EGİFED VALİ BEKTAŞ’A NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU

Ege Bölgesi Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu (EGİFED) Başkanı Temel Aycan Şen ve üyeleri Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.

 EGİFED VALİ BEKTAŞ’A NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU

Bünyesinde Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD), Balıkesir Genç İşadamları Derneği (BAGİAD), Manisa Genç İşadamları Derneği (MAGİAD), Akhisar Genç İşadamları Derneği (AKGİAD), Nazilli Genç İşadamları Derneği (NAZGİAD) ve Bandırma Genç Girişimci İşadamları Derneği (BANGİAD) olmak üzere 6 dernek bulunan EGİFED, her ay üyesi olan derneklerin bulunduğu şehir ve ilçede toplantı düzenliyor. Bu ay Manisa’da MAGİAD’ın konuğu olarak toplanan EGİFED ilk olarak Vali Bektaş’ı makamında ziyaret etti.
Ziyarette, EGİFED Başkanı Temel Aycan Şen, MAGİAD Başkanı Ömer Özkara, EGİAD Başkan Vekili Ali Barçın, NAZGİAD Başkanı Hakan Karakaş, AKGİAD Başkanı Emrah Kıvrak ile derneklerin diğer yönetim kurulu üyeleri yer aldı.
EGİFED Başkanı Temel Aycan Şen, ziyarette yaptığı konuşmada kendilerini kabul ettiği için Vali Bektaş’a teşekkür ederek, federasyon ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Şen, “Ege Bölgesinde kurulu bulunan Genç İşadamları Dernekleri, çalışmalarında birlik ve uyumu sağlamak ve Ege Bölgesinde üst düzeyde bir yönetim kuruluşunu oluşturmak üzere ‘Ege Bölgesi Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu’ adıyla bir federasyon kurmuşlardır. EGİFED’in temel misyonu; demokrasi ve insan hakları evrensel ilkelerine bağlı, girişim, inanç ve düşünce özgürlüklerine saygılı, Atatürk’ün çağdaş uygarlık hedefine ve ilkelerine sadık olarak toplumsal yapının gelişmesine ve demokratik sivil toplum ve laik hukuk devleti anlayışının yerleşmesine yardımcı olmak; piyasa ekonomisinin hukuksal ve kurumsal alt yapısının yerleşmesini, liberal ekonomik kurallarının yerleşmesinin yanı sıra ülkenin doğal kaynaklarının, teknolojik yeniliklerle desteklenerek en etkin biçimde kullanımını, verimlilik ve kalite yükselişini sürekli kılacak ortamın yaratılması yolu ile rekabet gücünün artırılmasını hedef alan politikaları desteklemektir. Bu misyon doğrultusunda EGİFED, Türkiye’de öncelikle Ege Bölgesi’ndeki genç işadamlarını bir çatı altında toplayarak tanışma ve kaynaşmalarını sağlamak, mesleki konularda bilgi alışverişini gerçekleştirmek, üyelerin ilgili olduğu özel ve resmi kuruluşlarla ilişkilerini geliştirmek, Ege Bölgesi Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu’nun faaliyet alanına giren konularda kamuoyunu aydınlatıcı çalışmalar yapmak, ayrıca Ege Bölgesini ve Türkiye’yi ilgilendiren ekonomik, kültürel ve sosyal konularda, fikirler üretmek, lobicilik faaliyetlerinde bulunmak, çeşitli konularda bilimsel araştırmalar yaptırarak kamuoyunu aydınlatmak, mevcut yasalar çerçevesinde yurtiçi ve yurtdışındaki benzer kuruluşlarla işbirliklerini geliştirmek suretiyle üyelerinin ve ülke ekonomisinin yararlanmasını amaçlar” dedi.
Başkan Şen, EGİFED’in üyesi olan derneklere ve dernek üyelerine yönelik çeşitli seminer, konferans ve eğitimler düzenlediğini, ayrıca konularında uzmanlaşmış kişi ve kuruluşların katkısıyla raporlar hazırlayarak üyelerin ve kamunun yararına sunduğunu belirtti.
Ziyaret nedeniyle teşekkür eden Vali Erdoğan Bektaş da kendisini ziyaret eden dernek başkanı ve üyeleri ile tek tek tanışarak Manisa’da bulunmalarından duyduğu memnuniyeti ifade etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.