BÜLENT KOŞMAZ’IN BIRAKTIĞI BAYRAĞI EŞİ TAŞIYACAK 

Manisa’da uzun yıllar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yapan, TOBB’de önemli görevler üstlenen, OSB’nin büyümesinde büyük katkısı olan merhum Bülent Koşmaz’ın bıraktığı hizmet bayrağını eşi Saaded Koşmaz taşıyor. Koşmaz’ın anısına kurulan Bülent Koşmaz Sağlık ve Sosyal Eğitim Vakfı tanıtım toplantısı ise Koşmaz’ın doğum gününde gerçekleştirildi. 

BÜLENT KOŞMAZ’IN BIRAKTIĞI BAYRAĞI EŞİ TAŞIYACAK 

banner216

Giritligil Otelde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik e çok sayıda davetli katıldı. Koşmaz’ın kızları Sedef ve Gökçe Çiçek ile torunu Maya da toplantıdaydı.
Naime Simsaroğlu’nun sunum yaptığı tanıtım toplantısında merhum Bülent Koşmaz’ın hayatı ve hizmetleri anlatıldı. 

SAADED KOŞMAZ’DAN ANLAMLI KONUŞMA
Bülent Koşmaz Sağlık ve Sosyal Eğitim Vakfı Başkanı Saaded Koşmaz vakfın gerçekleştireceği faaliyetler hakkında bir konuşma yaptı. Koşmaz şunları söyledi: 
“Bülent Koşmaz Sağlık ve Sosyal Eğitim Vakfı, bir Manisa ve memleket sevdalısı olan ve  hayatı boyunca Manisa ve ülkesi icin çalışmış, projeler üretmiş ailemizin büyüğü ve sevilen isim Bülent Koşmaz'ın hayat felsefesini yaşatmak ve onun insani faaliyetlerine bıraktığı yerden devam edebilmek amacıyla ailesi ve yakın dostları tarafından kurulmuştur.  Bülent Koşmaz uzun yıllar kanser hastalığıyla mücadele etmiş ve bu süreçte kanser hastaları ve hasta yakınlarıyla can-ı gönülden ilgilenmiş, tek başına kısıtlı imkanlarla bir vakıf gibi çalışmıştır. Bülent Koşmaz'ın 2014 yılında vefatının ardından ailesi yaşanılan acı tecrübeden hareketle önceliği saglık olan bir vakıf kurma fikrini hayata geçirmeye karar vermiştir. Aile üyelerinin ve yakın dostlarının  menfaat gözetmeksizin gostermiş oldugu işbirliğiyle Vakfımız gerekli işlem ve onayların  ardından faaliyete hazır hale gelmiştir. 
 
Vakfımızın ana çalışma alanı olan sağlık başlığı altında öncelikli hedefimiz, kanser hasta ve yakınlarına maddi ve manevi destek projeleri üretmektir. Kanser hastaları için maddi tedavi imkanlarının yanı sıra bir elin sıcaklığının, bir gülümsemenin ve içten bir duanın da çok değerli olduğunun bilincindeyiz. Kanser teşhisi konan bir hastanın ilk travmasını ve tedavisi süresince yaşadıklarını, ancak başka bir kanser hastası veya hasta yakını çok iyi anlar. Biz de hastaların o anlarında  sıcak bir el olmak istiyoruz. Bu nedenle hastanelerimiz ve doktorlarımız ile birlikte çalışma ortamlarını kurmak ve projeler üretmek hedeflerimiz arasında yer almaktadır.
 
Vakfımızın diğer bir çalışma önceliği ise tıp ve sağlık bilimleri alanında eğitime destek faaliyetleri olarak kararlaştırılmıştır.  Bülent Koşmaz, uzun yıllar boyunca  öğrencilere, kendi imkanları çerçevesinde destek veren bir insandı. Biz de bunu devam ettirerek tıp ve sağlık bilimleri konusunda eğitim gören  daha çok öğrenciye ulaşabilmeyi hedefliyoruz.
 
Bülent Koşmaz, eğitim ve ögretime yönelik de çalışmaları olan bir insandı. Özellikle, fen ve matematik alanlarında uzmanlaşan gençlerin, ülkemizi ileri taşıyacağını düşünürdü. Bu düşünceden hareketle Manisa için fen lisesi projesini geliştirmiş ve bugün kendi adıyla öğretime başlayan TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi'nin kurulmasına öncülük etmiştir. Türkiye Odalar ve Borsalar  Birliği'nin kuruluş finansmanını karşıladığı Fen Lisesi'nin, geleceğin bilim adamlarını yetiştireceğine inanıyordu. Onun bu düşünceleri doğrultusunda TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi  ile işbirliği ve destek projeleri de Vakıf programımız kapsamına alınmıştır.
 
Yine Bülent Koşmaz'ın felsefesi doğrultusunda toplumumuzun okuma alışkanlığının çoğalması, gelenek ve göreneklerine sahip çıkan bir neslin yetişmesi, halkımızın ortak yaşam alanlarında nazik, öfkesini kontrol edebilen, haklarını bilen ve karşısındakinin haklarına saygı gösteren bireyler olması amaçlı sosyal eğitim konusunda yapabileceğimiz çalışmalar olabileceği düşüncesinden hareketle "Sosyal Eğitim "konusu da Vakfımız programına alınmıştır.
 
Bu  çerçevede, hayatın acıları içinde edindiğimiz tecrübeleri ve Bülent Koşmaz'ın fikirlerini kurumsallaştırarak daha çok kitlelere ulaşacağımıza inandık ve Bülent Koşmaz Sağlık ve Sosyal Eğitim Vakfı altında toplandık. Temennimiz birlik içerisinde topluma hayırlı çalışmalarda bulunmak.”

"ADAM GİBİ ADAM"
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise adam gibi adam sözleriyle Bülent Koşmaz’ı tarif etti. Çelik, “Ne mutlu merhum Bülent Koşmaz ağabeyimize. Ne mutlu Önal’ı ardında böyle güzel konuşan insanlar var.” dedi. 
Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, tanıtım toplantısına katılmak üzere Konya’dan geldiğini söyledi. Üzülmez, Odalar Birliği’nin bugün gelmiş olduğu noktada Koşmaz’ın büyük katkısı olduğunu ifade etti. 
Daha sonra vakıf duası gercekleştirildi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bir veli - 5 ay önce
Benim çocuğum Bülent Koşmaz Fen Lisesinde okuyor.Bülent Bey sağ olsa ve ismini taşıyan bu okulu görseydi çok üzülürdü inanın.Okul fen lisesi ama fizik kimya ve biyoloji şabaratuar