ENGİN UZUN: “BANA KUMPAS KURDULAR!”  

CHP eski İlçe Başkanı Engin Uzun ile partili D.Y. arasında sosyal medyada başlayan tartışma ikilinin buluşmasıyla kavgaya dönüşmüştü. Olayın iç yüzüyle ilgili D.Y.’nin açıklamaları ve iddialarıyla ilgili Engin Uzun manisahaberleri.com’a detaylı bir açıklama yaptı. Uzun, CHP İl Başkanlığına adaylığı nedeniyle kendisine kumpas kurulduğunu iddia etti.    

ENGİN UZUN: “BANA KUMPAS KURDULAR!”  

banner216

CHP İl Yönetiminin yaşanan olaylardan dolayı Engin Uzun hakkında ihraç seçeneğini tartıştığı öne sürülürken konu hakkında ilk kez konuşan Uzun, planlı bir kumpasa kurban edilmek istendiğini ileri sürdü. O gece D.Y. ile arasında yaşananları anlatan Uzun, kanıt olarak D.Y. tarafından kendisine gönderilen ‘konum’  fotoğrafını da paylaştı. Uzun, il başkanlığına adaylığının engellenmeye çalışıldığını ifade ederek kumpas planlandığını ifade etti.   
Uzun’un açıklamaları şöyle:    
Değerli Manisa kamuoyu ve sevgili CHP'li ailem;
Uzunca bir suredir ve özellikle il başkanı adaylığımı açıklamamdan sonra hakkımda yapılan gerek sosyal medya gerekse yerel basındaki haber üzerinden tarafıma yapılan haksız, mesnetsiz ve tek taraflı suçlamalarla ilgili beni sevenlere CHP’lilere ve Manisalı hemşerilerime bir açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur.
Partili olma sorumluluğum CHP’nin kurumsal kişiliğine ve tabi ki parti emekçilerine olan saygımdan dolayı bugüne kadar sustum ve bu konu ile ilgili son kez konuşuyorum.
Başta üyesi olmaktan onur duyduğum, Merkez İlçe Başkanlığı ve Yunusemre kurucu ilce başkanlığı görevlerini ne kadar azimle, parti menfaatlerini gözeterek yaptığımı zaten herkes iyi bilir. Partinin sade bir üyesi olarak oylarımızı nasıl artırırız her zaman onun gayreti içerisinde oldum. Yüzümü halka donup gecemi, gunduzume katıp partim için emek harcarken il başkanı kahvelerde okey oynayacak kişi arıyor, görev süresi içerisinde zaman zaman partinin gençlerine eylemlerde saldırıyor, bu kutsal görevi partiye ve ülke menfaatine değil Manisa'da sadece belli bir gruba kendini sorumlu hissettiği için o koltuğu dolduramıyordu.
Gerek yerel ve gerekse genel politikada hiçbir etkinliği olmadan bu görevi ve zamanı CHP aleyhinde harcıyordu.
Bu noktada ben de partiye katkı verme ve parti kamuoyunun beni il başkanı olarak görme isteğine, CHP’nin bir neferi olarak sessiz kalmam mümkün değildi.
Akabinde hem mevcut il başkanı ve tüm örgütlere il başkan adayı olacağımı ve bu yarışın centilmence geçmesini umul ettiğimi defalarca söyledim. Ancak kendisinde çalışma azmi olmayan, kendini parti üyelerine debil de sadece malum kişilere karsı sorumlu gören bu tembel yapı acilen bir kumpası planlayıp hayata geçirdiler.
Benim siyasete bakışım emekten yanadır. Yürekten yanadır . Seçimi kaybetme ihtimalinin yüksek olduğunu gören bu kişiler olay yargıya intikal ettiği halde alelacele benim görüşümü almadan hemen ihraç istemiyle disiplin kurulan sevk edip adaylığımın önünü kesme planlarını uygulamaya devam ettiklerinin en temel göstergelerinden.
Olay günü söyle gelişti:
Tanımadığım bir arkadasın Facebook hesabından beni ve mevcut Yunusemre İlce Başkanı Kubilay Koç’un toplum önünde itibarsızlaştırılmasını hedeflendiği bir paylaşımı yapmasından belliydi. Bu kişi beni tanımadığı halde malum gazetedeki 4 yıl önce yine aynı kumpasla yaptırılan haberden atıfta bulunmasına anlam veremedim ve bu şahsın facebook profiline bakıp arkadaş listesine baktığımda İl Başkan Yardımcısı Demirhan Gözaçan'ı gördüm ve bu tip provokasyonlarla partimizin zarar görmemesi adına Demirhan Gözaçan'ı telefon ile aradım ve bu işlerin partiye zarar verdiğini kendisine anlattım ve bu şahsi uyarmasını istedim. Hatta telefon numarasını verirse kendimin de onunla görüşebileceğimi söyledim. Ardından İl Başkanı Halil Tokul'u arayarak ona da ayni şekilde partinin zarar gördüğünü günümüzün büyük çoğunluğunu CHP için harcadığımızı, eğer bu şahsı tanıyorsanız arayıp bu arkadaşla konuşmasını defalarca ve uzun uzun anlatıp şahsi aramasını rica ettiğimi kalp ve gönül kırmanın bana yakışmadığını
anlattım. Kendisi de olaya gayri ciddi bir yaklaşımla hassas olduğum bu konuda partinin yıpranmaması adına gerekeni yapması gerektiğini söylememe rağmen meseleyi önemsemeden hatta bir olay olsun istercesine ciddiye bile almadı. Bir il başkanına yakışmayan bir tutum içerisinde olması beni bir kere daha hayal kırıklığına uğratmıştı...

Bu esnada Demirhan Gözaçan arkadaşı D.Y.'nin numarasını gönderdi. Ben de hemen arayıp meselenin ne olduğunu anlamak ve doğrusunu anlatıp, kendisini bu çirkin siyasi tezgahlarda  bulunmaması için konumsak  üzere telefon ile aradım. Kendisine oldukça sakin ve beni tanımayan birisinin nasıl böyle bir tezgahın bir tetikçiliğini yaptığının şaşkınlığı ile kendimi tanıttıktan sonra bu yaptığı  paylaşımın doğru olmadığını ilgili gazeteyi zaten mahkemeye verdiğimi ve kazandığımı söylediğimde bana resmen kurulmuş bir saat gibi onu kullananların ağzı ile kendisini de mahkemeye vermem gerektiğini söyledi. Ben de güzel kardeşim seni mahkemeye vermek mesele değil ama bu yaptığının yanlış olduğunu bu islerin ne kendisine ne bana nede partiye fayda getirmediğini söyledim. O da paylaşımındaki üslubu ve saldırganlığı ayni şekilde sürdürmeye devam etti. Bunca tahrike rağmen kendisinin partiyi yönetmeye talip olması gerektiğini, gel sen partiyi yönetmeye talip ol ilce, il başkanı ol dediğimde yine aynı saldırgan, kışkırtıcı ve kurgulamış tavrını sürdürdü. Bu konuşmalarda beni ağır tahrik eden bu şahısa haddini astığını söyledim. O da gel haddimi bildir o zaman sana whatsapp’tan konum atıyorum eğer 10 dakika içerisinde gelmezsen en adi ..... O.Ç’sin şeklinde küfürlerle beni olayın içine davet etmeye çalıştı. Ben aklımda bu tezgahlara düşmemem gerektiği kararlılığı ile evime giderken bu defa beni yine arayarak konum attım gel demiştir. Bende halen şaşkınlıkla nereye seklinde cevap verdiğimde bunun üzerinde yanımda bulunan partili arkadaşım benimle gelmek istedi. Ben de konuşup geleceğimi söyledim. Partili arkadaşımın kardeşi de olay çıkmasın diye arkamızdan gelmiş . Birlikte gittiğim partili arkadaşım tüm ısrarıma rağmen benimle gelmek istediğini söyledi ve attığı konuma doğru yola cıktık. Olay yerine gittiğimde İl Başkan Yardımcısı Demirhan Gözaçan
 ve bu şahıs oradaydı. Demirhan Gözaçan'a bu işlerin yanlış olduğunu anlattığım esnada darba uğradığını iddia eden sahsın ağır tahrik ve şiddetine maruz kaldım.  Birlikte gittiğim arkadaşım bu saldırı karsısında hem kendini hem beni koruma içgüdüsü ile  araya girmek istedi ve çıkan arbede karışında araya giren taraf oldum
ve bu şahsın ağır tahrik ve küfürlerine ve şiddetine maruz kaldım. Ayrıca yaptırılan haberde iddia edildiği gibi ne ev baskını ne de tartışma da arkadaşın eşi zaten yoktur.
Ayrıca beni getirmek istediği konumu kendisi gondermistir. İtibarsızlaştırmak partili arkadaşım ile arasındaki kavgaya benim de dahil ederek siyaseten ve ticaretten itibarsızlaştırma ve aday yapmama kumpasına devam ederek gerçek niyeti ortaya koymuşlardır. Bunu da sosyal medyada yansıtmışlardır. Hatta olayın hukuki sonucunun öneminin olmadığı, önemli olanın benim il başkanı olmamın engellemek olduğunu açıkça beyan etmektedirler. İl başkanının benim çıkabilecek bir tatsızlığı engellemesi ısrarıma kayıtsız kaldığı nokta da olaydan sonra ilgili şahısla darp raporunu aldırmak adına devlet hastanesinde hazır bulunduğu ve
 tek adayla kongreye gideceğini büyük bir keyifle söylediği kamuoyunda bilinmektedir.
Simdi soruyorum
1- Kendi siyasi geleceğiniz için partilileri birbirine kırdırmakla elinize ne geçti?
2- CHP temiz siyasetin simgesidir. Buna leke düşürmediniz mi?
3- il başkanı görevini yapmış mıdır? İl başkanı olay cıksın ve ben rakibimden kurtulayım anlayışını çok net ortaya koymamış mıdır?
4- Mevcut Yunusemre ilçe başkanı ve eski ilce başkanının hukukunun zedelendiği olaya çanak tutmamışlar mıdır?
5- Benim ısrarla bu şahsı ikaz etmesini istediğim halde neden önemsememiş ve müdahale etmemiş aksine neden bu arkadaşın hastaneye gidip darp raporu alınmasına yardımcı olmuştur. Gazeteciyi kim çağırmış kim servis etmiştir?
6- Tarafları dinlemeden neden disiplin kurulana sevkim için girişim başlamıştır?
7-Ben, parti kamuoyunda zarar görmesin hassasiyeti gösterirken il başkanı bu olayı ilgili gazeteye neden servis etmiştir?
8-Ben hukuk karsısında aklandığımda bu verdiğiniz zararı vicdanlarda nasıl karşılayacaksınız?
İlgili kişililer hakkında hukuki mücadelemi başlatmış olduğumu, büyük bir kumpasın içine zorla çekildiğimi ve bu anlattıklarımı mahkeme huzurunda belgeleyeceğimi ve kumpasçılardan hukuk karsında hesap soracağımı, bu yapılanların yargısız infaz olduğunu ve CHP’lilerin her şeyin farkında olduğunu belirtmek isterim. Ayrıca benim CHP'liliğim kağıt üzerinde değil Atatürk ilkelerine bağlılığımdandır ve kalbimin tam ortasındadır. Ne beni ne de bu partiye hizmet etme  isteğimi yok edemezler.Hiçbir siyasi iddiamdan ve CHP’sine hizmet etme isteğimden bu kumpaslarla vazgeçmem. Vicdanlı ve sağduyulu yoldaşlarıma sonuna kadar güveniyorum. İnadına CHP inadına temiz siyaset diyorum.
Tüm sevenlerime, CHP’li aileme ve Manisa kamuoyuna ülkenin onlarca sorunu varken insanları bu tip olaylarla meşgul ettiğimiz için özür diliyor ve il başkanına da enerjisini parti için ön kesme değil parti içi demokrasiyi güçlendirip hedefini Manisa'da iktidar olmak için kullanmasını öneririm. Saygı ve sevgilerimle kamuoyuna duyurulur."

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ahmet Can - 5 ay önce
Bu arkadaş 2009 yerel seçimlerini kazanan MHP de CHP nin oylarının olduğunu söyleyen arkadaş değil mi? tabir aynen EMANET OY lar dememiş miydi. Onları MHP den geri istemedi mi? ve o zaman da İlçe başkanı değil miydi? MHP ye oy attığını üstü kapalı ikrar etmişti
Avatar
Semih - 5 ay önce
size yakışanda budur,kılavuzu kılıçdaroğlu olan bir partiden ne beklenir yahu,yiyin birbirinizi, bu millete az zulm etmediniz siz,beter olun beter,
Avatar
Burhan Gok - 5 ay önce
Kasetle gelen bı genel mudurun partılsı olarak bu gıbı kumpaslara hazırlıklı olman gerekırdı. Bence ıhracını beklemeden hemen ıstıfa et ve oyle bır partıden kurtldugun ıcın hayır lokması dagıt. Zaten o partıcıge sen fazla gelrsın sen ve senın gıbı dogru ınsanlara yer vermezler.
Avatar
Ali Karabaş - 5 ay önce
O degildi Ahmet Can.Onu soyleyen Sehzadeler adayi Semih Balabandi