BÜYÜKŞEHİRE 500 BİN DAVA!

AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan geçtiğimiz aylardoa MASKİ Genel Kurulunda suya yüzde 60 oranında indirim yapılmasına rağmen, genel müdürlüğün alınan kararı uygulamadığını ileri sürdü. Gürcan, “MASKİ’nin yaklaşık 500 bin abonesi var. BU aboneler indirim yapılmadığı gerekçesiyle MASKİ’ye ayrı ayrı dava açabilirler” dedi.

BÜYÜKŞEHİRE 500 BİN DAVA!

Geçtiğimiz aylarda yapılan MASKİ Genel Kurulu’nda AK Parti’nin suya yüzde 60 indirim yapılması ile ilgili önergesi Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MHP’li Meclis üyelerinin ret, CHP’li meclis üyelerinin çekimser oylarına karşın, mecliste çoğunluğu bulunan AK Parti grubunun oylarıyla kabul edilmişti. 

 

AK Parti İl Başkanı Zülfikar Gürcan konuyla ilgili olarak; “Büyükşehir Belediyesi hukuk tanımaz tavrıyla, aradan geçen bunca zamana rağmen suda indirim uygulamamıştır. Yetkilileri acil olarak göreve davet ediyorum. Görevinizi yapın” dedi. 

Gürcan, Büyükşehir Belediyesi’nin hukuku çiğnediğini belirterek, beş yüz bin abonenin Büyükşehir Belediyesi’ne dava açması gerektiğini belirtti. 

 

“VATANDAŞLAR MASKİ’DEN BEDELİNİ ALSIN”

 

İl Başkanı Gürcan: “Manisa’nın bildiği üzere suya yüzde 60 gibi bir indirim yapılmıştı. Bu indirim halen Manisa Büyükşehir Belediyesi kararına rağmen, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin bir kuruluşu, kamu teşkili olan MASKİ tarafından uygulamaya sokulmamıştır. Ben buradan tüm Manisa halkına çağrıda bulunuyorum. Beş yüz bin abonenin MASKİ’ye gitmesini ve haklarını sonuna kadar savunmaları gerektiğini hatırlatıyorum. Neden daha hala suya indirim yapılamadığını MASKİ’ye sorsun. Vatandaşların suya indirimin kabul edildiği meclis tarihinden itibaren su faturalarına yansıyan bedeli talep etme gibi bir hakları olduğunu vatandaşlara hatırlatmak istiyorum.”

 

“ESKİ FATURALARI ŞİŞİRİYORLAR”

 

AK Parti Manisa İl Başkanı Gürcan, ellerinde suya indirimin uygulanmasını gösteren bir meclis kararı olduğunu hatırlatarak konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizim elimizde Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı kuruluş olan MASKİ’nin suya indirimi uygulaması gerektiğini gösteren bir karar var. Bu meclis kararını kimse hiç yokmuş gibi sayamaz. MASKİ’nin tek yetkili organı, genel kuruldur ve bu genel kurul bu indirim kararını almıştır. Genel kurulu yok sayarak, hukuku yok sayarak bu meclis kararını uygulamayanlar hakkında, gerekli işlemi başlattık. Herkesi haklarını aramaya davet ediyorum. Bizler siyaset olarak üzerimize düşeni yaptık. Fakat hukuk tanımaz tavrıyla Büyükşehir Belediyesi ve onun kuruluşu olan MASKİ halen sanki böyle bir karar alınmamış gibi, hatta eski faturaları da şişirmek suretiyle su faturaları tahsilatına devam etmektedir.”

 

“BÜYÜKŞEHİR BÜYÜK VEBAL ALTINDADIR”

 

Hak arama mücadelesini AK Parti grubu olarak yerine getirdiklerini belirten İl Başkanı Zülfikar Gürcan; “Biz büyükşehir belediye meclislerinde vatandaşımızın hakkını sonuna kadar arıyoruz. Aramaya da devam edeceğiz. Halka hizmetin hakka hizmet olduğunu biliyoruz. Bunun yanında diğer yasal yollara da başvuruyoruz, başvurmaya da devam edeceğiz. Suya indirim kararının uygulanabilmesi için her hangi bir yere onaya sunulmasına gerek yoktur. Genel kurul kararı alındığı günden itibaren, uygulanmak zorundadır. Bu kararı uygulamayanlar büyük bir hukuki sorumluluk altındadır. Büyükşehir belediyesi büyük vebal altındadır. Bu hukuk tanımazlığa halkımız duyarsız kalmaması lazım. Vatandaşlarımızın kesinlikle ve kesinlikle indirimin kabul edildiği meclis tarihinden itibaren, suya olan indirim haklarını talep etmelerini bilmesi gerekmektedir. Büyükşehir meclisinin vermiş olduğu kararı uygulamayan MASKİ’ye de gerekli ihtarı halkımızın yapmasını bekliyorum” dedi.

 

“500 BİN AYRI DAVA”

 

MASKİ’nin yaklaşık Beş Yüz Bin abonesi olduğunu söyleyerek şunları kaydetti: “MASKİ’ye bağlı yaklaşık 500 Bin abone mevcut ve her bir abonenin ayrı ayrı haklarını arayarak dava açma hakkına sahip olduğunu bilmelidirler. Bu da ayrı ayrı suç teşekkül etmektedir. Ne yaptıklarının neyle oynadıklarının farkında değiller. Hukukumuz yoğunluktan dolayı biraz geç işler ama hukukumuzun hiç yerinde karar vermediği de görülmemiştir. Adalet her zaman yerini bulmuştur. Ben MASKİ’de görev yapan sorumlu arkadaşlarım için gerçekten çok üzülüyorum ve acıyorum. Hukuka aykırı emirlerini yerine getiriyorlar. Kendileri de bu suça hep birlikte alet oluyorlar. Yetkilileri derhal göreve davet ediyorum.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
FATİH - 3 yıl önce

maski gerçekten şaşırmış afaki faturalar


Avatar
Manisalı - 3 yıl önce

Sayın Gürcan hala konuşabiliyor mu :)


Avatar
Akdede - 3 yıl önce

Siz önce manisasporu düzeltin arkadaş, mübarek ramazan ayında işci çıkartılır mı ? Bir dünya zengin iş adamı manisasporun başkanlığına talip bir an önce manisasporu düzeltin yoksa başbakana cumhurbaşkanına detaylı bir rapor yollayacağız!!! yeter artık...


Avatar
FG - 3 yıl önce

zülfikar gürcan; şayet büyükşehiri akepe alsaydı yine %60 indirim uygulatacak mıydınız? sadece EVET veya HAYIR..


Avatar
FG - 3 yıl önce

yunus emre ve şehzadeler belediyesi sadece çöp topluyor o zaman çöp vergilerinde de %60 indirim yapın..


Avatar
aslı - 3 yıl önce

FG herzamanki gibi saçmalıyorsun.