“CHP İNÖNÜ’NÜN KEMİKLERİNİ SIZLATIYOR”

Avrupa Parlamentosu'nda (AP) söz alan Ermenistan milletvekili "Osmanlı'nın Ermenilere yaptığı soykırım gibi DEAŞ’da (IŞİD) Hristiyanlara soykırım gerçekleştiriyor" diyerek 1 dakikalık saygı duruşu istemesinin ardından isteğin kabul edilmesi ve CHP Milletvekili Gülsüm Bilgehan Toker ile HDP Milletvekili Nazmi Gür’ün ayağa kalkarak eyleme destek vermesini eleştirdi.

“CHP İNÖNÜ’NÜN KEMİKLERİNİ SIZLATIYOR”

. HDP’nin niyetinin belli olduğunu asıl ilgi çekici yanın Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün torunu CHP’li Milletvekili Toker’in bu hadiseye destek vermesi olduğunu kaydeden Özdağ, “CHP bugünkü haliyle İnönü’nün kemiklerini sızlatıyor” dedi.

AP’de Ermenistan Milletvekilinin "Osmanlı'nın Ermenilere yaptığı soykırım gibi DEAŞ’da (IŞİD) Hristiyanlara soykırım gerçekleştiriyor" diyerek bir dakikalık saygı duruşu istemesinin ardından Azerbaycan hariç diğer ülkelerin Milletvekilleriyle birlikte ayağa kalkan CHP Milletvekili Gülsüm Bilgehan Toker ile HDP Milletvekili Nazmi Gür’e AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ büyük tepki gösterdi. Özdağ, “CHP Milletvekili Gülsüm Bilgehan Toker’i ve HDP Milletvekili Nazmi Gür’ü kınıyorum. HDP’li Milletvekillerine karşı Türkiye’nin neresinde yaşarsa yaşasın Müslüman Kürtleri, HDP’ye oy vermek isteyen ulusalcı solcuları, yerli solcuları dikkatli olmaya davet ediyorum. Milletvekili Toker’i kınadığım gibi aynı zamanda CHP Parti Meclisini ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Toker’le ilgili gereğini yapmaya davet ediyorum. Eğer gereğini yapmazlarsa CHP direk olarak Ermeni kökenli Milletvekilinin eylemine ve söylemlerine destek veriyor demektir ki İsmet İnönü’nün kemiklerini sızlatıyorlar. 90 yıllık Cumhuriyet Halk Partisine ihanet ediyorlar demektir. Yani Atatürk’ün altı ok ilkesine ihanet ediyorlar demektir. Milletimiz ve tarih sarkacı bu ihaneti kesinlikle affetmeyecek, gereğini yapacaktır. Aklıselim olan bütün CHP’liler Gülsüm Bilgehan Toker’i, Hüseyin Aygün’ü kınamalıdırlar. Bu tip insanların 90 yıllık bir tarihe sahip Cumhuriyet Halk Partisinde yeri olmaması gerektiğini düşünüyorum” ifadesinde bulundu.

HDP’NİN GERÇEK YÜZÜ GÖRÜLMÜŞTÜR

DEAŞ’ın sadece Hıristiyanları öldüren bir örgüt olmadığını her dini inanca ve memlekete sahip insanları acımasızca öldüren bir örgüt olduğunu kaydeden Özdağ, “DEAŞ’ın yaptıklarıyla Osmanlı döneminde 1915’te yapılan tehcir’i bir görmek büyük bir hatadır. Bu hataya düşmek ve Avrupa Parlamentosunda her iki ayrı konuyu bir kefeye koyup saygı duruşunda bulunulması ise hatanın en büyüğüdür. Özellikle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün torunu CHP Milletvekili Gülsüm Bilgehan Toker’in diğer ülke Milletvekilleriyle ayağa kalkmış olması “Osmanlı’nın Ermenilere soykırım yaptı” tezini ve tasarısını kabullenmiş olmaktır. HDP’li Milletvekili’nin de ayağa kalkmış olmasını anlıyoruz. HDP’liler zaten Osmanlı Düşmanıdırlar. Onlar zaten Osmanlılar ve Türklerin soykırım yaptığını her oturumda dile getirmeye çalışanlar. Türkiye Büyük Millet Meclisinde de daha önce Selahattin Demirtaş, Sırrı Sakık, Pervin Buldan “Osmanlı soykırım yapmıştır” demişlerdir. Bunlar bir noktada içimizdeki İrlandalılardır. Türkiye’yi bölmek ve tarihle hesaplaşmak adına, İslamiyet’le hesaplaşma adına her yolu mubah görüyorlar. Kürt, Türkmen, Arap kökenli sağduyulu vatandaşlarımız bunların gerçek yüzünü daha önce Türkiye Büyük Millet Meclisinde  Avrupa Parlamentosuna konuyla ilgili aldığı kararın ardından hazırlanan protesto bildirisine imza atmamalarıyla görmüşlerdir. AP’de HDP’li Milletvekili Nazmi Gür’ün eyleme destek vermesiyle bu kirli gerçek yüzü bir kez daha görmüşlerdir. Burada asıl ilgi çekici olan  İsmet İnönü’nün torunu CHP Milletvekili Gülsüm Bilgehan Toker’in diğer ülke Milletvekilleriyle ayağa kalkmış olması “Osmanlı’nın Ermenilere soykırım yaptı” tezini ve tasarısını kabullenmiş olmasıdır. İsmet İnönü’de tarihte İttihat ve Terakki’ciydi. 1915 olayları İttihat ve Terakki döneminde olmuştu. Tescil olayı, karşılıklı trajediler bu dönemde yaşanmıştı. Eğer Taşnak ve Hınçak’lar baskı, zulüm ve insanlarımıza tecavüz etmemiş olsalardı bu tescilde yaşanmayacaktı. İsmet İnönü’nün torunu CHP’li Milletvekili Toker ayağa kalkarak soykırım iddialarına destek veriyor. Bunun ne bahanesi ne de izahı olamaz. Bu Milletvekili hakkında gereği yapılmalıdır” şeklinde konuştu.

CHP TAVRINI NET KOYMALIDIR

 Daha önceki süreçte CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün Türklerin Ege’de Kurtuluş savaşı öncesi ve sonrasında Rumlara soykırım yaptığını söylediğini hatırlatmada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “O sözünden dolayı CHP Milletvekili Aygün’ü ihraç etmedi, disipline dahi vermedi. Ama öbür taraftan parelerle işbirliği yaptık diyen CHP’li İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler ve Süheyl Batum’u ihraç etti. Süheyl Batum’un ve İzmir Milletvekili Güler’in söyledikleri Hüseyin Aygün’ün söylediklerinin yanında çok hafif kalırdı. Yine aynı şekilde CHP Genel Merkezi ve Genel Başkanları Kılıçdaroğlu acaba Osmanlı’nın 1915’te  yaşananları tehcir mi kabul edecek, karşılıklı mugaddiye mi, karşılıklı trajedi mi kabul edecek? Yoksa CHP’li bayan Milletvekilinin AP’de ayağa kalkarak destek verdiği gibi soykırım mı kabul ediyor? Eğer CHP, Milletvekili Gülsüm Bilgehan Toker’i disipline vermeze ve herhangi bir işlem yapmazsa aynen Toker gibi Ermenilerin soykırım iddialarını kabul ediyorlar demektir. Bu hadiselerin meydana geliş tarihleri çok dikkat çekicidir. Daha önceki yıllarda Türkiye’de darbeler yapıldı. Ekonomik krizler çıkartıldı. Toplum mühendisliği gibi değişik mühendisliklere girişildi. Bunu kirli ve şantajcı sermayedarlar, medya patronları yaptı. Oligarşik bürokratlar, cuntacılar yaptı. Ama bunların hepsini egemen güçler yaptırdı. Şimdi de yine bir taraftan PKK, bir taraftan Ermeni soykırımı iddiları, diğer yandan DHKP_C’nin eylemleri, Paralel yapıyla CHP’nin yakınlaşması. HDP-Paralel yapı yakınlaşması çok dikkat çekici hadiselerdir” dedi.

TÜRKİYE’Yİ İSTİKRARSIZLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR

Türkiye üzerinde oynanan oyunların hedefinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partinin var olduğunu kaydeden Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “Sayın Erdoğan’ın, Sayın Davutoğlu’nun ve AK Parti’nin güç kaybetme hedef ve beklentisinin arkasında da Türkiye’nin istikrarını kaybetmesi yani Türkiye vardır. Egemen güçler ve işbirlikçileri Türkiye’yi siyaseten itibarsızlaştırmak istiyorlar. Ekonomik olarak darboğaza sokmak istiyorlar. Türkiye’nin kutuplaşmasını ve kamplaşmasını istiyorlar. Kutuplaşma ve kamplaşmalardan da Türkiye’de yeniden çatışmaların çıkmasını istiyorlar. Kimler kimlerle birlikteler, kimler kimlerden talimat almaktadırlar belli olmaya başlamıştır. O nedenle hedef yüzde 50’nin üzerinde oy almaktır. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu vaatlerini bırakarak Türkiye’nin olmazsa olmazı olan Milli Politikada tavrını ortaya koymasını istiyorum.” 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.