ENGİN UZUN;“CHP YÜKSELİŞİ YAKALADI”

Cumhuriyet Halk Partisi Yunus Emre İlçe Başkanı Engin Uzun, Ankara’dan onaylanan yeni yönetimiyle kamuoyunun karşısına çıktı. Basın mensuplarıyla yeni yönetimi bir araya getiren Uzun, yeni yönetimin inancının tam olduğunu, başarıya kilitlendiklerini ve Yunus Emre’yi alacaklarını belirtti.

ENGİN UZUN;“CHP YÜKSELİŞİ YAKALADI”


Cumhuriyet Halk Partisi Yunus Emre İlçe Başkanı Engin Uzun, yeni oluşturduğu ve Ankara’dan da onaylanan yönetimini basına tanıtmak amacıyla kendisi de Yönetim Kurulu’nda olan Mehmet Uçar’ın işlettiği Düşler Kahvesi’nde kahvaltı düzenledi. Manisa Merkez’in ikiye ayrılmasıyla oluşan Yunus Emre İlçesi’ne başkan olarak atanan Uzun, yeni yönetimiyle ilk kez bir araya geldi. Yönetimini tanıttığı kahvaltılı toplantıda basın mensuplarına açıklamada bulunan Uzun, “Öncelikle yönetimde bizimle birlikte yürümeyi tercih eden arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Öyle umut ediyoruz ki önümüzdeki yerel seçimlerde arkadaşlarımızla birlikte Manisa’nın yerel iktidarını hep birlikte kuracağız. Ben ve birçok arkadaşım 15 Nisan 2012  tarihli İlçe Kongremizde delegelerimizin ve üyelerimizin çok değerli katkılarıyla Merkez İlçe yönetimine seçilmiştik. Bir buçuk yıldan bu yana başarıyla yürütmeye çalıştığımız Merkez İlçe yöneticiliğimizi, Manisa’nın büyükşehir olması münasebetiyle Merkez’in ikiye bölünmesi noktasında örgütümüzün iradesi bizim Yunus Emre bölgesinde yönetici olarak çalışmamız yönünde gerçekleşti. Bu bağlamda her iki ilçede de yönetim kurulları oluşturuldu. Biz de Yunus Emre ilçemizde daha dinamik daha hareketli, bizi hedefe bir adım daha yaklaştıracak yeni bir kadroyla Manisa’nın ve partimizin huzurundayız.” dedi.

“CHP YÜKSELİŞİ YAKALADI”

2010 Referandumu‘yla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’nin Manisa’da yükselişe geçtiğini belirten Uzun, “Tüm arkadaşlarımız ve ben özellikle Yunus Emre’de görev yaptığımız için başarıya tamamen inanmış, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Yunus Emre ilçesinde yerel seçimlerde kesinlikle başarılı olacağına kanaat getirmiş ve bu doğrultuda her çalışmayı yapacak, her biri birbirinden kıymetli, her biri mahallesinin kabulünü elde etmiş, mesleki ve bireysel kariyerleriyle partiye ciddi anlamda katkı sağlayacak ve önümüzdeki Manisa siyasetinde çok ciddi noktalarda olabilecek arkadaşlarımızla birlikte yola devam ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi Manisa örgütü 2010 yılından başlayan yükseliş trendine 2013 yılında ve akabinde 2014 yılında yapacağımız yerel yönetimler ve ardından genel seçimlerle devam edecek. “ dedi.

“MANİSA’DA HAYIR ÇIKARDIK”

Referandum’da gece gündüz demeden çalışarak, Hayır oyu çıkardıklarını hatırlatan Uzun, “Cumhuriyet Halk Partisi Manisa örgütü 2010 yılında Bülent Arınç’ın memleket olan Manisa’da Hayır’ı çıkarmayı başarmış, bu doğrultuda Milliyetçi Hareket Partisi’nin hiçbir katkısı olmamasına rağmen, gece gündüz çalışarak hayır oyunu çıkarmış ve Türkiye haritasında rengini kırmızıya boyamış şehirlerden birisidir. Cumhuriyet Halk Partisi Manisa örgütü yükseliş trendinin Referandum’la birlikte yakaladı. Cumhuriyet Halk Partisi Manisa örgütü Türkiye’de sadece 29 ilde yapılabilen bir önseçim gerçekleştirdi. 2011 yılından bu yana parti içi demokrasi anlayışı, parti içi demokrasi hassasiyetinin yükselmesiyle 2011 milletvekilleri seçiminin yapılıyor olması bizim partimizin örgütünü demokrasiye daha da yaklaştırdı. 2013 yılındaki belediye başkanlığı için aday adayı olan partililerimizin çalışmaları, üyelerimizin de adaylarla çalışması örgütün demokrasiye sahip çıktığının göstergesidir. Bizim partimize önseçimle birlikte barışın ve sevginin hakim kılındığı görülmektedir. “ dedi.

“BELEDİYE’Yİ KAZANACAĞIZ”

Yeni kurulan yönetimin inancının tam olduğunu dile getiren Uzun, “Biz Yunus Emre’de 6 ay sonra belediyeyi kazanmış bir yönetim olacağız. Bu konuda endişemiz ve şüphemiz yok. Bu kent çok farklı bir çizgide yönetilmesi gereken bir kenttir.  Yunus Emre ilçesi Manisa’nın en büyük ilçelerinden birisi ve ayrıca Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgelerinden birisine sahip. Celal Bayar Üniversitesi’nin 14 bin öğrencisinin orada okuyor olması, Yunus Emre ilçemizin hem bir sanayi kenti hem de öğrenci kenti olabileceğini gösterir. Böyle ciddi ve alanının geniş olduğu bir ilçeyi bu dönem Cumhuriyet Halk Partisi yönetecektir. Bizim Yunus Emre ilçe teşkilatı olarak en büyük projemiz herkesin oyuna talip olmamızdır.  Çünkü Cumhuriyet Halk Partili olmayan herkesin oyunu istiyoruz. İnsanlar yerel yönetimlerde AKP ve MHP’ye şans verdiler. AKP’ye şans verildiğinde Manisalılar Sümerbank gibi yüz kızartıcı bir suçu yaşadılar. MHP’ye şans verildiğinde ise, yerel yönetimlerin yapı taşı olan muhtarların belediye meclisinden tekme tokat kovulması yaşandı. Dolayısıyla biz Yunus Emre Belediyesi’nde ve diğer belediyelerde elde edeceğimiz başarıyla belediye başkanımızı Türkiye’nin tanıdığı biri yapacağız. “ dedi. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.