın başka, sana başka, ona başka konuşmak siyaset değildir. Herkes net olursa, herkes hakikatten konuşursa, herkes inandığın peşinden giderse, inanıyorum ki bu toplum, bu millet HAKTA, HAKİKATTE birleşecektir. İşte benim siyaset anlayışım budur. 
Sakın böyle siyaset ve siyasetçi olmaz demeyin. İkiyüzlü politikalarla dünya milletlerinin ne halde olduğunu görüyorsunuz. Ne hak belli ne batıl, ne mert belli ne namert. At izi it izine karışmış, akıllar çıkmış, duygular şaşırmış. Bu yüzden tek kurtuluş HAKİKATTİR, HAKKI SÖYLEMEKTİR.

Şimdi bana soruyorlar : 
-1 Kasım seçimlerinde tekrar aday mısın?

Kurulduğu günden beri AK Parti'nin içinde milletime, devletime, dinime hizmet etmeye çalıştım. 2002’den 7 Haziran seçimlerine kadar üç genel seçim olmasına rağmen ilk defa 7 Haziran seçimlerinde Milletin vekilliğine aday oldum. “YENİ TÜRKİYE” ifadesini içi boş bir slogan olarak görmedim. Siyaset anlayışının da yenileneceği inancıyla YENİ TÜRKİYE’YE inandığım için milletin vekilliğine aday oldum “ FARKIM İNANCIM, ANCAK İNANANLAR BAŞARIR” diyerek bu hizmet yarışında yer aldım. Benim bu niyet ve inancımda bugün dahi hiç değişiklik yoktur. TEKRAR milletime, devletime, dinime hizmet etmeye, MİLLETİN VEKİLİ olmaya HAZIRIM ve ADAYIM.

Sayın Genel Başkanımız Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu’nun 7 Haziran seçimlerinden önce bir televizyon programında “Yeni Türkiye’de nasıl bir milletvekili profili düşünüyorsunuz” sorusuna verdiği cevap beni heyecanlandırmıştı. Bu heyecan ve inanç ile milletvekili aday adayı oldum. Benim heyecanım ve hizmet etme arzum aynı. Tanımladığı milletvekili profiline uygun milletvekilini seçme vazifesi de sayın Genel Başkanımıza düşmektedir. Bu tekrar seçimde, maksat istekli şahısları vekil yapmak değil, milletin istediğini vekil yapmak ise, başvuruyu partimiz yapmalı, milletin istediklerine başvurmalıdır.
Yukarıda düşüncelerimi kısaca ifade etmeye çalıştım. Buna göre, AK Parti ve Genel Başkan Ahmet Davutoğlu, mevcut listede değişiklik yapılması gerektiğine inanıyorsa, 7 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olan MEHMET RIDVAN İNAN temayülde, anketlerde, STK yoklamasında ve BU ŞEHRİN İNSANLARININ GÖNÜLLERİNDE varsa, verilecek VAZİFEDEN ELBETTE Kİ KAÇMAYIZ.

LİSTELER VAR ELLERDE...
LİSTELER VAR GÖNÜLLERDE...
YA MİLLETİN MECLİSİNDE
YA GÖNÜLLER MECLİSİNDE
RABBİM NEREDE DERSE,
RIDVAN RAZI, HAZIR HİZMETE.

AV. MEHMET RIDVAN İNAN
AK PARTİ MANİSA
“MİLLETİN VEKİLİ” ADAY ADAYI

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.