CBÜ'DE MEZUNİYET COŞKUSU!

Banka ve Sigortacılık Programı'ndan 181, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı'ndan 153, İnsan Kaynakları Yönetimi Programı'ndan 98, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı'ndan 139 mezun verilen Ahmetli Meslek Yüksekokulu 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Ahmetli Meslek Yüksekokulu bahçesinde gerçekleştirildi.

CBÜ'DE MEZUNİYET COŞKUSU!

Törene Rektör Prof. Dr. Ahmet Kemal Çelebi, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Gümüş, Prof. Dr. Muzaffer Tepekaya ve Prof. Dr. Birol Kovancılar, Ahmetli Kaymakamı Necmi Akman, Garnizon Komutanı Halit Duman, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, Rektör Danışmanları Doç. Dr. M. Ali Çipiloğlu ve Yrd. Doç. Dr. Ceyhun Araz, Sürekli Eğitim Merkezi ve Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mahmut Karğın, Kırkağaç Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hakan Aracı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Coşkun Çılbant, Ahmetli İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut Türe, Üniversitemiz Genel Sekreter Yardımcısı Ali Emirosmanoğlu, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, öğretim elemanları ve mezun öğrencilerin aileleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende açılış konuşmasını yapan okul birincisi Nurdan Yeğün, Ahmetli Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. İlkay Dilber, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhanve Ahmetli Kaymakamı Necmi Akman'ın ardından kürsüye gelen Rektör Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, yeni mezunları ve onları yetiştiren anne-babalarını kutlayarak, başarılarının devamını diledi.

Ahmetli Meslek Yüksekokulu'nu birincilikle bitiren Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencisi Nurdan Yegün'e başarı belgesi ve hediyeleri Rektör Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, ikincilik ile bitiren Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı öğrencisi Şeyma Işık’a başarı belgesi ve hediyeleri Ahmetli Kaymakamı Necmi Akman, üçüncülük ile bitiren Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı öğrencisi Buse ER’e başarı belgesi ve hediyeleri Ahmetli İlçe Belediye Başkanı Ahmet Alhan tarafından takdim edildi. Tören kendi programlarını derece ile bitiren mezunların ödüllerinin verilmesi ile devam etti.

Ardından, Rektör Prof. Dr. A. Kemal Çelebi tarafından Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği Programı kapsamında Polonya’da bulunan The State School of Higher Professional Education in Plock’a giden öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Sibel Aybarç Bursalıoğlu'na teşekkür belgesi takdim edildi.

Üniversite bünyesinde gerçekleştirilen masa tenisi yarışmalarında dereceye giren akademik ve idari personel ile öğrencilere ve Türkiye Üniversitelerarası Kick Boks Şampiyonası’nda üçüncü olan Bahar Özbey'e başarı belgesi ve ödüllerinin takdim edilmesi ile devam eden tören, diğer mezunların mezuniyet belgelerinin verilmesi, kep atma ve Okan Öz konseri ile sona erdi.


CBÜ TURGUTLU MESLEK YÜKSEK OKULU 650 MEZUN VERDİ

Turgutlu Meslek Yüksekokulu 20. Dönem Mezuniyet Töreni, 7 Eylül Spor Salonu’nda yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Törene Rektör Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Gümüş, Prof. Dr. Muzaffer Tepekaya ve Prof. Dr. Birol Kovancılar, Garnizon Komutanı Bnb. Öner Haşim Olgun, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Rektör Danışmanları Doç. Dr. M. Ali Çipiloğlu ve Yrd. Doç. Dr. Ceyhun Araz, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver Atik, Yabancı Diller Yüksekokulu ve Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mahmut Karğın, Kırkağaç Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hakan Aracı, Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Gökhan Altındaş, Uzaktan Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Serkan Cura ve Genel Sekreter Yardımcısı Ali Emirosmanoğlu katıldı.

Tören, Manisa Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Halk Müziği Topluluğu ve Padişahlar Mehter Takımı’nın gösterileriyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından mezunlar adına bir konuşma yapan okul birincisi Makine Bölümü’nden Recep Aslan, bugüne gelmelerinde emeği geçen tüm öğretim elemanlarına teşekkür etti.

Turgutlu Meslek Yüksekokulu’nun gelişimi hakkında kısaca bilgi veren Turgutlu Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. M. Kenan Yalınız, 2005 yılında Dünya Bankası kredileri ile desteklenen ‘Mesleki ve Teknik Yükseköğretim Altyapısını Geliştirme Projesi’ kapsamında sağlanan karşılıksız 250.000 TL kredi ile okulun altyapısının tamamlandığını dile getirdi. Prof. Yalınız gelişen akademik faaliyetlerden bahsederek, “Okuldan bu yıl 650 öğrencimizi mezun ettik. Sponsorlarımız olan Turgutlu Ticaret Borsası ile Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası başta olmak üzere tüm kuruluşlara teşekkür ederim” dedi.

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay ŞİRİN ve Rektör Prof. Dr. A. Kemal Çelebi ise yaptıkları konuşmalarda öğrencileri tebrik ederek, hayatlarının bundan sonraki dönemleri ile ilgili tavsiyelerde bulundular.

Tören Rektör Prof. Dr. A. Kemal Çelebi tarafından, Turgutlu Meslek Yüksekokulu’ndan emekli olan Öğr. Gör. Reyhan Geriter, Öğr. Gör. Sıddık Şenel ve Öğr. Gör. A. Faruk Pinar’a hediyelerinin takdim edilmesi ile devam etti.

Okul birincisi Makine Bölümü’nden Recep Aslan, okul ikincisi Bilgisayar Uzaktan Eğitim Bölümü’nden Suat Keskinoğlu ve okul üçüncüsü Bilgisayar Uzaktan Eğitim Bölümü’nden Çağlar Yeniyiğit ile dereceye giren diğer öğrencilere ödüllerinin ve tüm mezunlara mezuniyet belgelerinin verildiği tören; görsel bir şovla desteklenen kep atma töreni ve kokteyl ile sona erdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.