banner278

BAŞKAN MÜJDEYİ VERDİ!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Karaağaçlı Mahallesi’ni ziyaret ederek, önemli müjdeler verdi. Ulaşım sıkıntılarına neşter vuracaklarını açıklayan Başkan Ergün, “Yeni otobüslere Manisa Kart adını verdiğimiz kartlarla binip, garaja geldiğinizde aynı kartla ücretsiz, ya da 50 kuruşluk bir ücretle şehir içi ulaşımdan da faydalanacaksınız.” dedi.

BAŞKAN MÜJDEYİ VERDİ!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler İlçesi Karaağaçlı Mahallesi’ni ziyaret etti. Mahalle halkı tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Başkan Ergün’e Karağaçlı ziyaretinde MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, Zabıta Daire Başkanı Aydoğan İra, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, Şehzadeler İlçe Başkanı Cemal Kutlar, MHP Manisa Milletvekili Adayı Hasan Eryılmaz eşlik etti. Mahallenin girişinde çiçeklerle karşılanan Başkan Ergün, kahveleri ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Çocukların da büyük ilgisiyle karşılaşan Başkan Ergün, çocuklara harçlık ve çeşitli hediyeler verdi.

BAŞKAN ERGÜN’DEN DESTEK TEŞEKKÜRÜ
Mahalle kahvesinde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Ergün, mahalle muhtarı Cemil Kafkas ve vatandaşların isteklerini dinledi. Mahalle sakinlerine seslenen Başkan Ergün, yerel seçimlerde verdikleri destek ve katkıdan dolayı teşekkür etti. Başkan Ergün, “Manisa Belediyesi olarak 5 yıl hizmet etmeye çalıştık. 100’ün üzerinde projeyi hayata geçirdik. Demek ki güzel hizmet vermişiz, hesap vermişiz bu icraatlarımızla bütün vatandaşlarımız bize büyükşehri layık gördü. Allah hepinizden razı olsun. Geride bıraktığımız süre içinde 1 milyon 360 bin kişiye hizmet götürme noktasında hareket ettik. Bin 900’e aldığımız çalışan sayımızı bugün 4 bin 500’lere ulaştırdık. İlk defa yaz aylarının ortasında kurduğumuz MASKİ Genel Müdürlüğü hizmet vermeye başladı” dedi.

EGE’DE SADECE MANİSA’DA OLACAK
Manisa’da 17 ilçenin tamamında büyükşehrin ulaşım, ilaçlama, mezarlık, itfaiye, su kanalizasyon hizmetlerine start verdiklerini dile getiren Başkan Ergün, “Bu hizmetleri yapmak için binaları bulduk, kadroları kurduk. İlçe belediyelerinden devredilen araçların yüzde 80’i zaten hurdaydı. Bugün itibariyle 500’e ulaşan yeni araç alımlarının organizasyonlarına girdik. Şimdi 50’den fazla itfaiye noktası belirlendi. Onlara alınacak olan araçların 20 milyon lira bedelle ihalesini yaptık. Bu ayın sonunda üretimleri bitme safhasına geldi. Ege’de olmayan en büyük merdivenli itfaiye aracı Manisa’da olacak” diye konuştu. Manisa bütününde ilaçlama çalışmalarının yapıldığını kaydeden Başkan Ergün, geçen yıl sıkıntı yaşandığını hatırlattı. Başkan Ergün, “Geçen yıl siyasi olarak biraz sıkıntı yaşadık. Ama inanıyorum ki önümüzdeki yaz ne suda ne ilaçlama da sıkıntı yaşanmayacak. Artık sahada büyükşehir var. Aksayan bir nokta olduğu zaman hemen üzerindeyiz” diye konuştu.

TRAFO ALANINA GÜVENLİK GELECEK
Karağaçlı’da yaşana su kesintisinden haberdar olduğunu dile getiren Başkan Ergün’ün trafo esprisi güldürdü. Başkan Ergün, “Karaağaçlı’da geceleri sular kesiliyormuş. Panosu bozuk dediler pano yapıldı. Sondaj arızası demişler arıza giderilmiş. Muhtardan bilgiyi aldım. Birileri hani trafoların içine kediler girdi ya, bunlara başka birilerin eli girmiş herhalde. Bu alan Şehzadeler ilçe Belediyesi’nin konumunda olan alanın içinde kalmış. Kimseyi kötüleme noktasında değilim. MASKİ olarak talimatı verdim. Biz orada korumasını alacağız. Orayı çevireceğiz. Bundan sonra su kesiliyor mu görelim. Biz doğru bildiğimizi yapacağız. Orada güvenliği alıyoruz” dedi.

HER YERE ASFALT GELİYOR
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt hamlesi başlattığını müjdeleyen Başkan Ergün, Özel İdare döneminde asfalta 14 milyon harcandığını hatırlatarak, Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 95 milyonluk bir yatırım yapacağını ifade etti. Başkan Ergün, “ Her şeyimiz şeffaf olacak. Büyükşehir Belediyesi bundan bir ay önce il özel idaresi zamanında bir senede yapılan asfalt 2013 yılı itibariyle harcanan para 14 milyon. Bütün Manisa köy yollarıyla ilgili. Manisa’nın tamamında bu tür yolların toplamı 4 bin 600 kilometrelik. İlgili daireye talimat verdim. İhaleyi yaptım. 120 milyon lira yaklaşık maliyetle çıkılan ihale 95 milyon lira ile tamamlandı. 1600 km asfalt yapılacak. 4 ay içinde. Bu ay başı itibariyle bu çalışma başlatılıyordu. İhaleye 21 firma girdi. Bir tanesi gitti, KİK’e itiraz etti. ha siyasi yapıldı, yapılmadı kimseyi suçlamak istemiyorum. Geciktirilmesi mi istendi onu da bilmiyorum. Kamu İhale Kurumu’ndan gelecek karar sonucunda bu yaz bütün bu 1600 km sadece stabilize, 200 km sıcak asfalt yapılacak. Bizim şantiyemizde yaptığımız çalışmalar bunun dışındadır. Bu bölgede 70 km yakın yolların stabilizelerini yapmıştık. 2 sene içinde de Manisa’da stabilize asfaltsız, sıcak asfaltsız yer kalmayacak. Cengiz Ergün olarak söylüyorum. Allah nasip ederse köy yollarına da gelecek sıra. Köy yollarına da daha detaylı gireceğiz. Su kanalizasyon noktasında, su depoların yenilenmesi noktasında, arıtmalar noktasında çalışmalara başladı. Manisa’nın sorunlarını biliyoruz. Kırsaldaki sorunları biliyoruz. Vatandaşın hangi şartlarda hangi imkanlarla yaşadığını çok iyi biliyoruz” diye konuştu.

“MANİSA’YA İLKLERİ GETİRİYORUZ”
Manisa’da yaptıkları çalışmaları aktaran Başkan Ergün, Manisa terminali ve Atatürk Kent Parkı’nı anlattı. Kent merkezine gelen vatandaşlara Atatürk Kent Parkı’nı gezmelerini tavsiye eden Başkan Ergün, “Bu ay içinde Çanakkale turlarımız başladı. Alınan taleplere göre her iki günde bir ilçelerin tamamından Çanakkale turları oluyor. Manisa’da otopark sıkıntısı yaşanıyordu. Adını Bülent Koşmaz’ın ismini verdiğimiz büyük bir otoparkı ve peyzajı bitirdik. Manisa için önemli olan Subay lojmanların olduğu alana tam otomasyonlu otopark yapıyoruz. Araçlarını getiriyorsunuz, düğmeye basıyorsun, araba kendi gidiyor. Tekrar geliyorsun. Araba tekrar kapının önüne geliyor. Çıkıyor gidiyorsun. Türkiye’de İstanbul’da bu tür otoparkların en büyüğü 50-60 araçlık. İzmir’de 210 araçlık bir otopark yapıldı. Daha İzmir yapılmadan biz 560 araçlık otoparkı yapıyoruz. Manisa’ya ilkler güzellikler geliyor. Ulucami’ye çıkarsanız Ulutepe’ye gidin. Manisa’nın seyir terası olan bu alanı gezmelisiniz. Manisa iyi yolda. Manisa’da yaptığımız bu güzellikleri ilçelerimize, mahallelerimize yapmak bizim boynumuzun borcudur” dedi.

BAŞKAN MÜJDEYİ KARAAĞAÇLI’DAN VERDİ
Ulaşım konusunda Karağaçlı’da yaşayan vatandaşların sıkıntı çektiğini bildiğini dile getiren Başkan Ergün, “Garaja gidiyoruz, merkeze gitmek için yeniden para veriyoruz diyorsunuz. Onu da çözüyoruz. Biraz sabredin. Öncelikle Muradiye hattına 70 yeni otobüs alınıyor. 53’ü Haziran başında geliyor. Ortak bir havuz oluşturduk. Tek bünyede toplanıyor. Ortadan para kalkıyor. Araçlar alçak tabanlı. İçinde televizyonu var, kamera sistemleri var. Bunun planlaması bitti. Saruhanlı bölgesi, yakın bölgelerdeki tüm otobüsler bunun içinde Karaağaçlı da dahil olacak. Bu bölge dahil edilerek, nasıl Manisa merkezde havuz oluşturulduysa, bu bölgenin otobüslerini de ortak havuza topluyoruz. Yetmeyen yere Manisa Büyükşehir Belediyesi otobüs alıp hattı koyuyor. Bu araçlar 3-4 ay gibi sürede, kışa girerken bu bölgede bitecek. Garaja geleceksiniz. Manisa içine aktarmaya bindiğiniz zaman ya çok sembolik 50 kuruş, ya da yarım saat 45 dakika içinde ikinci arabaya binmek bedava olacak. Aynı şekilde Hacıhalliler, Çobanisa, Hamzabeyli’yi de organize edeceğiz. Yavaş yavaş tüm ilçelere da yayılacak. 4 senenin sonunda Manisa’nın tamamında ulaşım sorunları çözülmüş olacak. İçiniz rahat olsun. Ben her zaman halkın içinde sizin yararınıza olacak şeyin yanındayım. Her şey yasal süreçte ilerlediği için biraz zaman alıyor. Ben ulaşım noktasında bunun müjdesini vermiş olayım. Para kalkacak herkesin elinde kart olacak. Adına Manisa kart diyeceğiz. Kartla bineceksin, öbür arabaya binip devam edeceksin” diye konuştu. Başkan Ergün’ün verdiği müjdeleri alkışlarla karşılayan mahalle sakinleri ulaşım sıkıntılarının çözülmesi için adım atılmasından dolayı çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANITI VE ATATÜRK SERGİ SALONU TEŞEKKÜRÜ
Konuşmaların ardından Mahalle Muhtarı Cemil Kafkas, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün tarafından şehre kazandırılan Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu’ndan dolayı teşekkür etti. Kafkas, “ Ben bir tarih öğretmeni olarak Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Burayı kazandırdığından dolayı çok mutluyuz. Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir yer yaptı. Manisalılar burayı gezip görmeli” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Akdede - 3 yıl önce

Otobüsleri büyütmenin bi anlamı yok, önemli olan alternatif şirketlerin olması yoksa tek firmayla taşımacılık olursa rekabet olmazsa vay manisalı halkın haline !!! örnek mi manisa seyehat tek firma manisa izmir arası 30 Km 9 TL en fazla alınması gereken ücret 5 TL. ama alternatifi yok istediği ücreti alır... bide böyle düşünün...


Avatar
Mehmet - 3 yıl önce

1900 çalışandan 4500 çalışan olmuş Belediye'de. Yani 2600 kişi işe alınmış. Ben iş arayan bir Manisalı olarak 2600 kişi işe alınırken ilan verildiğini falan duymadım. Bu eleman alımları nasıl oluyor. Katlı otopark inşaatını yapan firmanın Manisalı olmayan yeğeninin Elektrik Mühendisi olarak işe alındığını duydum. Yazıktır başkan ayıptır Manisalı biz gençlere başkan...


Avatar
AHMET - 3 yıl önce

Sayın Başkan, 1900 çalışan sayısını 4500'e ulaştırdık diyorsunuz. Ne güzel, güzel de.. Manisalı işsiz bir genç olarak şunu sormak istiyorum, yaklaşık 2600 tane eleman aldınız yani, ama bizler ne bir ilan, nede işçi bulma kurumundan birşey duyduk Büyükşehir eleman alıyor diye. Nasıl aldınız bukadar elemanı. Yoksa dışardan elemanmı ithal ettiniz, Katlı otopark inşaatını yapan firma sahibinin elektrik mühendisi olan yeğenini işe aldığınız gibi..