"CHP’lilerin Yaptığına CHP’liler Güler"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ Muradiye spor Salonuna alternatif açılış yapan CHP’lileri ve iktidarın yaptığı açılışlar ile Büyükşehirin yatırımlarını kıyaslayanları eleştirdi.

"CHP’lilerin Yaptığına CHP’liler Güler"

O SALON TEKRAR AÇILDI!
İlgili Galeriye Git
Haber-Büşra GÜRBÜZ
Özdağ, “CHP’lilerin yatığına CHP’liler güler. Alternatif işler yapmaya çok alıştılar” derken, 100 milyon TL’ye temeli atılan Katı Atık Bertaraf Tesisine karşılık ise Sabuncubeli tünelini işaret etti. Özdağ, “Bu kıyaslamalar çok ayıp şeyler” dedi.
 
Önceki gün Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açılışı yapılan tesisiler AK Parti ile CHP ve MHP’nin arasını açtı.
Davutoğlu düzenlenen törenle 111 Milyon TL’lik eserlerin açılışını yapmıştı. Bu açılış sonrası Manisa’daki CHP’liler açılışa davet edilmedikleri ve salonun yapılası için verilen arsayı dönemin CHP’li Muradiye Belediye Başkanı Erdinç Yavaşlı’nın tahsis ettiği için ‘Kendi açılışımızı kendimiz yaparız’ deyip yeniden açılış yaptı. Bu yaşananlardan sonra CHP’yi sert eleştiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, “Kedi ulaşamadığı ciğere murdar dermiş. CHP’nin yaptığı çok komik, ucuz siyaset. Ne yaparlarsa yapsınlar onların hayalleri bile AK Parti’nin yaptıklarına yetişemez” dedi.

ÇOK HEVESLİLER
CHP’nin alternatif açılışını değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ sert konuştu. Özdağ; "Açılış için kimseye özel davetiyeyle çıkarılmamıştır. Davetiye tüm Manisalılara, Muradiyelilere çıkarıldı. Cumhuriyet Halk Partililer alternatif törenler yapmaya, çelenkler koymaya çok hevesliler. Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş, tikli de ulaşamadığı üzüme koruk dermiş. Bunlar çok afedersiniz kompleks içindeler” dedi.

ARSA VERELİM SPOR SALONU YAPSINLAR DA GÖRELİM
Özdağ; "CHP’lilere ben bir arsa vereyim hazine arazisinden. Onlarda 22 Milyon TL’ye bir spor salonu yapsınlar. O zaman onlar bir açılış yapsın ben de onları tebrik edeyim” dedi.
 
ARSA BABASININ MALINI DEĞİL
Arsa tahsisini CHP’li eski Muradiye Belediye Başkanı Erdinç Yavaşlı yaptığı için yeniden açılış yapan CHP’lileri eleştiren Özdağ; "Dönemin CHP’li Muradiye Belediye Başkanı Erdinç Yavaşlı spor salonu için sadece arsa vermiştir ve bu arsa babasının malı değildir. Özgür Özel’in de Erdinç Yavaşlı’nın da babasının malı değildir. Burası Belediyeye ait bir arsaydı, Büyükşehir olunca o belediye kapanacaktı. O zaman biz Sayın Bakanımıza gittik. Manisa’da bir spor salonumuz var 1972 yılında yapılmış çok eski, Manisa büyüyor 1 buçuk Milyonluk kent, merkez 400 bin. 5 bin kişilik bir spor salonu yapalım bu kente dedik. Arsa bulun yapalım dedi. Manisa’da arsa bulmak çok zor. Bunun üzerine biz o zamanki vali beyle görüştük. Vali bey bize arsaları çıkarttı, kapanacak olan belde belediyelerine baktık. Bize en yakın belde belediyesinin Muradiye beldesi olduğunu gördük. Orada da 20 dönümlük bir arazinin uygun olduğunu gördük. Bunun üzerine Erdinç Yavaşlı’yla görüştük. Erdinç bey buna sıcak baktı. Çünkü zaten belediyesi kapanacaktı. Arazi tamamen vilayete kalacaktı ve vilayet de paylaştıracaktı. Biz biraraya geldik ve bu araziyle ilgili bir protokol yaptık. Onlar bize bu araziyi verdiler, arazi verildikten sonra geri kalan kısmın tamamını Gençlik ve Spor Bakanlığımız yaptı. 1 buçuk yıl önce Bakanımız tarafından temeli atıldı ve 22 Milyon TL’nin tamamı Bakanlığımız tarafından verildi” dedi.

CHP’LİLER BİLE ONLARA GÜLMÜŞTÜR
Özdağ, “CHP’li Belediye Başkanlığı Belediyeye ait olan bir araziyi kanuna göre bir yıl öncesine kadar satamıyor. Zaten satamazdı. Kanun çıktıktan sonra burayı satması mümkün değil. Devredemez. Burayı ne yapacak bir yere vermiş olacaktı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devretti. Ve buraya bir spor salonu yaptık. Muradiye'deki köprüyü de yapacağız. Bizim hizmetimiz bazıları gibi 1 tane değil ki. Yarış yapmaları çok ayıp. Orada açılış yapmaları, Bizim oraya astığımız Atatürk resmini kendileri getirmiş gibi davranmaları, içeri girmeleri orada kurdele kesmeleri çok ayıp çocuksu şeyler bunlar. O kadar çocuksu ki akli selim olan Cumhuriyet Halk Partililer bile buna gülmüştür” dedi.

ÖZDAĞ’DAN CHP’YE DAVET
Genel Başkan Yardımcısı Özdağ CHP’lilere seslenerek, "Gelin iktidar olun da yapın. Sizin de iktidarlığınızı gördük. CHP İktidar olamaz. Manisa’da yaptığımız bu hizmetlere de leke süremezler. Biz hizmetlerimizi yapmaya devam edeceğiz. 2 ay sonra hastane açılışımız var. Demirci’de ve Selendi’de. Onları oraya da davet ediyorum gelsinler. Orda olsunlar. Ardından Merkez Efendi Hastanesinin, Ruh Sağlığı Hastanesinin törenini yapacağız oraya da bekliyorum” diye konuştu.

MURADİYE’NİN ARSALARI DEĞERLENDİ
Spor salonuyla ilgili 'CHP’lilerin arazi verme haricinde en ufak bir şeyleri yoktur’ diyen Özdağ; "CHP’li Belediye Başkanı kendi arazisini değil milletin arazisini tahsis etmiştir. Bu arazi orada boş dursa mı iyiydi şimdiki haliyle Muradiyelilerin istifade edeceği bir spor salonu olarak mı iyi? Bunu biz yaptık. Muradiye’nin arsaları değerlendi, orada sosyal hayat hareketlendi. Niye açılış yapıyorlar arsayı verdiler diye mi?” diye konuştu.

PROTOKOL DÜŞTÜ İSMİ BİLE DEĞİŞTİREBİLİRDİK
Muradiye Belediyesi’nin kapanmasıyla yapılan protokolün de düştüğünü belirten Selçuk Özdağ; "Belediye bile kalmadı ve yapılan protokol de düştü. Ama buna rağmen biz protokolde yazdığı gibi salona Muradiye Spor Kompleksi adını koyduk. Protokole riayet ediyoruz. Bu tahammülsüzlüğü anlayabilmiş değilim. Sanırım gündeme gelmek adına yapıyorlar” dedi.

YAPTIKLARI ÇOCUKSU
Özdağ; "Manisa’da Allah nasip ederse 2019’da Büyükşehir’i de alacağız. Daha sonraki Milletvekili seçimlerinde de 7 Milletvekili çıkaracağız, İlçelerin 17’sini de alacağız ve hizmetlerimiz de devam edecek. Yaptıkları çocuksu, onlara alternatif olarak da bir arsa verelim 22 Milyonluk bir spor kompleksi yapsınlar. Manisa’da 22 Milyonluk bir tane hizmetleri var mı? CHP’liler yaptığımız hizmetlere gölge düşürmeye çalışıyor” dedi.

ACILARDAN RANT DEVŞİRDİ
Özgür Özel’i de eleştiren Özdağ; " Özel Büyükşehir Belediye Başkanı adayıyken CHP Manisa’da çok oy kaybetti. Daha sonra Soma’da acılardan rant devşirerek geldi Grup Başkanvekili oldu. Acılardan koltuk devşirmeye çalıştı. CHP Büyükşehir Belediye Başkanı seçimlerinde neden bu kadar oy kaybetti? Buna baksınlar. Özgür Özel aday olduğunda ilçelerde de 3 tane belediyelerini kaybettiler önce bunlara baksınlar. Ne yaparlarsa yapsınlar onların hayalleri bile AK Parti’nin yaptıklarına yetişemez” dedi.

SADECE SABUNCUBELİ 300 MİLYON TL
Açılışın ardından hükümet yatırımlarıyla Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün hizmetlerinin kıyaslanmasının doğru olmadığını söyleyen Özdağ, "O temel atma biz açılış yaptık. Hizmette kıyaslama yapılacaksa sadece Sabuncubeli 300 Milyon TL bu bile yeter” dedi.
Özdağ’ın açıklamalarına şöyle devam etti; "Bir yandan Cengiz Ergün’ün adını kullanan bazı kesimler 5 Bakan bir Genel Başkan Yardımcısı 1 Başbakan’ın açtığı ve 100 Milyon TL’yi aşan tesisleri Ergün’ün temel atmasıyla karşılaştırmış. Birinde temel atılmış diğeri açılış. Ama eğer karışılaştırılacaksa hizmetler, sadece Sabuncubeli Tüneli 300 Milyon TL, şehir hastanemiz 177 Milyon TL, 400 yataklı hastanemiz 100 Milyon TL, Demirci- Gördes, Gördes- Akhisar, Akhisar - Selendi, Selendi - Simav, Akhisar - Soma, Soma çevre yolu, okullar fakülteler gibi bunları söylesem 1 Katrilyonu geçiyor. Ergün’ün yaptığı temel atma bizimki açılış. Bizim yaptığımız açılışlar da 1 tane değil. Cumhurbaşkanı geldiğinde yaptık, Başbakan geldiğinde yaptık, şimdi yine yaptık. Demirci, Selendi hastanesi açılışını yapacağız 2 ay sonra bitiyor. 5 ay sonra Soma hastanesi 300 yataklı hastane bitiyor” dedi.

AK PARTİ İLE YARIŞMALARI MÜMKÜN DEĞİL
Özdağ; "Onların AK Partiyle yarışmaları mümkün değil. Zaten yarışsalardı 5 Milletvekilini CHP ya da MHP çıkarırdı. Manisa’da 5 Milletvekilini AK Parti çıkardı. Temel atmaları söyleyeceksek Sabuncubeli’ni mi söyleyeyim, Çandarlı Kuzey Ege’yi mi söyleyeyim, Otobanı mı söyleyeyim, Hızlı tren projesini mi söyleyeyim, Barajları mı söyleyeyim, Fakülteleri mi söyleyeyim, Turgutlu Spor Salonunu mu söyleyeyim, Yolları mı söyleyeyim, Gençlik merkezlerini mi söyleyeyim? Bir sürü yurtların temelleri atıldı, hastanelerin temelleri atıldı. Böyle bir kıyaslama çok yanlış ve ayıp” dedi.
 

 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mesut - 2 yıl önce
Sanki 22 milyonu kendi cebinden vermiş gibi konuşuyor arkadaş. Ver bana arsayı,devletin kasasından da 22 milyon ver ben de yaptırayım. Senin bu dediğine de herkes güler !
Avatar
Adnan Menderes Altıntaş - 2 yıl önce
Ben bir Muradiye'li olarak ve AK Partili olmayarak, Selçuk Özdağ'a Yüzde yüz katılıyorum ve hak veriyorum..
Avatar
Veli - 2 yıl önce
Sayın Özdağ haklı ama Türk bayrakları,Atatürk ve Başbakan Posterleri yere atılmış şekilde de salon bırakılmaz gençlik sporda o kadar müdür yardımcısı var ne iş yapıyorlar. Yoksa sadece buy gösterip hava atmasını mı biliyorlar.
Avatar
İlyas - 2 yıl önce
Mesut o zaman iktidar olmanız gerekiyor. O da imkansız olduğu için siz sadece alternatif açılışlar yaparsınız ancak.
Avatar
Akdede - 2 yıl önce
80 YIL ÇALDILAR, YEDİLER, İÇTİLER, DÜŞÜNÜN O 80 YILDA AK PARTİ GİBİ HÜKÜMET OLSAYDI ŞİMDİ TÜRKİYE NERELERDE OLURDU ?
Avatar
FG - 2 yıl önce
YALNIZ HERKES BİRŞEYİ KAÇIRMIŞ ÇANDARLI MANİSANIN DEĞİL İZMİRİN İLÇESİ ÖZDAĞ ÖNCE MANİSANIN İLÇELERİNİ EZBERLESİN YA DA GİDİP KENDİ MEMLEKETİ ANKARADAN ADAY OLSUN..