GEÇİŞ SÜRECİ TAMAM ŞİMDİ HİZMET ZAMANI

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, büyükşehirin 1 yıllık değerlendirmesini yaptı. Büyükşehir geçiş sürecinden yatırımların planlanmasına kadar önemli adımlar attıklarını belirten Başkan Ergün, geride kalan sürede Manisa’nın her açıdan röntgenini çektiklerini söyledi. Geçiş sürecini en kısa sürede tamamladıklarını ifade eden Ergün, “Şimdi hizmet zamanı” dedi.

GEÇİŞ SÜRECİ TAMAM ŞİMDİ HİZMET ZAMANI

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, geride kalan 1 yılın değerlendirmesini yaptı. Manisalıların gösterdiği teveccühle 30 Mart 2014’te Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçildiğini dile getiren Başkan Ergün, “2009-2014 hizmet dönemimizde yaptığımız çalışmalar vatandaşlarımızın takdirini kazanmış, bu nedenle Manisalılar Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine şahsımı layık görmüştür. Bu vesileyle bize destek veren ya da vermeyen tüm hemşerilerime bir kez daha teşekkür ediyorum. Mazbatamızı 9 Nisan’da alıp hızla büyükşehir geçiş süreci çalışmalarına başladık. Hedefimiz bu süreci vatandaşlarımıza sancısını yansıtmadan aşmak olmuştu. Geldiğimiz noktada bunu başardığımızı düşünüyorum” dedi.

MESAİ MEFHUMU GÖZETMEDİK

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) kurulması, Genel Sekreter ve yardımcılıklarının atanması, ilçelerden devirlerin yapılması, kapanan belde belediyelerinin borçlarının büyükşehire devri ile mahalleye dönen köylerin entegresi gibi büyükşehir yapılanmasıyla ilgili her konuyu en ince ayrıntısına kadar düzenlediklerini belirten Başkan Ergün, “Ekibimizle birlikte gece-gündüz demeden bu süreçlerin planlamasını yaptık. İstedik ki bu geçiş sürecinden vatandaşımız zarar görmesin. O nedenle hızla bu planlamaların bitmesi için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalar yaptık. Allah’ın izniyle bu süreci çok büyük bir oranda tamamladık” dedi.

MANİSA’NIN RÖNTGENİNİ ÇEKTİK

Büyükşehir yapılanma çalışmalarında Manisa gibi yeni büyükşehir olan diğer illere nazaran oldukça önünde olduklarını da ifade eden Başkan Ergün, “Manisa’mızın 17 ilçesine, 1 milyon 360 bin vatandaşımıza en güzel hizmetleri ulaştırmak için ilçelerimizde Koordinasyon Hizmet Binalarını da hayata geçirdik. Ayrıca tüm ilçelerimize daire başkanlarımızla birlikte ziyaretlerde bulunarak sorunların yerinde tespitini yaptık. Bir bakıma Manisa’mızın genelinin her açıdan bir röntgenini çektik. Kısacası planlamalarımızı tamamladık ve 2015 yatırım programımızı şekillendirdik” dedi.

MERKEZDEKİ PROJELERLE MANİSA DEĞİŞTİ

Manisa merkezinde de otopark ve sosyal alanlarla ilgili önemli hizmetler ortaya koyduklarını belirten Başkan Ergün, “Manisa’nın değerli büyüğü merhum Bülent Koşmaz’ın adını verdiğimiz Emekliler Parkı ve Otoparkı’nın açılışını yaptık. Yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ve spor salonu projemiz bitme aşamasına geldi. Yine otopark sorununa çözüm olacak 560 araç kapasiteli tam otomasyonlu otopark projemiz hızla ilerliyor. MASKİ binası ve oda dernekler hizmet binası olacak İkiz Kuleler projemizin de kaba inşaatı bitti. Manisa’mızı dev projelerle adeta baştan inşa ediyoruz” dedi.

İLÇELERE BÜYÜK MÜJDELER

Manisa’nın 17 ilçesine en güzel hizmetleri ulaştıracaklarını da sözlerine ekleyen Başkan Ergün, 2015 yatırım planında yer alan 17 ilçe projelerini şöyle sıraladı: “Saruhanlı’ya yer altı otoparkı ve meydan projesi ile köprülü kavşak projemiz hazır. Turgutlu ilçemize Ovacık Yaylası Gençlik Merkezi Projesi ve kavşak projesi, Salihli’ye otopark, meydan ve pazaryeri projeleri ile kavşak projemiz var. Yine Salihli Gümüşçay’a Kent Park örneğini uygulamayı planlıyoruz. Alaşehir ilçemize otogar projesi, Bakkal Şükrü Evi restorasyonu ve Köprülü Kavşak Projesi kazandıracağız. Kula’da sokak iyileştirmeleri projemiz kapsamında bu yıl 30 tane Kula evini restore edeceğiz. Ayrıca Kula Beylerevi Restorasyonu hızla devam ediyor. Kula Jeopark Alanı Projemiz kapsamında, Jeopark Belediyeler Birliği’nin kurulmasına öncülük ettik. Sarıgöl ilçemize Ototerminal Binası, Mimar Sinan Parkı peyzajı ile yeni bir pazaryeri, otopark ve meydan projesi hazırladık. Soma’da otogarı bitti, bitişiğindeki cami inşa ediliyor. Ayrıca 301 madenci için şehitlik yapılıyor. Selendi’de oto terminal ve belediye binasına maddi destek sağladık. Yine Selendi’mize güzel bir Meydan Projesi hazırladık ve bu yıl içerisinde çalışmasına başlayacağız. Ahmetli ilçemize de Köprülü Kavşak Projesi, belediye, büyükşehir ve çocuk kulübü binaları kazandıracağız. Gölmarmara’da Halime Hatun Camii aydınlatmasını yaptık. İlçemizde bulunan Akpınar Mesire Yeri’nin peyzajını da büyükşehir olarak yapacağız. Gördes’e pazaryeri projesi hazırladık. Köprübaşı ilçemizde rekreasyon ve yeşil alan düzenlemeleri yapacağız. Demirci ilçemizde de meydan ve otopark projemiz hazır. Ayrıca Salihli, Alaşehir, Sarıgöl, Kula ve Selendi’de seracılık projelerini hayata geçireceğiz.”

DEV ASFALT HAMLESİ

İl genelinde özellikle köy yollarının ana arterlerle bağlantı sağlayan noktalarında geniş kapsamlı bir asfaltlama programı hazırladıklarını da müjdeleyen Başkan Ergün, “Mevcut Akhisar ve Salihli şantiyelerinin gelir gelmez iyileştirmesini yaparak, mevcut köy yollarında muazzam bir yama tamirleri yaptık. Şuanda ilgili dairemiz bütün ilçelerde yolların durumlarını ve Özel İdare’den gelen tecrübeli arkadaşlarımızın tespitleriyle yaklaşık 80-85 milyon TL arası ana arterlerde sıcak asfalt, diğer köy yollarına giden yolların stabilize asfalt programlaması yapıldı. Özel İdare döneminde yıllık 15 milyon TL gibi bir rakam asfalt için ayrılıyordu. Biz bunu bu sene 4-5 katına çıkararak, büyük bir asfalt hamlesini inşallah tüm ilçelerimizde bölge bölge başlatmayı hedefliyoruz” dedi.

TEK AMACIMIZ HİZMET ETMEK

İl genelinde atık su arıtma tesisleri, katı atık bertaraf tesisleri ve geri kazanım projeleri gibi çevreci projeleri de hayata geçirmek istediklerini ifade eden Başkan Ergün, “Vatandaşımızın bize gösterdiği teveccühü onlara hizmet olarak vereceğiz. Bunun tüm planlamalarını yaptık. Kaliteli içme sularıyla, modern katı atık tesisleriyle, geniş ulaşım ağlarıyla, yaşanabilir alanlarıyla, yeşiliyle, tarihiyle ve kültürüyle Manisa’yı bir adım ileriye taşımak, taş üstüne taş koymak, vatandaşımızı mutlu edecek hizmetler üretmek tek amacımız. Geçiş sürecini en az kayıpla tamamladık ve artık rahatlıkla şimdi hizmet zamanı diyebiliyoruz. Her bölgemize eşit hizmetleri ulaştıracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.