ERKAN AKÇAY;”AKP’YE OY VERENİN ELİNE ŞEHİT KANI BULAŞIR” dedi.

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Turgutlu ilçe teşkilatının düzenlediği bayramlaşma etkinliğine katıldı. Akçay bayramlaşma sonrası yaptığı açıklamalarda AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sert eleştiriler yöneltti. Akçay;” AKP’ye oy verecek vatandaşlarımız iyi düşünsün, AKP’ye oy verenin eline şehit kanı bulaşır” dedi.

 ERKAN AKÇAY;”AKP’YE OY VERENİN ELİNE ŞEHİT KANI BULAŞIR” dedi.

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Turgutlu ilçe teşkilatının düzenlediği bayramlaşma etkinliğine katıldı. Akçay bayramlaşma sonrası yaptığı açıklamalarda AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sert eleştiriler yöneltti. Akçay;” AKP’ye oy verecek vatandaşlarımız iyi düşünsün, AKP’ye oy verenin eline şehit kanı bulaşır” dedi.
Eleştirilerinin dozunu arttırarak açıklamalarına devam eden Erkan Akçay;” Millet ve ülke olarak malesef çok buruk, üzüntülü, acılı bir bayram geçiriyoruz. 1 Kasım’da yapılacak olan genel seçimlerinde ülkemizin bazı noktalarında seçim ve sandık güvenliğinin olmadığı atmosferde seçim çalışmaları yapıyoruz. Ülkemizin içerisinde bulunduğu atmosfer malesef hiç iyi değil, iktidarın terör örgütüne nasıl yol verdiği, onların örgütlenme, silahlanma ve patlayacı yerleştirme hadiselerine göz göre göre göz yumduklarını görüyoruz. Düşünebilirmiyosunuz, müteaahit PKK, işçisi PKK’lı, asfaltın altına bomba döşeniyor ve bu hükümet, MİT, Başbakan ve bakanlar güvenlik güçlerinin de elini kolunu bağlayarak bilmezliğe, görmezliğe yatıyor. Bu tam bir hainliktir, bunun başka da bir izahı yoktur. Bunlar  hainliklerinin hesabını mutlaka mahkemelerde verecektir. Terör örgütü terör faaliyeti yürütüyor ve buna göz yumuluyor. Devletin, hükümetin ve güvenlik güçlerinin görevi nedir, terör eylemi olmadan önce bunlara müdahale etmektir. Çözüm  süreci adı altında hem milletimizi böldüler, hem devletimizin düzenini bozdular, askerimizin ve polisimizin elini kolunu bağladılar, teröriste yol verdiler. Türk milleti buna müsade etmeyecektir, şimdi de utanmadan sıkılmadan 400 milletvekili olsaydı bunlar olmazdı diyebilmektedirler. Aslında niyetlerini de göstermiş durumdalar, ne yapacak 400 milletvekilini anayasayı değiştirecek, ne olacak anayasa değiştiğinde PKK’nın bugüne kadar yerine getiremediklerini bütün isteklerini yerine getirecekler. Alenen emrin olur diyorlar PKK’ya. PKK istiyor AKP emrin olur diyor. Ama yolun sonuna geldiler, 80 bin kişiye silah dağıtmışlar, tonlarca patlayıcıya göz yumdular. 2009’daki Oslo görüşmeleri basına sızdı, orada MİT yardımcısı patlayacıların yerleştirildiğini bildiği ifade etmiş. Biliyorsunuz da neden göz yumuyorsunuz. 150’ye yakın şehit ve bir o kadar da yaralımız ve bir o kadar da verilen zararlar. Türkiye Cumhuriyetinin iradesi ve itibarı yerle bir edilmiştir. 13 yıldır iktidar da olan AKP artık hain bir iktidara dönüşmüştür. Buyursunlar dava açsınlar” dedi.

 

“AKP’YE OY VERMEK İHANETE ORTAK OLMAKTIR”
1 Kasım seçimlerinde Ak Parti’ye verilecek her oyun ihanete ortak olmak olarak algılanacağını belirten Akçay;” AKP’ye verilecek her oya malesef şehit kanı bulaşır, AKP’ye oy vermeyi düşünen vatandaşlarımız varsa ben buradan uyarıyorum. Sakın AKP’ye oy vermesinler ihanete ortak olmaktır, hırsızlığa ortak olmaktır, bölücülüğe ortak olmaktır. Vatandaşlarımızı Milleyetçi Hareket Partisine oy vermeye davet ediyorum” açıklamalarında bulundu.

 

“KOALİSYONU CUMHURBAŞKANI KURDURMADI”
7 Haziran seçimlerinin ardından koalisyon kurulamamasının  tek nedeni olarak olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gösteren Akçay;” 7 Haziran’dan bugüne kadar bir koalisyon hükümeti kurdurmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP’dir. Bunlar tek başlarına iktidar olmayı kaybetmek istememişlerdir. Bütün oyunları, düzenleri tek başına iktidarın devam içindir. Hükümette ben varım diyor. Atamaları yapıyor, yolsuzlukları yapıyor. Ondan sonra da seçim sürecini buzdolabına kaldırdık diyor. Hiç bir zaman hükümet kurmak istemediler fakat kuracaklarmış gibi de name yaptılar. 7 Haziran’da seçim oldu hükümeti kurma yetkisini ne zaman verdi 9 Temmuz’da. 32 gün beklediler, Allah’tan korkun geçen hafta Yunanistan seçim yaptı ve 3 günde hükümet kurdular. 32 gün hükümet kurdurma süresini uzatmak bile senin koalisyon hükümeti kurdurmak istemediğini ispatlar. 9 Temmuz’da görev verildi ve AKP, Kılıçdaroğlu’nu 14 Temmuz’da ziyaret etti. Aradan yine 5 gün geçti, CHP ile istikşafi görüşmeler başlatıldı. Bu görüşmelerde 21 Temmuz’da başladı. 1 aya yakında istikşafi dedikleri saçma sapan bir oyalama devreye girdi. Bunu AKP ve CHP beraber yaptılar. Bu oyalama sürecinde de CHP acaba biz koalisyon dışı mı kalırız diye düşündü. Geçmişte söylediklerini CHP rafa kaldırdı, hiç bir şart sunmadan daha önceden söylediklerimi yalayıp yutarak koalisyonda yer alayım çabasının içerisine girdi” şeklinde konuştu.

 

“AKP BİZE KOASLİSYON KURALIM TEKLİFİYLE GELMEDİ”
Akçay;”Bize hükümet kurma yani koalisyon teklifiyle gelmediler. Bize 3 aylık seçim hükümeti kurma teklifiyle geldiler. Genel başkanımız Devlet Bahçeli’nin çantasında hükümet protokolü taslağı, hükümet programı taslağı, kabine taslağı ve birde Kuran-ı Kerim vardı. Çünkü bu AKP’lilerin hiç bir sözüne güvende olmayacaktı, bunu televizyonun önünde Kuran’a el bastırarak yaptırmak gerekiyordu. 28 Şubat 20152te AKP’nin bakanlarıyla HDP’lilerin 10 madde halinde açıkladıları AKP ile PKK’nın anlaşma metninde yazanları kabul edenler MHP’nin değişmez dediği 4 maddeyi kabul etmediler. Türkiye Cumhuriyetin bölünmez bir bütün olduğunu, Başkentin Ankara, İstiklal Marşımız ve ayyıldızlı al bayrağımız olduğu kabul etmesi gerektiğini dile getirdik. Bunlar Türklüğü de, bayrağa da her türlü saygısızlığı yaptılar. Şimdi de terörle işbirlikleri ortaya çıkınca bayrak mitingleri yapıyorlar. Gelin diyorlar teröre karşı beraber yürüyelim. Teröriste bu kadar yol verenlerle birlikte yürümek mümkünmüdür. Yani bunlar suçlarına ortak arıyorlar. 17-25 Aralık dediğimiz yolsuzluklarla ilgili kesinklikle mücadele edilmeli ve yolsuzlukları yapan kim olursa olsun yargı önüne çıkarılmalı dedik ama bunu da kabul etmediler. Bunun anlamı nedir çalmaya, çırpmaya ve soymaya ben devam edeceğim diyor. Çözüm sürecinin ülkeyi bölmeye getirdiğini ve bir iç savaşa doğru sürüklendiğini ifade ettik, biz çözüm sürecini buzdolabına kaldırdık dediler. Biz çözüm süreci tamamen kaldırılsın, terörle etkin mücadele edilsin dedik bunu da kabul etmediler. Cumhurbaşkanı anayasa, kanun ve nizam bilmeden herşeye müdahale ediyor. Koalisyon olsaydı otomatikmen anayasa sınırları içerisine geri dönecekti. O yüzden de koalisyonu istemediler. Tuttur du 400 vekil verin, başkan olsaydık bu olaylar olmazdı. 400 vekil olsaydı bunlar olmazdı demek bu terör olaylarını ben çıkartırıyor demektir, bunun başka bir anlamı yok. Başkan olacağım başkan olacağım diyor, buradan AKP’ye oy verenler ve parti yöneticileri Erdoğan’ı uyarsınlar o zaten başkan. Cumhurbaşkanı olmak başkan olmak değilmi. Ama bu Cumhur’suz başkan olmak istiyor. Demek ki bunların kötü bir niyeti var, halkı ve milli iradeyi yok sayarak diktatör olmak istiyor. Seni diktatör yaptırmayız” dedi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mehmet - 3 yıl önce

Öcalan'ı astıramayan Bahçeli'nin eline ne kanı bulaşmıştır sayın vekil.. Bırakın boş konuşmaları. Hepiniz aynısınıZ, yok birbirinizden farkınız..


Avatar
alper akar - 3 yıl önce

Adam sonuna kadar haklı her Şehidimizin kanında AKP lilerin parmağı vardır kesinlikle..


Avatar
ergun - 3 yıl önce

rn1980 öncesi MHP nin kanlı geçmişini unutmadık.1980 sonrası MHP nin ürkek olarak Erbakan'larnkoalisyon kurmamasını ASKERDEN ÜRKMESİNİ unutmadık. Daha yeni koalisyon kurmayı beceremeyen MHP yi de unutmayacağız. KAN DİYORSAN KOALiSYON KURMAYANın ELİ KANLIDIR.rnBurdurlu vatandaş ta Burdur’dan mv olmalıdır.rn BİZ ÜRKEK DEĞİL ERKEK PARTİ İSTİYORUZ