CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ’NDEN EĞİTİMDE BÜYÜME ATAĞI

Hızlı bir yükseliş ivmesi yakalayan Celal Bayar Üniversitesi, eğitim-öğretimde büyüme ve yenilenme atağını sürdürüyor; açılacak yeni fakülteler ve bölümlerle eğitim yelpazesini genişletiyor.

CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ’NDEN EĞİTİMDE BÜYÜME ATAĞI

Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, göreve geldiği günden bu yana Celal Bayar Üniversitesi’ni eğitim-öğretim çeşitliliği ve kalitesi ile Türkiye’nin seçkin üniversitelerinden biri haline getirmek için çalışıldığını belirterek, yeni fakülteler ile pek çok yeni bölüm ve program açıldığını dile getirdi.

Prof. Pakdemirli, “Daha önce Diş Hekimliği, İşletme, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık, İlahiyat ve Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakülteleri açılmış ve toplam fakülte sayımız 10’a çıkmıştı. YÖK’ten onayı gelen Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Akhisar Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi için Bakanlık onayı bekleniyor. İletişim Fakültesi ise YÖK’ün onayına sunuldu. Böylece fakülte sayımızın 13’e çıkarılması planlanıyor.

Eğitim Fakültesinde İlköğretim Matematik Eğitimi Bölümü ile Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümüne; Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesinde Mekatronik Mühendisliği Bölümü ve İmalat Mühendisliği Bölümüne; Fen-Edebiyat Fakültesinde Felsefe, Arkeoloji ve Sosyoloji Bölümlerine; İşletme Fakültesinde Ekonomi ve Finans Bölümüne; Demirci Meslek Yüksekokulunda Ormancılık ve Orman Ürünleri Programına; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda İlk ve Acil Yardım Programına; Gördes Meslek Yüksekokulunda Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programına ve Köprübaşı Meslek Yüksekokulunda Adalet Programlarına 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılından itibaren öğrenci alımı için YÖK’e başvuruldu.


Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde; Fen Bilimleri Enstitüsünde İmalat Mühendisliği Yüksek Lisans Programına, Sosyal Bilimler Enstitüsünde Muhasebe ve Finansman Doktora Programı, Kadın Çalışmaları Tezli Yüksek Lisans Programı ve Ekonometri Yüksek Lisans Programına, Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Fizyoloji Doktora Programı ve Hemşirelik Hizmetlerinde Yönetim Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılından itibaren öğrenci kabulüne başlanıyor.


Uzaktan Eğitimde de pek çok yeni bölüm ve program hayata geçiriliyor. Mevcut 7 programa ilave olarak; Fen Bilimleri Enstitüsünde İş Sağlığı ve Güvenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Sosyal Bilimler Enstitüsünde Ekonomi ve Finans Tezsiz Yüksek Lisans Programı, İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Programı ve Kamu Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde İşletme Lisans ve İktisat Lisans Programları, Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesinde Yazılım Mühendisliği Lisans Programı ile Ahmetli Meslek Yüksekokulunda İnsan Kaynakları Yönetimi Programına 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılında öğrenci alabilmek için YÖK’e gerekli başvurular yapıldı.

Endüstri, Makine ve İnşaat Mühendisliği Bölümlerimiz %30 İngilizce eğitime geçmiş; Bilgisayar Mühendisliği ve Biyomühendislik Bölümlerimiz %100 İngilizce olarak açılmıştı. Gıda, Malzeme ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümlerimiz de %30 İngilizce eğitime geçti” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.