ERGÜN’DEN BİR GÜNDE ÜÇ BELDE ZİYARETİ

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Muharrem ayı ve Cuma günü vesilesiyle Sancaklı Bozköy, Sancaklı İğdecik ve Karaoğlanlı beldelerini ziyaret etti, vatandaşlara aşure dağıttı.

ERGÜN’DEN BİR GÜNDE ÜÇ BELDE ZİYARETİ

Her hafta bir mahalleyi ziyaret ederek, sorunları yerinde dinleyen Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ilk olarak Sancaklı Bozköy Beldesi’ni ziyaret etti. Başkan Ergün’ün belde ziyaretlerine Belediye Başkan Yardımcıları Mimar Azmi Açıkdil, Tamer Çipiloğlu, Taner İçöz, Türkan Taş Köroğlu, Belediye Meclis Üyeleri Sezai Gürcan, Hüseyin Köroğlu, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Çağrı Tuatay, Yunus Emre İlçe Başkanı Nazmi Biçen, Ülkü Ocakları İl Başkanı Onur Pabuçcuoğlu, MHP Şehzadeler Belediye Başkan Aday Adayı Cem Çöllü, Hamzabeyli Belde Belediye Başkanı Sami Acar ve Sancaklı Bozköy Belde Belediye Başkanı Mehmet Batı eşlik etti. Sancaklı Bozköy girişinde belde sakinleri tarafından büyük ilgi ve sevgiyle karşılanan Başkan Ergün, tüm vatandaşlarla tek tek tokalaştı, Muharrem ayı ve Cuma’larının hayırlı olmasını diledi. Cuma namazının ardından çocukları da unutmayan Ergün, harçlık dağıttı.
“ALLAH HAYIRLARIMIZI KABUL ETSİN”
Manisa Şehzadeler Mehteri tarafından verilen konseri bir süre izleyen Başkan Ergün, daha sonra vatandaşlara aşure dağıttı. Aşure dağıtımı öncesi dualar okundu. Okunan duaların ardından belde sakinlerine yönelik bir konuşma yapan Başkan Ergün, “İçinde bulunduğumuz Muharrem ayı içerisindeki Aşure Günü vesilesiyle, 5 yıldan beri gelenek haline getirdiğimiz bu güzel uygulamamızı devam ettiriyoruz. Bütün pazarlarımızda, Manisa’da vatandaşlarımıza az da olsa, karınca kararınca bunu sizlerle beraber olmak, sizlerin elini sıkmak, sizlerle göz temasında sağlamak düşüncesiyle bir hayır vesilesiyle yapıyoruz. Allah bu hayırlarımızı kabul eylesin” dedi.
“AYRIM YAPMIYORUZ, BULUNDUĞUMUZ MAKAMLAR HİZMET MAKAMI”
Bulundukları makamların hizmet makamları olduğunu da belirten Başkan Ergün, “Kendi imkanlarımızla, Manisa’da hiçbir ayrım gözetmeden bütün 57 mahalleye yaptığımız güzel hizmetlerimizi, Allah inşallah bundan sonra büyükşehir noktasında da nasip etsin. Son 4-5 ay içerisinde Manisa Belediyesi’nin kendi bütçe imkanlarıyla bütün köylerimize, beldelerimize, Manisa’daki 780 köy ve bin 440 mahallemize hizmetlerimizi, imkanlarımız dahilinde vermeye çalışıyoruz. Karınca kararınca, az da olsa gönülden bu hizmetleri sizlere yapmaya çalışıyoruz. Hiçbir ayrım gözetmeden, ister AKP’li olsun, ister CHP’li olsun, ister başka bir partilerin temsilcisi, muhtarları olsun hiçbir ayrım gözetmeden, bize gelen talepler doğrultusunda biz bu hizmetleri vatandaşımıza hizmet etmek için veriyoruz, bunun bilinmesini istiyorum. Tabi bu kapsamda hem Sancaklı Bozköy’e, hem İğdecik’e, hem de Karaoğlanlı’ya bu yakın çevrede yaptığımız bütün hizmetleri tek tek saymama gerek yok. Sizler zaten bunları yakından takip ediyorsunuz. İnanıyorum ki bu güzel hizmetleri büyükşehir kapsamında daha da fazlalaştırarak, nasıl ki Manisa’da tüm mahallelerimizde yaptıysak, sizlere de bu hizmetleri sunmayı Allah bize nasip etsin diyorum” diye konuştu.
“HİZMETİN SİYASETİ OLMAZ”
Konuşmanın ardından Başkan Ergün, belde sakinlerine kendi elleriyle aşure ikram etti. İkram edilen aşurelerden tadan vatandaşlar, Başkan Ergün’e teşekkür etti. Aşure dağıtımının ardından Başkan Ergün ve beraberindekiler, belde kıraathanesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Kıraathanede bulunan vatandaşlar, köylere ve beldelere hizmetlerinden dolayı Başkan Ergün’e teşekkür ederken, bazı taleplerini de iletti. Manisa’nın büyükşehir olmasının ardından tüm belde başkanları ve muhtarlarla Mayıs ayında bir toplantı yaptıklarını, ancak Sancaklı bölgesinden katılımın olmadığını belirten Başkan Ergün, “Hizmetin siyaseti olmaz. Vatandaşlarımızın yaşadıkları yerlerde, herkes bir taşın üstüne taş koyabiliyorsa, en büyük manevi mutluluk bu. Ancak onlar öyle uygun görmüşler gelmemişler. Buna rağmen biz yine Manisa Belediyesi olarak burada ufak tefek de olsa eksikleri, aldığımız bilgiler ışığında yapmaya çalıştık. Gönül isterdi ki muhtarlarımız da gelsin. Hiçbir ayrım gözetmeden bu hizmetleri verebilseydik. Ama biz yine köy yollarını asfaltlamaya çalıştık. Taş kaplama, durak, oyun grubu, çöp toplama hizmetlerini yapmaya çalıştık. Vatandaş takdir etsin, gerisi boş” dedi.
SANCAKLI İĞDECİK’TE BAŞKAN ERGÜN’E SEVGİ SELİ
Kahve toplantısının ardından Başkan Ergün ve beraberindekiler, Sancaklı Bozköy 75. Yıl İlkokulu ve Ortaokulu’nu ziyaret etti. Okul Müdürü ve öğretmenleri ile öğrenciler tarafından karşılanan Başkan Ergün, burada tüm çocuklara top dağıttı. Okul idarecileri, okullarını asfaltlaması nedeniyle Başkan Ergün’e ve Manisa Belediyesi’ne teşekkür etti. Top dağıtımının ardından beldeden ayrılan Başkan Ergün’ün bir sonraki durağı Sancaklı İğdecik Beldesi oldu. Sancaklı İğdecik Belediye Başkanı Halil İbrahim Bayır ve belde sakinleri tarafından karşılanan Başkan Ergün, burada da tüm vatandaşlarla tek tek tokalaştı, hatır sordu ve hayırlı Cuma’lar dileklerinde bulundu.
“BORCU BİRİRDİK, HİZMET ATAĞI YAPTIK”
Belde kıraathanesinde vatandaşlara yönelik bir konuşma yapan Başkan Ergün, Manisa’nın kanunen artık büyükşehir olduğunu, ancak bütçesinin büyümediğine dikkat çekti. Manisa Belediyesi’nin 2008 yılındaki gelirinin 65 milyon TL, borcunun ise 96 milyon TL olarak kendilerine devredildiğini belirten Başkan Ergün, “İlk 12-15 ay içerisinde Manisa Belediyesi’nin tüm bu borcunu kapattık. Bundan sonra da Manisa’da, hiçbir ayrım gözetmeden, 57 mahallenin tamamına hizmet götürdük. Kaldırımından tutun yağmur suyu drenajına, asfaltından tutun aydınlatmalarına kadar, park-bahçe işlerine kadar, cami aydınlatması, okul duvarlarının yenilenmesi ve daha büyük projeleri de hayata geçirdik” dedi.
“BÜTÇEDE HER SENE REKORLAR KIRDIK”
Manisa’nın büyükşehir olmasından sonra il bütünündeki 780 köy ve bin 440 mahallenin Manisa’ya bağlandığını hatırlatan Başkan Ergün, “Tabi bunların altında 17 tane ilçe belediyeleri de olacak. Ama çok daha büyük planlamalar, büyükşehir kapsamında olacak. Bunlar özellikle altyapı yatırımları, yani kanalizasyonu olmayan, suyu olmayan, atık su arıtması olmayan köylerin birer birer planlamaları gelecek. Gediz’in kurtarılması gibi büyük atık su arıtma tesisleri gelecek. Ulaşımla ilgili ana karayollarının dışındaki köy yolları, belde yollarına giden yolların tamamen düzenlenmesi gelecek. Ulaşımla ilgili sorunların giderilme programları yapılacak. Bu bölge Şehzadeler ilçesine bağlı olarak hizmetlerini almaya devam edecek. Bu açıdan Manisa Belediyesi, 65 milyon TL ile aldığı geliri, her sene rekor kıra kıra ilk sene 102’ye, ikinci sene 138’e, geçtiğimiz yıl da 168 milyon TL gibi bir gelire kavuştu. Her sene rekorlar kırdı ve bu sene de inşallah 200’ün üzerine gidiyoruz. Sonuçta bunlar delikleri kapatarak oldu. Kaçakları kapatarak oldu ve Manisa’da yaşayan vatandaşlara hizmet olarak bu geri döndü. Gelir-gider dengesini en iyi şekilde sağlayarak, bu hizmetleri en güzel şekilde yapmaya çalışıyoruz” dedi.
“BÜYÜKŞEHİR DAHA BÜYÜK İMKANLARI GETİRECEK”
Bu süre içerisinde de Şubat-Mart’tan itibaren hazırlığını yaptığımız, Nisan-Mayıs döneminde de ihalelerini tamamladığımız taş kaplaması olsun, oyun grubu olsun, oturma bankları olsun, diğer çöp konteynırı gibi hizmetlerin planlamalarını yaptık ve bunları da geçtiğimiz 3-4 aydan beri bütün köylerimize, beldelerimize ulaştırmaya çalışıyoruz. Karınca kararınca, imkanlar dahilinde, şuandaki Manisa Belediyesi’nin bütçe imkanlarıyla bunun yapıldığının bilinmesini istiyorum. Sizin beldelerinize de kısmen de olsa bu hizmetleri göndermeye çalıştık. Gönlümüz istiyor ki, hepsini bir günde verelim. Ama sonuçta her şey paraya dayanıyor. Bütün ilçelerin muhtarları bizim kapımızda, hepsi bir talep içerisinde. Ancak büyükşehir, daha büyük yatırımları ve imkanları sizlere getirecek. Bu bağlamda büyükşehir bünyesinde yapılacak programlamalarla kötü yol diye bir şeyin kalacağını tahmin etmiyorum. Bugüne kadar görmediğiniz hizmetleri emin ellere bırakarak, çalmayan, çırpmayan, hesap verebilen bir yönetimle yapıldığı zaman en iyi hizmetleri alacağınızdan şüpheniz olmasın. Yüce Rabbim alnımıza yazdıysa, bu hizmetleri yapmak bizim boynumuzun borcu. Hakkımızda hayırlısı neyse o olacak” diye konuştu.
KARAOĞLANLI’DA AŞURE DAĞITILDI
Başkan Ergün ve beraberindekiler, son olarak Karaoğlanlı Beldesi’ni ziyaret etti. Belde sakinleriyle tek tek tokalaşan Başkan Ergün, okunan dualar eşliğinde vatandaşlara aşure dağıttı. Aşureleri Başkan Ergün’ün elinden alan Karaoğlanlı sakinleri, ziyaretleri ve hizmetleri nedeniyle kendisine teşekkür etti, çalışmalarında başarılar diledi. Karaoğlanlı’nın Manisa’nın şirin bir beldesi olduğunu ifade eden Başkan Ergün, kendilerine gösterilen sıcak ilgi ve yakınlıktan dolayı belde sakinlerine teşekkür etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.