"ERKEN SEÇİM OLURSA AK PARTİ...

7 Haziran Genel Seçimlerinin ardından 25. Dönem Manisa Milletvekili olarak mazbatasını alan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, AK Partisiz bir koalisyon hükümetinin olmayacağını kaydetti. Özdağ, "Erken bir seçim olursa böyle bir durumda AK Partinin yüzde 45-46 bandında bir oy alacağını tahmin ediyorum" dedi.


 Özdağ, “Yeni dönemde de hükümeti yine AK Parti kuracak. Milletimizin kararına saygılıyız. 7 Haziran genel seçim sonuçlarından çıkan tablo neticesinde öncelikle hedefimiz kendimize en yakın partiyle koalisyon kurmak. Milletimizin kararına saygı duyuyoruz. Ama erken bir seçim olursa da böyle bir durumda AK Partinin yüzde 45-46 bandında bir oy alacağını tahmin ediyorum. Seçim sürecinde eksiklerimizi gördük. Bir yandan özeleştiri yapacağız, bir diğer yandan eleştirilere kulak vereceğiz. Böylece kendimizi yenileyeceğiz. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun belirttiği gibi değişen dünyada değişmeyen kaide olan değişimi bizde yapmış olacağız” dedi.

7 Haziran’da başarılı bir seçim dönemi yaşandığını kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Bu süreçte ister teşkilatlarımızla ister Manisa’da kurmuş olduğumuz Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği mensuplarıyla çok gayret sarf ettiğime inanıyorum. 24. Dönem Milletvekilliğimden sonra 25. Dönem Manisa Milletvekili olmak şahsıma bahtiyarlık veriyor. Tüm teşkilatlarımıza ve bizimle beraber 24 saat gayret sarf eden arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Manisa’yı ve Türkiye’yi daha özgür, daha zengin kılmak adına parlamentoda hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

HEM ÖZELEŞTİRİ YAPACAĞIZ HEM DE ELEŞTİRİLERE KULAK VERECEĞİZ

Demokrasilerde bütün senaryoları halkın yazdığını ve rolleri dağıttığı ifade eden Özdağ, “Manisa’dan AK Parti olarak 4 Milletvekili çıkardık. CHP’den 3, MHP’den 2 Milletvekili çıktı. Bu seçimin galibi Manisa’da da, Türkiye’de de AK Partidir. 13 yıl iktidarda kalan partimiz bu seçimlerde de yüzde 41 oy almayı başarmıştır. Bir yandan PKK ve HDP, diğer yandan Paralel yapı, vesayetçiler, egemen güçler, muhalefet var. Suriye’den, Irak’tan gelen 2 Milyon insanın barındırılması var. Tüm bunlara karşın AK Parti çok başarılı 13 yıl iktidar partisi olma başarısını göstermiştir. İnşallah yeni kurulacak Hükümeti de biz kuracağız. Daha önce de belirtmiş olduğum Şair Ahmet Arif’in bir sözü var; “Her yanım puşt zulası. Vurun ulan vurun biz öyle kolay ölmeyiz” diyerek. Türkiye’de AK Parti iktidarına karşı egemen güçler, vesayetçiler ve onların taşeronları birleştiler, beraberce mücadele ettiler. Tüm bunlara rağmen yine birinci parti olmayı başardık. 7 Haziran genel seçim sonuçlarından çıkan tablo neticesinde öncelikle hedefimiz kendimize en yakın partiyle koalisyon kurmak. Milletimizin kararına saygı duyuyoruz. Ama erken bir seçim olursa da böyle bir durumda AK Partinin yüzde 45-46 bandında bir oy alacağını tahmin ediyorum. Seçim sürecinde eksiklerimizi gördük. Bir yandan özeleştiri yapacağız, bir diğer yandan eleştirilere kulak vereceğiz. Böylece kendimizi yenileyeceğiz. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun belirttiği gibi değişen dünyada değişmeyen kaide olan değişimi bizde yapmış olacağız. Seçim sonuçlarının hayırlar getirmesini diliyorum. Manisa’da yaptığımız büyük hizmetler neticesinde önümüzdeki süreçte büyük açılışlar gerçekleştireceğiz. Bu yatırımları tamamlamak istiyoruz. O nedenle siyasi istikrar çok önemli, istikrarın sürmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

MİLLETİMİZİN TEVECCÜHÜNÜ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ

AK Partisiz koalisyonun olmayacağını belirten Özdağ, “AK Partisiz bir hükümet kurulması mümkün değil. Milletimizin teveccühünü boşa çıkarmayacağız. AK Parti’den seçilen 4 Manisa Milletvekili olarak birlikte çalışacağız. Daha önce 1980’li yıllarda darbecilerin zulmüne uğramış birisiyim. Darbelerin olduğu yerde hürriyetinizden mahrum olursunuz. Sevdalarınız, ülküleriniz, hayalleriniz çalınır. Memleketimizin zenginliği çalınır, kültürel kodlarıyla, demokrasisiyle oynarlar. Ama demokrasinin neşet ettiği bir ortamda dün yargılanan Selçuk Özdağ’ı hem 24. Dönem hem de 24. Dönemde Milletvekillliği yapma şansı doğurur. Bu demokrasinin başarısıdır, zaferidir. Demokrasi dünyadaki en güzel rejimlerden bir tanesi olup açıklık ve şeffaflık rejimidir. Böyle bir dönemde iki kez Milletvekilliği yapmayı bahtiyarlık sayıyorum. 80 döneminde cezaevindeyken, ‘çıkarız buralardan bıraktığımız yerden devam ederiz’ diyordum. Ama diğer bir yandan da kör kuyulara attıklarında, ‘Bu kör kuyulardan çıkamayız, merdivenimizde yok. Acaba ne zaman idam sehpalarında tartılırız’ diyordum ve düşünüyordum. Ama geldiğimiz süreçte hem kör kuyulardan çıkmayı hem de idam sehpalarından kurtulmayı becerdik. Şimdi Türkiye’de bayrak, vatan, devlet, millet ve mukaddesat için maneviyat için çalışmış olmanın bahtiyarlığını yaşıyorum” diye konuştu.

FAŞİZMLE MÜCADELEDE KARARLIYIZ

“Türkiye’de darbeler dönemi kapanmıştır. Şimdi postmodern darbeler yapma girişimleri var” diyen Özdağ, “Darbe girişimlerini PKK, paralel ya da illegal örgütlerle siyasetçileri terbiye etmeye, yıldırmaya çalışıyorlar. Türkiye’de kişi başına düşen milli gelir 25 Bin Dolar bandına çıkarsa vesayetçi yapıları tamamen bitirmiş oluruz. Vesayetçilerle mücadele eden AK Parti gerçeği var. Yedi düvelle dövüşüyoruz. Türkiye’nin üniter yapısını muhafaza ederek tek devlet, tek vatan, tek bayrak ve resmi dil Türkçe diyerek mücadeleye devam ediyoruz. Birileri Türkiye’nin üniter yapısına halel getirmeye çalışabilir. Ama evdeki hesap hiçbir zaman çarşıya uymayacak. Türkiye’de yaşayanlar son şarkılarını söylemediler. Bir yandan ‘silahı bırakacağız’ diyenler var diğer yandan farklı fikirlere, ideolojilere, renklere, mezheplere, partilere tahammül etmeyen faşist bir HDP, KCK ve PKK kadrosu var. Bunlara karşı inşallah ‘Devlet başa’ diyeceğiz. Bunlar akıllarını başlarına devşirecekler. Mücadelemiz bir yandan ekonomik kalkınmayı sağlamak, bir diğer yandan demokrasiyi içselleştirerek daha mükemmel hale getirmek. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, gelir dağılımında dengeleri oluşturmak. Siyasetin alanını genişletmek. Vesayetçilerle mücadele etmek anlamında Milletvekilliğini bir araç olarak değerlendireceğiz” ifadesinde bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.