banner278

BİÇER ARINÇ'I TOPA TUTTU!

Manisa'nın tek kadın vekili CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın TBMM Genel Kurulu'nda HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan'a 'Bir kadın olarak Sus' söylemini kınadı. Arınç'ı sert sözlerle eleştiren Biçer, "Bir hekim olarak söylüyorum bu davranışı sağlıklı değil. Tıbben araştırılması gerekir" dedi.

BİÇER ARINÇ'I TOPA TUTTU!

HABER: BÜŞRA GÜRBÜZ

TBMM Genel Kurulu, TBMM Başkanvekili Şafak Pavey'in başkanlığında "terör" gündemiyle olağanüstü toplandı. AK Parti, CHP, MHP ve HDP adına söz alan milletvekillerinin konuşmalarının ardından Pavey, HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir'in kendisine yönelik sarf ettiği sözler nedeniyle "sataşma" olduğu gerekçesiyle Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'a söz verdi.

Arınç'ın konuşması sırasında HDP sıralarından ayağa kalkan HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan söz hakkı almadan konuşmaya başladı. Arınç, "Hanımefendi sus, bir kadın olarak sus" diyerek Aydoğan'a tepki gösterdi. Arınç'ın bu söylemine CHP'li kadın milletvekilleri tarafından tepki gösterdi. 

"TIBBEN ARAŞTIRILMASI GEREKİR"
 
Manisa\'nın tek kadın Milletvekili olan CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Arınç'ın \'bir Kadın olarak sus' söylemine sert tepki gösterdi.
Biçer, "Bülent Arınç'ın o söyleminin ardından biz CHP'li kadınlar olarak zaten orada protestomuzu yaparak tepkimizi gösterdik. Ama bu protestoyu yalnızca CHP'liler değil, mecliste bulunan diğer kadın vekiller ve buna AK Parti'li kadınların da dahil olmasını çok arzu ederdim. Bülent Arınç'ın 'Bir Kadın 'Olarak Sus' söylemi kendi partisini temsilen oraya gelmiş kadın vekilleri de içine alarak bütün kadın cinsine adeta düşmanca davranmasını anlamış değilim. Bir cinse karşı bu kadar düşmanca tepkili olarak davranmasının altında ne var bunun da tıbben araştırılması gerekir. Neden iki cinsten birisinin sürekli susması gerektiğini, gülmemesi gerektiğini ne giyinmesi gerektiğini, nasıl davranması, nasıl yürümesi gerektiğini düşünen kafasını sürekli bunlara yoran bir siyasetçiyi anlamakta zorlanıyorum. Daha derin bir şekilde tıbben araştırılması gerektiğini düşünüyorum" dedi. 


"NE YAPMAMIZ GEREKTİĞİNE BİZ KARAR VERİRİZ"

Arınç'ın kendilerine ne yapmaları gerektiğini söylemeye hakkı olmadığını dile getiren Milletvekili Biçer, "Biz milletimizin bize verdiği kutsal görev gereğince oradayız, bizi milletimiz gönderdi ve orada kimse susturamaz. Bizin nerede nasıl konuşacağımız onun yetki ve sorumluluk alanı içerisinde değil. Ne yapmamız gerektiğine biz karar veririz" dedi. 

" BU GÜN BİZİ SUSTURAN YARIN NELER YAPAR"

'Biz CHP'li kadın vekiller olarak tepki gösterdiğimizde, AK Parti de dahil diğer partilerin de kadın vekillerinin bize katılmasını isterdik' diyerek smzlerine devam eden Biçer, "Bu gün başka partinin vekilini susturmaya çalışan yarın kendi partisinin kadın vekillerine neler yapar.  Daha önce kendi içlerinde de oldu biliyorsunuz ki AK Partili bir kadın vekile şiddet uyguladıklarında da hep birlikte sustular. Bunlar yaşandı. Biz bunu kadınlara yapılmış hakaret olarak, kesinlikle bir sözlü şiddet olarak değerlendiriyoruz. Bu zaten Bülent Arınç'ın ilk vukuatı da değil.  Bu konuda sabıkalı zaten" diye konuştu.
"KENDİSİ VEKİL DEĞİL VEKİL SUSTURUYOR"

Arınç'ın vekil olmadığı halde halk tarafından seçilen bir vekili susturmaya çalıştığını söyleyen Biçer, "Biliyorsunuz ki kendisi şuanda vekil de değil. Kendisinin vekil olmadığı bir mecliste konuşma hakkı bile yokken konuşuyor ve seçilmiş gelmiş yasal hakkı olan 25. Dönem vekili olan bir kadın Milletvekiline sırf kadın olduğu için susturabiliyor. 
Bu kadar düşmanca, saldırganca, acımasızca, haddini aşan bir şekilde, saygısızca davranmasını bir hekim olarak söylüyorum sağlıklı bir düşünce değil" dedi. 
"ÖZÜR DİLESİN"
CHP'li Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Arınç'ın Sadece kadın vekillerden değil tüm kadınlardan özür dilemesi gerektiğini ifade etti. Biçer son olarak şöyle konuştu; "Bütün CHP'li kadınlar olarak kınıyoruz kendisini. Sayın Arınç'ın tüm kadın vekillerden, toplumdaki bütün kadınlardan özür dilemesini talep ediyoruz"


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Erhan - 3 yıl önce

TBMM’nin olağanüstü toplantısında Ak Parti’den Bülent Arınç kürsüde konuşuyor: “Bakınız 2 tane polisimiz ensesinden vurularak gece yarısı evinde öldürüldü, PKK’nın örgütü bunu üstlendi. Bu üstlenmeye karşı PKK’nın yayınladığı bildiri: ‘HPG’li…’rnrnBu esnada Arınç’ın konuşmasına HDP sıralarından sesler yükselmeye başlıyor. Arınç yükselen sesler arasında,HPG’nin üstlendiği 2 polisin uykusunda şehit edilmesini içeren bildiriyi okuyabilmek için o da ses tonunu yükselterek konuşmasına devam ediyor ve HPG bildirisinde geçen “HPG’li gençler polislere cezasını verdi” kısmını aktarıyor.rnAncak HDP sıralarından seslerin volümü düşmüyor. Arınç, “Bakınız, dün de Binbaşımız saldırıya uğradı. Alçakça katledildi” derken, sözlerine tepki gösteren HDP Diyarbakır milletvekili Nursel Aydoğan'ın itirazlarına "Hanımefendi sus, bir kadın olarak sus" diye cevap veriyor.rnrnArınç’ın Aydoğan’a sarf ettiği sözler tüm gündemi değiştiriyor. Ne enselerinden vurulan polislerimiz, ne eşinin ve kızının gözleri önünde katledilen Binbaşımız, ne de bu olayların tetikçisi PKK terör örgütü ve ona bağlı HPG’nin bildirisi… Olay birden kadınların susturulmasına dönüşüyor.rnZeytinyağı gibi üste çıkıyorlar.