BU KAMPANYAYA “MANİSA'LIYIM DİYEN GELSİN”

Sosyal Medya üzerinden kurulan “Manisalıyım Diyen Gelsin” gurubu örnek bir kampanyaya imza attı.

BU KAMPANYAYA “MANİSA'LIYIM DİYEN GELSİN”

Kurdukları dostluk gurubunun büyümesiyle geniş kitlelere hitap eden gurup bulundukları durumu anlamlı projelerle değerlendirdi. Mavi kapak kampanyasına destek vererek ihtiyacı olan engelli vatandaşlara Tekerlekli sandalye alan gurup üyeleri bu sefer kendi başlattıkları atık kağıtları toplayarak Engelli vatandaşlara yardıma devam ediyor.

Konuyla Alakalı basın toplantısı düzenleyen gurup yöneticileri Manisalılara kampanyaya destek vermeleri için çağrıda bulunarak şunları söyledi.

 

“Manisalıyım Diyen Gelsin Gurubu’nu 2 yıl önce sosyal projeler üretme, Manisa’mıza ve İnsanlarına hizmet etme amacı ile kurduk. Her geçen gün gurubumuza sevgi ve ilgi arttı. Zaman zaman gurup üyelerimizle kalabalık bir şekilde toplandık, ve her toplanmamızda şehrimiz için ne yapabiliriz diye konuştuk. Dernekleşme kararı aldık. Gurubumuzun ismi ile derneğimizi kuracağız en kısa zamanda.

Dernekleşme aşamasından hemen önce, şehre, insanlarımıza ve ülkemize fayda sağlamak adına sosyal bir projeye imza atmak istedik. Gurubumuz bünyesinde TEKERLEKLİ SANDALYE projesini başlattık.

Bu projemizin iki ana amacı var;

Birinci amacımız;

Milli servetimiz olan ormanlarımızın korunmasında katkı sağlamak. Dikkatinizi çekmek istediğim önemli bir konu, 1 ton kağıt için 1,5 ton ağaç gerekli. Bu da 20 yetişkin ağacın kesilmesi demek. Ülkemizin kağıt ihtiyacı yıllık 400 milyon ton. Bunun %60’ını kendi üretiyor. Yani 240 milyon ton. Bu rakam da 3 milyar 200 milyon çam ağacı demek. Yani koca bir ormanın yok olması.

Bu nedenledir ki, kağıt geri dönüşümü demek, yok olacak ormanlarımızı kurtarmak demek, kağıt dönüşümü demek, ülkemizin akciğerlerini korumak demek. Biz de israf edilen kağıtları geri dönüşüm için toplayarak, milli servetimiz olan ormanlarımızı korumayı  gurup olarak hedefledik. Tüm gurup üyelerimiz bunun heyecanını yaşamakta. 3 günde 300 kilo kağıt topladık ki bu da şimdiden 4 çam ağacını kurtardık demek oluyor. Gönül istiyor ki kampanyamız ülke geneline yayılsın ve her gün binlerce ağacımız geri dönüşüm sayesinde kurtarılsın.

Projemizin ikinci amacı;

Bilindiği gibi MAVİ KAPAK projesi ülkemiz genelinde uygulandı ve alıcıların almak istememesinden dolayı artık son buldu. Biz de kağıt geri dönüşümü ile ormanlarımızı, milli servetlerimizi koruma altına alırken, elde edeceğimiz geliri de Akülü Tekerlekli Sandalye alarak değerlendirmeyi düşünüyoruz. İl Valiliğimize müracaat ederek, ihtiyaç sahibi olan hemşerilerimizi belirleyip, yine İl Valiliği Kanalı ile Tekerlekli Sandalyesini teslim etmek istiyoruz. Böylelikle Engelleri Kaldıralım projesine de katkı sağlayarak engelli bir hemşerimizin sosyal hayata tutunmasında pay sahibi olacağız. Bu ikinci aşamada, şehrimizde Tekerlekli Sandalye ihtiyacı olan hemşerimiz kalmayana kadar devam etmeyi düşünüyoruz. Daha sonra Manisa İli’ne ait bir gurup olan Manisalıyım Diyen Gelsin gurubu olarak diğer illere de destek vermek planlamalarımız dahilindedir.

Bu hafta içinde Sayın Valimizden ve Manisa Belediyemizden de Randevu talebinde bulunacağız ve Değerli Büyüklerimizin de yönlendirmeleri ile, projemizi daha da büyüterek, imkan ve olanaklarımızı genişletip, daha fazla ağacımızı koruma altına alırken, daha çok ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmayı amaç ediniyoruz.

Şu an Projemiz, gurubumuz bünyesinde Manisa Merkez, Akhisar ve Turgutlu ilçelerindeki Gurup Yöneticilerimiz öncülüğünde yürürlüğe girmiştir. Diğer illere de yakın zamanda ulaşmayı planlıyoruz. Buradan siz değerli basın görevlisi arkadaşlarımız vasıtası ile sorumluluk sahibi her Manisa’lı hemşerimize sesleniyor, hem ülkemizin ormanları, hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için kampanyaya destek olmalarını bekliyoruz. Kendilerinden sadece ve sadece atacakları kağıtları, atmak yerine bizlere ulaştırmalarını istiyoruz. Gurubumuzda toplama noktaları her daim belirtilmektedir. Gurubumuz Facebook adresi  https://www.facebook.com/groups/manisalilar/ ‘dir. Şimdiden destek olacak herkese teşekkür ederiz.”

Manisalıyım Diyen Gelsin Yöneticileri

Fatih EFE (Kurucu)

Yakup EFE

Serdar Demirel

Ömer ÖZGÜR (Turgutlu Temsilcisi)

Mustafa ÖZER

Bahadır Durak

Doğan KARA (Akhisar Temsilcisi)

Nuray YALAZİOĞLU

Ayşegül UYGUN

Özlem Senal

Nuran Ahsen AÇIKALIN (Turgutlu Temsilcisi)


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.