Büyükşehir Kasap Esnafının Yanında

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Uzun, Akhisar, Soma, Kırkağaç ve Gördes ilçeleri kasap esnafları ile bir araya geldi. Uzun, toplantıda kasap esnafının mağduriyetlerinin giderilmesi için hızlı bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti.

Büyükşehir Kasap Esnafının Yanında

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Uzun, Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Serpil Aykurt ve Veteriner İşleri Şube Müdürü Halil Erşahin Soma halkına hizmet veren kasap esnaflarının mağduriyetlerinin giderilmesi ve mezbaha hizmeti verilmediğinden kesim ile ilgili sıkıntılarının çözüme kavuşturulması amacıyla Akhisar, Soma, Kırkağaç ve Gördes ilçesi kasap esnafı ile istişare toplantısında bir araya geldi. Toplantıda, Büyükşehir Belediyesi Büyükşehir Belediyesi Soma Koordinasyon Şube Müdürü Oğuz Belgül, Gölmarmara Koordinasyon Şube Müdürü Mücahit Tunay, Kırkağaç Koordinasyon Şube Müdürü Ali Rıza Duman, Gördes Koordinasyon Şube Müdürü Ömer Duran, Akhisar Koordinasyon Şube Müdürü Doğan Ensivri,  Akhisar Esnaf Odası Başkanı Hasan Ali Men de hazır bulundu. Soma ilçesinde Büyükşehir Belediyesine ait mezbaha tesisinin 21 Ocak 2016 tarihinde kira akdi tek taraflı feshedilerek işletilmesinin durdurulduğunu belirten Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Uzun, “Manisa ilimizde şu anda Büyükşehir Belediyemize ait Şehzadeler, Akhisar, Salihli, Turgutlu ve Alaşehir mezbahaları olmak üzere kanun ve yönetmelik standartlarını sağlayan, kesim yapabilme şartlarına uygun mezbahalar faaliyetlerine devam etmektedir” diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DESTEK VERECEK

 “Belirtilen ilçelerimizde bulunan mezbahalarımız kanun ve yönetmeliklerde belirlenen standartları, teknik ve hijyenik şartları sağlamadığı takdirde 01 Temmuz 2016 tarihi itibariyle süre uzatımı sonunda Tarım İl Müdürlüğü tarafından kapatılma durumu ile karşı karşıya kalacaktır.  Büyükşehir Belediyesi olarak bu süre zarfında kasap esnafımızın mağdur olmaması ve kaçak kesimin önüne geçmek adına mülkiyeti belediyemize ait olup kiracımız tarafından işletilen en yakın Akhisar mezbahamızda kesimlerini yaparak, sağlıklı etin halka ulaşmasını sağlamak istiyoruz. Kırkağaç ve Gördes ilçelerimizde süreç gerektiren, özellikli ve modernizasyonu kanun ve yönetmelik şartlarını taşıyacak mezbahaları tesis edeceğimiz süre zarfında,  belirli bölgelere, yönetmelikte tanımı yapılan soğuk havalı araçlarla Büyükşehir Belediyesi olarak destek vermek istiyoruz. Bu kapsamda mezbahalarda kesimi yapılacak olan hayvanların kesim yerine ulaştırılması, kesilen hayvanların karkaslarını mezbahalardan alınarak kasap esnafımızın işyerlerine teslim edilmesini sağlamak üzere çalışmalarımız başlatılacaktır” diye konuştu. Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Uzun, esnafın sorunlarını da dinledi. Uzun, toplantıların önümüzdeki günlerde Salihli ve Alaşehir ilçelerinde de gerçekleştirileceğini aynı desteğin o bölgedeki kasap esnafına da sağlanacağını belirtti.   


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.