BAŞKAN TONGUÇ’UN HAYALİ GERÇEK OLDU

Şehzadeler ilçesinde yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç’un “en büyük hayalim” dediği Esnaf ve Tarım Komisyonları çalışmalarına başladı.

BAŞKAN TONGUÇ’UN HAYALİ GERÇEK OLDU

AK Parti Şehzadeler İlçe AR-GE Başkanlığı çatısı altında oluşturulan Çalışma Komisyonları Toplantısının ilki Manisa Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, İlçe Başkan Yardımcısı ve AR-GE Başkanı Ahmet Nalbant, Tarım Komisyonu Başkanı Ali Erken, Esnaf Komisyonu Başkanı Hamza Erese, Tarım ve Esnaf Komisyonlarında görev yapacak Şehzadeler İlçesine bağlı 65 mahalleden seçilen temsilciler katıldı.

“BENİM EN BÜÜK HAYALİMDİ”

Şehitler için saygı duruşunun ardından İstiklal marşının okunması ile başlayan toplantının açılış konuşmasını AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç yaptı. Konuşmasına şehitlere rahmet dileyerek başlayan Başkan Tonguç, “Şehzadeler ilçe teşkilatımız kurulduğu günden beri benim bir hayalim vardı. Bu hayalim ise esnaf ve ziraat komisyonlarını kurmaktı. Neden tarım komisyonu kurmaktı. Şehzadeler ilçemiz tarih, kültür, sanayi kenti olmanın yanında çok büyük bir tarım şehridir. Neden esnaf komisyonu diye soracak olursanız. Şehzadeler ilçemizde vergi dairesine kayıtlı en fazla vergi mükellefi olan ilçelerimizden birisidir. Bu nedenle de esnaf ve tarım komisyonlarının kurularak, esnafımıza ve çiftçimize yönelik projeler üretmemiz gerekiyordu. Allah’a hamdolsun ki en büyük hayalim olan bu komisyonları kurarak bugün ilk toplantımızı burada gerçekleştirmiş olmaktan büyük mutluluk duymaktayım. Bu projeyi hayata geçirmezden önce Ahmet Nalbant arkadaşımızla birlikte bu her iki komisyonun görevlerini ve çalışma esaslarını belirleyen bir tüzük hazırladık. Yönetim Kurulu arkadaşlarımızdan i Erken’i Tarım Komisyonu Başkanı, Hamza Erese’yi ise Esnaf Komisyonu Başkanı olarak belirledik. Bu her iki komisyonumuzun daha etkin bir şekilde çalışması için Şehzadeler İlçemize bağlı 65 mahallemizden hiçbir siyasi görüşüne bakmaksızın kendi mahallelerinde sevilen, saygı duyulan, sözüne güvenilir ve aynı zamanda söz sahibi olan güzel insanları komisyon üyesi olarak belirleyip, her iki komisyonumuzu da bu şekilde oluşturmuş olduk. Her iki komisyonumuzun çalışmalarının Şehzadeler ilçemize, Manisa’mıza ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyor, toplantımıza katılan Milletvekilimiz Recai Berber ve Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik başta olmak üzere sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”dedi.

“ESNAFIMIZI VE ÇİFTÇİMİZİ ÖNEMSİYORUZ”

Şehitlere rahmet, terör örgütü PKK’ya lanet okuyarak konuşmasına başlayan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç’a övgü dolu sözler sarfetti. Başkan Çelik, şunları söyledi;“Tarım ve Esnaf Komisyonlarının kurulması çok güzel bir çalışma olmuş. Böyle güzel bir projeyi hayata geçiren Ahmet başkanımızı ve arkadaşlarını tebrik ediyorum.  Burada hem Esnaf Çalışma Komisyonumuz var hem de Tarım Çalışma Komisyonumuz. Esnaflarımız ve çiftçilerimiz bizim için son derece önemli. Zaten bizim Esnaf ve Sanatkârlarımıza karşı sevgimiz, saygımız ve samimiyetimiz var. Oda Başkanlarımızla sık sık bir araya geliyoruz. Sosyal boyutu var sadece ticari boyutu yok. Bizim medeniyetimiz açısından önemli olan ahilik kültürü var. Bütün esnaflarımızı önemsiyoruz. Esnaflarımıza zarar verecek olan seyyar satıcılarla da mücadelemizi yapıyoruz. Şehzadeler ilçemizde 320 bin dönüm arazimiz var. Bu arazilerimizin kıymetli ve değerli olması şehrimiz için bir avantaj aynı zamanda da dezavantaj. Büyümek istiyoruz fakat gidebileceğimiz yer yok.  Dar bir alana sıkışmış nefes alamaz durumda. Bir tarafımız dağ bir tarafımızda birinci sınıf tarım arazileri ile kaplı.

MİLLETVEKİLİ BERBER’DEN BAŞKAN TONGUÇ’A ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Kendisinin de çok önemsediği Tarım ve Esnaf Komisyonlarının kurulmasında öncülük eden AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç’a teşekkür ederek konuşmasına başlayan AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber,  “Burada esnaf ve çiftçi kardeşlerimiz var. Manisa’mızın en büyük ilçelerinden biri tarım alanında da büyük esnaf olarak ticari olarak da çok büyük bir ilçemiz. Ahmet kardeşim gerek seçimlerden önce gerekse seçimlerden sonra arkadaşları ile birlikte çok büyük gayret sarfetti etmeye de devam ediyor. Benim de çok önemsediğim bu her iki komisyonu kurup, çalışmalarına başlattığı için kendisini ve arkadaşlarını ayrı ayrı tebrik ediyorum. İlk defa böyle bir çalışma yapılıyor. Çiftçi ve esnaf kardeşlerimizi kucaklayan, hepsinin söyleyecek bir sözü olduğu bir komisyon kurup, bu komisyonlarda onlarında görüşlerini almak, aksayan yönlerini görmek suretiyle ve bunları düzeltmek için elimizden geleni yapacağız. Bu açıdan da özellikle Şehzadeler İlçe Başkanımız Ahmet Tonguç kardeşimize teşekkür ediyorum.”dedi.

“BÜYÜKŞEHİR KANUNUNDA DÜZENLEMELER YAPACAĞIZ”

İki yıllık belediye olan Şehzadeler Belediyesinin 40 yıllık belediye gibi hizmetler yaptığını ifade eden Berber, “Belediyemiz iki yıllık belediye olmasına rağmen 40 yıllık belediye gibi çalışan Ömer Faruk Başkanımızı ve ekibini kutluyorum. Belediye Başkanı olduğu andan itibaren hep yanında olmaya gayret ettik. Büyükşehir kanunu biz çıkardık. Daha iyi hizmet olsun diye yaptık. Daha iyi hizmetlerin verildiği yerler yok mu elbette var. Buna örnek olarak Bursa Büyükşehir belediyesini gösterebilirim. Şuanda Bursa’nın köy yolları sıcak asfaltla kaplanıyor. Sıcak asfaltla kaplanan yolları görünce doğrusu inanamadım gözlerime. Aynı şekilde Balıkesir Büyükşehir belediyesi de köylere kadar sıcak asfalt yapıyor. Biz aynı imkânları Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne de verdik. Ama sadece duraklara bilboartlara asfalt geliyor diye iki seneden beri sadece ilanını görüyoruz. Asfaltı yap ondan sonra ilanını koy. İki sendir gelmeyen asfaltın ilanını gördükçe insanlar artık buna isyan eder noktaya geldi. Büyükşehir kanunu önümüzdeki günlerde görüşülecek. Maalesef ne yazık ki çok fazla partizanlık yapıldığını, hizmetlerin aksatıldığını gördük. Dolayısıyla bunu düzeltmek boynumuzun borcu oldu.  Büyükşehir kanunu yeniden gözden geçirilecek ve daha iyi hizmet verir hale getirilecek. İlçe belediyelerimizin imkânlarını daha fazla artıracağız ki, bazı hizmetler ilçelerde daha iyi yapılsın.”diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından, Tarım ve Esnaf Komisyonlarında görev yapmak üzere Şehzadeler İlçesine bağlı 65 mahalleden seçilen temsilciler, Berber’e esnaf ve çiftçilerin sıkıntılarını dile getiren sorular yöneltti. Kendisine yöneltilen her bir soruya ayrı ayrı cevap veren Berber ayrıca, hükümetin esnaf ve çiftçilere yönelik hayata geçirdiği çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. Tarım ve Esnaf Çalışma Komisyonları toplantısı, en kısa sürede tekrar yapılmak üzere toplantıya son verildi.  


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.