ÇELİK'TEN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Miraç Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Çelik, Miraç mucizesinin, insanın, Allah’ın rızasına ulaştığında O’ndan alacağı destek ile akıl ve idraki zorlayan nice üst derecelere ulaşabileceğini gösterdiği bir mucize olduğunu kaydetti.

ÇELİK'TEN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Mesajının başında; Miraç’ın, Hazreti Peygamberin bir gece Mescid-i Harâm'dan Mescid-i Aksâ'ya, oradan da Yüce Allah'ın huzuruna vardığı, içerisinde pek çok hikmet ve sırların bulunduğu mübarek bir yolculuğun adı olduğunu hatırlatan Başkan Çelik, “Bu yolculuk aslında, Allah'a ulaşmak için kat edilmesi gereken yolu görmek isteyenlere emsal teşkil eden kutlu bir yolculuktur. Bu anlamda Miraç, insanın erdem yolculuğunu, beşerîlikten insanîliğe yükselişini ifade etmektedir.” dedi. Bu tür günlerin Müslümanlar açısından bir fırsat olduğunu belirten Çelik, Miraç mucizesinin, insanın, Allah’ın rızasına ulaştığında O’ndan alacağı destek ile akıl ve idraki zorlayan nice üst derecelere ulaşabileceğini gösterdiği bir mucize olduğunu kaydetti.

“HAYATIN GEÇİÇİLİĞİNİ FARKEDİP ALLAHA YÖNELMELİYİZ”

“Aynı zamanda Miraç biz kullar için; Manâ âleminde yükselip ilahî rahmet ve huzura erişmenin bir yolu olurken, gönül ve ruh temizliği ile ahlakî erdemlere yükselişin, her şeyin sahibi olan Yüce Allah'a bağlılık ve boyun eğmeden geçtiğini hatırlatan bir fırsattır.” diye ifade eden Başkan Çelik, mesajını devamında şunları söyledi; “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in Miraç'ından ilham alarak bireyin, toplumun ve topyekûn insanlığın her türlü ayıp, çirkin, hata, vebal ve günahı geride bırakarak manevi yükselişi üzerinde de düşünmek durumundayız. Bunun yolu ise, fani hevesler peşinde ömür tüketmek yerine yaşadığımız hayatın geçiciliğini gerçekten fark edip Allah'a dönmekten, O'nun rızasına uygun bir hayat sürmekten, geride insanlık için yararlı işler bırakmaktan, bilgiyi, teknolojiyi ve her türlü maddi gücü ahlakla buluşturmaktan geçer. Miraç gibi böylesi kutlu zamanlar, bizlere Yüce Rabbimizin sonsuz merhamet kapısını dua ve niyazla çalarak O'na dönme, kendimize gelme, durup düşünme imkânı sunar; nefsimizin bize güzel gösterdiği kötülük ve çirkinlikten kurtulma irademizi tazeler. Bundan dolayı Miraç'ı böyle değerlendirebilenlere ne mutlu diyorum.”

“DÜNYADAKİ BÜTÜN HAK İHLALLERİNİN SONA ERMESİNİ DİLİYORUM”

Çelik mesajının sonunda şu ifadelere yer verdi; “Bu duygularla, başta Şehzadelerde ve Manisa da yaşayan hemşerilerim olmak üzere ülkemizde ve dünyada yaşayan bütün Müslümanların Miraç kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecede Yüce Mevla'ya açılan ellerin ve yapılan duaların, bütün İslam âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayetine vesile olmasını diliyorum. Bu gece için duam; ‘Dünyada ki bütün hak ihlallerinin sona ermesi, acı ve gözyaşının, şiddet, terör ve umutsuzluğun yerini kalıcı bir huzur ve barışın almasıdır.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.