BESOT’TA MUTLU TABLO

BESOT A.Ş. ile ilgili son günlerde basında yankı bulan haberlerle ilgili açıklama geldi. BESOT Yönetim Kurulu Başkanı Ali Soner Adalıer, Manisa Belediyesi önünde BESOT çalışanları ile bir araya gelerek, mutlu bir tablo çizdi. Ayrıca Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün de BESOT çalışanlarıyla bir araya geldi. BESOT çalışanları Başkan Ergün’e çiçek takdim ettiler.

BESOT’TA MUTLU TABLO

Manisa Belediyesi’nin hizmet kolunu başarıyla yürüten BESOT A.Ş. geçtiğimiz günlerde basında çıkan haberlerle kamuoyuna yanlış lanse edilmişti. BESOT A.Ş.’nin otoparklarda görevli çalışanlarının basına verdiği demeçler sonrasında BESOT A.Ş. yetkilileri basın açıklaması düzenlediler. BESOT çalışanlarının da katılım gösterdiği ve Manisa Belediyesi önünde gerçekleştirilen basın  açıklamasını BESOT A.Ş. Yönetim Kurulu adına Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Ali Soner Adalıer yaptı. Açıklama öncesinde BESOT çalışanları Adalıer’e çiçek takdim ederek, yanlış anlaşılmalardan ötürü özür dilediklerini belirttiler. Adalıer açıklamasında, “BESOT A.Ş. yönetimi olarak, başta Manisa Belediye Başkanı Sayın Cengiz Ergün olmak üzere, benimsenmiş temel prensibimiz; Manisa esnafıyla çalışmak ve Manisa’nın gençlerine istihdam sağlamaktır. Bu noktadan hareketle, yerel basınımızda yer alan ve şirketimizle ilgili olarak çıkan haberlerden dolayı bilgi yanlışlığını önlemek adına, bu bildiriyi yayınlamak gereği duyulmuştur. Şirketimizi, kanunlarımızın tanıdığı yetkiyle faaliyetlerini sürdürürken, Manisamız’ın yerel örf ve adetlerine son derece sahip çıkan bir anlayışla çalışmakta ve çalışanlarını da bu doğrultuda yönlendirmektedir. Elbette ki kişisel hak ve özgürlüklere karşı da son derece duyarlı ve saygılıdır.” dedi.

MÜDAHALE EDİLMESİ GEREKEN BİR DURUMDU

Yaşanan olaylar karşısında şirket olarak müdahalede bulunma zorunluluğu doğduğunu dile getiren Adalıer, “Bu kişisel hak ve özgürlükler, benimsenmiş şirket prensiplerini, yönetimi ve konuyla hiçbir ilişkisi bulunmayan isimleri rencide edecek boyuta ulaşıyorsa bu duruma da müdahale etmek kaçınılmazdır. Şirketimiz diğer faaliyetleri yanında, 5393 sayılı Belediye Kanunu ile 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun tanıdığı yetkiler çerçevesinde, ilimiz sınırları dahilinde açık ve kapalı otopark işletmeciliği faaliyetlerini de hali hazırda otuz beş çalışanı ile birlikte Şubat 2005 tarihinden bu yana sürdürmektedir. İlk günden beri, diğer tüm çalışanları ile birlikte, personelimizin tüm özlük haklarını kanunlar çerçevesinde harfiyen yerine getirme gayretinde olan şirket yönetimimiz, hangi şart altında olursa olsun çalışanının ücretini ve sosyal haklarını gününde yerine getirme gayreti içerisinde olmuştur.” dedi.

İYİ NİYETİMİZİ KORUDUK

Çalışanların ücretleri konusunda belirli bir oranda iyileştirme gerçekleştirildiğini de sözlerine ekleyen Adalıer, sözlerine şu şekilde son verdi; “2014 yılında da, Devletimizin sağladığı %4’lük ücret artışını çalışanına %5.50 oranında yansıtarak, kendi imkanları çerçevesinde bir iyileştirme gayreti içerisinde olunmuştur. Şirket yönetimi olarak tüm bu iyi niyetler karşılığında, son günlerde yaşanan olumsuz ve kamu oyunu yanıltıcı girişimler hoşgörü sınırlarını zorlayacak boyuta ulaşmaktadır. Bu durum karşısında gerekli uyarıların yapılması ve kanunların verdiği yetkilerin hatırlatılması son derece normal karşılanmalı ve anlayış bulmalıdır. Yaşanan her şeye rağmen şirketimiz, kanunlarımızın kendisine tanıdığı tüm hukuki hakları uhdesinde saklı kalmak üzere çalışanları ile iş barışını sağlamış ve işine devam etmektedir.” Gerçekleştirilen basın açıklamasının ardından Adalıer ve yönetim kurulu üyeleri BESOT çalışanları ile birlikte öğle yemeği yedi.

İSTİŞARE YAPILMALI

Belediye binası önünde Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’le bir araya gelen BESOT çalışanları, çiçek takdiminde bulundular. Başkan Ergün burada yaptığı konuşmada olanların geçmişte kaldığını belirterek, “Biz zamanı geldiğinde gereken güzellikleri yapmasını biliriz. Tepki vermeniz en doğal hakkınız. Ancak bu tarz sorunlar istişare ile çözülecek işlerdir. İstişare çok önemlidir. Kimse darılmadan ortak bir noktada buluşulur. Gönül isterdi ki basın önünde bu tarz açıklamaları yapmadan önce ilgili yetkililerle gereken konuşmalar yapılsaydı, hiçbir sorun yaşanmazdı. Şimdi yaşanan her şeye bir sünger çekerek, görevlerimize devam edeceğiz. Bizim de güzellikleri gerçekleştireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.