banner271

ERGÜN’DEN BÜTÇEYLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Manisa Belediyesi’nin 2013 yılı bütçesi, 195 milyon 290 bin 367 TL olarak, yüzde 105,02 oranında gerçekleşme sağladı. İş takibi, doğru çalışma ve mali disiplinle her yıl yeni bir rekora imza attıklarını belirten Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Sağlanan mali disiplin, Manisa’mıza dev hizmetleri getiriyor, hemşerilerimizin yüzünü güldürüyor” dedi.

ERGÜN’DEN BÜTÇEYLE İLGİLİ AÇIKLAMA

2008 yılında 65 milyon TL olan Manisa Belediyesi bütçe geliri, Cengiz Ergün yönetimi ile birlikte 2009 yılında 102 milyon TL, 2010 yılında 119 milyon TL, 2011 yılında 137 milyon TL, 2012 yılında 167 milyon TL olarak gerçekleşti. Bütçe 2013 yılında ise 195 milyon 290 bin 367 TL ile yüzde 105.02 oranında gerçekleşme sağlayarak son yılların en iyi gerçekleşmesini yakaladı. Bütçe gerçekleşme rakamlarını açıklayan Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, bütçe rekorlarının ciddi mali disiplin ve iş takibi yapmakla sağlandığını vurguladı.

BORÇ ÖDEYEN DEĞİL YATIRIM YAPAN BİR BÜTÇE

Manisa Belediyesi’nde görevi devraldıkları 2009 yılında belediyenin 65 milyon TL gelirine karşılık 96 milyon TL borcu olduğunu gördüklerini, bunun ardından mali disiplin oluşturarak, kaçakları kapatma yoluna gidildiğini hatırlatan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “İş takibi, doğru çalışma ve sağladığımız mali disiplinle bütçemizde her yıl yeni bir rekora imza attık. Sağlanan mali disiplin, Manisa’mıza dev hizmetleri getiriyor, hemşerilerimizin yüzünü güldürüyor. Geldiğimiz noktada bütçemizi, borç ödeyen değil yatırım yapan bir bütçe haline getirdik. Bunun mutluluğunu ve haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

HİZMET AĞI İLÇE, BELDE VE KÖYLERE KADAR GENİŞLEDİ

2008 yılında 65 Milyon TL olan bütçe gelirinin 2013 yılı itibariyle yeni bir rekora imza attığını, yüzde 105’lik gerçekleşme oranını yakalayarak bütçe gelirinin 195 Milyon TL olduğunu açıklayan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Elbette disiplinli bütçenin karşılığı bütçe rekorları, sonrasında dev projeler ve yüzlerce hizmet olmuştur. Manisa Belediyesi kendi kendine yeten bir belediye olarak bir yandan hizmet açılışları yapıyor, bir diğer yandan yeni hizmetlerin temellerini atmaya devam ediyor. Yalnızca Manisa merkezle kalmıyor, büyükşehir yasası kapsamında köy, ilçe ve beldelerimize mevcut bütçemizle hizmet götürüyoruz” dedi.

RAKAMLAR İŞLERİMİZİN DOĞRULUĞUNU GÖSTERİYOR

Manisa Belediyesi’nde görevi devraldıkları Nisan 2009’dan gelinen noktaya kadar sürekli olarak mali disiplin programı uyguladıklarını ve kaçakları önlediklerini belirten Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “2009 yılının son 9 ayı itibariyle yüzde 75,34 gerçekleşmeyle rekor kıran bütçemiz, 2013 yılsonu itibariyle yüzde 105 oranında gerçekleşerek yeni bir rekora imza atmış oldu. Bu rekor, uyguladığımız mali disiplin, aldığımız kararlar ve yaptığımız çalışmaların doğru çalışmalar olduğunun kanıtı. Doğru yaptığımız işlerin karşılığı rakamlarla önümüze geliyor. Bunu sağlamış olmak, belediyemizin kar eder duruma gelmiş olması bizleri oldukça memnun ediyor” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.