EGEGEP PROJESİ BAŞLIYOR!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilecek olan Ege Gelişim Projesi (EGEGEP)'nin tanıtım toplantısı AK Parti Manisa İl Başkanlığı Toplantı Salonu'nda yapıldı. Proje kapsamında 2019 yılına kadar kente 4,5 milyar TL değerinde 287 proje kazandırılması amaçlanıyor.

EGEGEP PROJESİ BAŞLIYOR!

HABER:BERFİN ADICAN

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nca Ege Bölgesi'ne yapılan yatırımların arttırılması amacıyla oluşturulan Ege Gelişim Projesi (EGEGEP)'in tanıtım toplantısı yapıldı. AK Parti Manisa İl Başkanlığı Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıya İl Başkanı Zülfikar Gürcan, AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ile Recai Berber ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik katıldı.

EGEGEP kapsamında 2019 yılına kadar Ege Bölgesi'ne 25 milyar TL'ye mal olacak 4 bin 547 projenin hayata geçirilmesi hedefleniyor. Yine proje kapsamında Manisa'ya 4,5 milyar TL maliyetinde 287 hizmet kazandırılacak.

PROJE 8 İLİ KAPSIYOR

Tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan, "Orman ve Su İşleri Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen Ege Gelişim Projesi; İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak illerinde; sulamadan içme suyu teminine, planlamaya, tabiat turizminin geliştirilmesinden meteorolojik gözlem ağının kurulmasına kadar, gerçekleştilen bir çok önemli faaliyeti kapsayan ve 4 bin 547 adet projenin oluşturduğu, 25 milyar TL'lik dev bir yatırımdır. Bölgenin kalkınmasında çok önemli bir yere sahip EGEGEP ile yöre insanına büyük fayda sağlayacaktır. Projenin ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını dilerim." dedi.

EGE BÖLGESİ'NE 25 MİLYAR TL'LİK 4 BİN 547 HİZMET

AK Parti Manisa Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Recai Berber projeyle ilgili yaptığı konuşmada, "Ege Bölgesi için 25 milyar TL'lik 4 bin 547 tesis ve projeyi açıklıyoruz.  EGEGEP ile efeler diyarı Ege'ye 2019 yılı sonuna kadar bu projeleri kazandıracağız. Bu projeler arasında; 358 adet baraj ve gölet, 586 adet sulama tesisi, 33 adet hidroelektrik santral tesisi, 804 adet dere ıslah tesisi, bin 42 adet dere ıslah projeleri muhtevasında köprü, 1 adet atıksu arıtma tesisi, 8 adet havza yönetim planı, 759 adet ağaçlandırma ve ormancılık, 23 adet Şehir Ormanı, 72 adet Bal Ormanı, 362 adet Mesire Yeri, 115 adet tabiat turizmi etkinlik alanında çalışılması, 1 adet ulusal envanter ve izleme programı, 1 adet baraj altında kalacak bitki türlerinin tespiti projesi, 287 adet otomatik meteorolojik gözlem istasyonu, 3 adet meteroloji radarı, 3 adet yıldırım tespit sistemi ve 2 adet yüksek atmosfer gözlem istasyonu bulunuyor." diye konuştu.

MANİSA'YA 287 DEV PROJE KAZANDIRILACAK

Berber, "EGEGEP ile 2019 yılına kadar Manisa'da 53 adet baraj ve gölet, 68 adet sulama tesisi, 1 adet içme suyu temin tesisi, 2 adet hidroelektrik enerji tesisi, 66 adet dere ıslah tesisi, 5 adet dere ıslahprojeleri muhtevasında köprü, 3 adet Şehir Ormanı, 7 adet Bal Ormanı, 23 adet Mesire Yeri, 24 adet tabiat turizmi etkinlik alanında çalışması ve 34 adet otomatik meteorolojik istasyonunun tamamlanarak hayata geçirilmesi planlanmaktadır. Hükümetimiz tarafından Şehzadeler Diyarı Manisa'ya son 13 yılda 11,7 milyar TL yatırım ve destek sağlanmıştır. Hükümetimizin destek ve yatırımları artarak devam edecek ve Manisa, Ege Bölgesi yatırımlarının merkezi haline gelecek." dedi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.