BAYLAN'DAN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR: "PEŞKEŞ ÇEKTİLER!"

Milliyetçi Hareket Partisi Yunusemre İlçe Başkanı Onur Baylan zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Yunusemre Belediyesinin çöp toplama işleri konusunda Büyükşehir Belediyesinin verdiği imkanlar yerine yandaş firmaları tercih ettiğini ve bunun da maliyetinin daha fazla olduğunu iddia etti. Baylan AK Partili Yunusemre Belediye Başkanınına seslenerek; "Mehmet Çerçi halkımızı oyaladığını zannederken, belediye başkan yardımcılarını halkın parasını çarçur etmekle mi görevlendirmiştir?" dedi.

BAYLAN'DAN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR:

"MANİSALILARI BİLGİLENDİRMEYİ BORÇ BİLİRİZ"

MHP'li Baylan'ın yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı; 

"30 Mart 2014’ten bu yana geçen süre içerisinde çalışmalarını yakından takip ettiğimiz Yunusemre Belediyesi’nin ilçemiz adına hayırlı olduğunu gördüğümüz her çalışmalarında Milliyetçi Hareket Partisi Yunusemre İlçe Teşkilatı ve Milliyetçi Hareket Partisi Meclis grubu olarak yanlarında bulunup destek olduğumuz gibi, seçilen AKP belediyesinin ilçemiz zararına olacak işlerde de siz değerli Yunusemre İlçesi sakinlerini ve tüm Manisalıları bilgilendirmeyi bir borç biliriz.

 2004-2009 yılları arasında AKP’li Manisa Belediyesi’ne iş yapan yandaş şirketlerin, Manisa mızda AKP’li belediyelerle tekrar hortladığını görmekteyiz.

Sayın Cengiz Ergün Başkanlığındaki Milliyetçi Hareket Partili belediyemizde 2009 yılında, satın alınarak belediyemize kazandırmış olduğumuz araç-gereçlerle temizlik ve çöp toplama işlerini yaklaşık olarak yıllık 4-5 milyon civarında yapılmaktaydı"

"GÜNDEM DEĞİŞTİRİYORLAR"

Baylan açıklamalarına şöyle devam etti; "Büyük ağabeylerinin ismini değiştirmekte sıkıntı görmediği ve her zaman yaptıkları gibi alelacele ve kimsenin fikri alınmaksızın gündem değiştirmek amacıyla ve de diğer illere emsal teşkil etmesi için, Saruhan olarak değiştirilmek istenen Manisamızın 2012 yılında Büyükşehir Belediyesi olacağı kesinleştikten sonra başkanımız Sayın Cengiz Ergün 2013 yılında Belediye Meclisinden yetki alarak merkez ilçeye bağlı köy ve mahallelerimize 400’ e yakın personel ve kendi ekipmanlarımzla yaklaşık 8 milyon gibi bir rakama temizlik ve çöp toplama işleri yapılıyordu.

 

2014 yılının ilk 8 ayında yani söz konusu işleri ilçe belediyelerine devretmeden önce sadece Yunusemre İlçemizde bu iş 230 personel ve yine kendi ekipmanlarımızla yakıt giderleri dahi olmak üzere yaklaşık 6 milyona yapılmaktaydı" 

"YANDAŞ FİRMALARA PEŞKEŞ ÇEKTİLER"

 AK Partili Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi'ye seslenen Baylan ; " 1 Eylül 2014 tarihinde temizlik işlerini ilçe belediyelerine devretmemizle birlikte, belki de dünyanın en zor işini yapan insanları işten çıkararak, Manisa’da yol kapatma eylemlerine varan kaosa yol açtınız.
Bize bu personel fazla, bu kadar istihdam yapamayız, biz yeni kurulan bir ilçeyiz dediniz.

 Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak sayın Cengiz Ergün’den sizlere temizlik işleri için 14 adet kamyon, 3 adet kamyonet, 2 adet süpürge aracı, 5 adet traktör ve 230 personel devredildi.Geçen Cuma günü yapılan ihalede gördük ki, AKP’li Yunusemre Belediyesi, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin kendisine verdiği araçları kullanmayı düşünmeyip, aynı 2004-2009 yıllarındaki AKP’li zihniyeti hatırlatarak aynı sayıdaki istihdam ve araçları kiralayarak, yakıt giderleri hariç yıllık 12,5 milyondan 3 yıllığına yaklaşık 37 milyon yandaş firmalara peşkeş çekilmiştir

Mehmet Çerçi kahvelerde hasbihal ederek, vatandaşımızın nikah akdini gerçekleştirerek belediye başkanlığı yaptığını zannetmektedir. Seçim meydanlarında söz verdiğiniz projelerden neden bahsetmiyorsunuz? Yoksa Mehmet Çerçi halkla iç içe oluyormuş gibi yapıp halkımızı oyalamakta mıdır? Mehmet Çerçi halkımızı oyaladığını zannederken, belediye başkan yardımcılarını halkın parasını çarçur etmekle mi görevlendirmiştir?

 Unutulmamalıdır ki belediye başkanlığı görevi halkın parasını çarçur etmek değil, hizmette bulunmak, proje ve çözüm üretmek ve de tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumaktır.Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak her türlü haksızlığın ve yolsuzluğun karşısında olduğumuzu siz değerli Manisalılara belirtmek isteriz" dedi. 

Baylan sözlerini şöyle noktaladı: "AK Parti’li Yunusemre Belediyesi’nin de düştüğü bu durumdan bir an önce kurtulmasını yüce Allah’tan niyaz ederiz"


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Murat - 3 yıl önce
Sayın Baylan;rnSize Yunusemre gibi güzide bir ilçenin, MHP gibi Köklü bir partisinin ilçe başkanlığı verilmiş. Bir belediye başkanının ismini anarken SAYIN demesini öğrenememişsiniz. Burdan da anlaşılıyor ki sizi hiç taımasam da bu gömlek size 2 numara büyük sanırım.