BAŞARILI KURSİYERLER SERTİFİKALARINI ALDI

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) ve Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) işbirliği ile düzenlediği Satış-Pazarlama Uzmanlığı eğitimlerine katılan kursiyerlere başarı sertifikaları Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Bülent Koşmaz Hizmet Binası’nda düzenlenen törenle verildi.

BAŞARILI KURSİYERLER SERTİFİKALARINI ALDI

Tören de ayrıca TOBB Manisa İl Kadın ve Genç Girişimciler Kurulları tarafından KOSGEB ile ortaklaşa düzenlenen girişimcilik kurslarını başarıya tamamlayan kursiyerlere de sertifikaları takdim edildi.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Bülent Koşmaz Hizmet Binası’nda gerçekleşen törene Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, Manisa TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Bankoğlu, Manisa TSO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Baki Kılıç, Manisa TSO Yönetim Kurulu eski başkanı ve Meclis Üyesi Yaşar Coşkun, TOBB Manisa İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Nilgün Aksoy, TOBB Manisa İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Levent Akçalı, KOSGEB Manisa Hizmet Merkezi Uzmanı Hasan Kahraman ve kursiyerler katıldı.

Törende konuşan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, ‘Türkiye büyüyen genç nüfusu itibariyle her yıl 1 milyon kişiye iş alanları istihdam sahaları açmak durumunda olan, büyümekte olan, büyümesini arttırmak zorunda olan dinamik bir yapıya sahip.Bu kadar insanı devlet kadrolarında işe yerleştirebilmek takdir edersiniz ki mümkün değil. Bu gelen genç ve iş bulunması gereken nüfusa iş sahalarını açacak olan Sizlersiniz, yani girişimcilerimiz. Her bir iş yerinden ortalama 10 kişinin iş sahibi olduğu gerçeğini göz önünde bulundurursak girişimciliğin önemi bir kere daha ön plana çıkıyor. Manisa işsizlik rakamları açısından yaklaşık yüzde 5’e yaklaşan işsizliği ile Türkiye’de en iyi ilk üç ili arasında. Bunu Manisa’ da faaliyet gösteren girişimciler gerçekleştiriyor. Manisa’mızın gelişen sanayisi sayesinde bundan 10 sene önce 50 kişi çalıştıran 500 metrekarelik dükkanlarda iş yapan bir çok arkadaşımızın, bu gün 1000 kişinin üzerinde istihdam yaratan binlerce metrekarelik son teknolojiye sahip fabrikaları var.  Bu örneği Size Manisa’ da yapacağınız her işte başarılı olabileceğiz gerçeğini anlatmak için verdim. Çünkü yatırım için, iş için Türkiye’nin en uygun yerlerinden birisi Manisa’ dır. Bir iş kurmak bir iş yapmak için illa o işi yapacak finansmana sahip olmanız gerekmez.  Bilgi, tecrübe ve özgüven artık paranın önüne geçmiş durumda. Ürettiğiniz fikirlere çok ciddi destekler verecek ve bunları hayata geçirmenizi sağlayacak devlet destekleri, AB hibeleri, Girişimci Fonları, Melek Yatırımcılar var. Odamız bünyesinde KOSGEB var, Zafer Kalkınma Ajansı var, ABİGEM var. Bunların sunduğu  birçok imkan var. Buralardan faydalanın. Buralara gelip gidin danışın açılan hibe ve destekleri takip edin.  Odamız bünyesinde faaliyet gösteren Kadın ve Genç Girişimciler Kurullarımızla irtibatta olun faaliyetlerine katılın. Ben de Gıda üzerine satış pazarlama yapan büyük bir şirketin sahibiyim. Satış ve Pazarlamanın ne demek olduğunu ve önemini çok iyi bilen ve yaşayan hatta bu yolla para kazanan bir işadamıyım. Sizlere tavsiyem kendinizi her zaman geliştirin ve gelişime, öğrenmeye açık olun. Yaptığınız her alışverişte dürüstlükten ve doğruluktan ayrılmayın. Unutmayın ki bir insanı bir kere kandırırsınız ve güven kaybetmek para kaybetmekten daha yıkıcıdır.  Ve işinize sahip çıkın, büyük küçük demeyin, önemli önemsiz demeyin, işinize sahip çıkın ve işinizin kıymetini bilin. Bu duygu ve düşüncelerle, Girişimcilik Kursumuzu ve Satış Pazarlama Kursumuzu tamamlayan kursiyerlerimizi iş hayatında yanımızda görmek istiyoruz. Sizlerin işveren kişiler girişimci kişiler olmanızı bekliyoruz. Çalıştığını iş yerinde en güzel yerlerde olmanızı bekliyoruz’ dedi.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu eski başkanı ve Meclis Üyesi Yaşar Coşkun yaptığı konuşmada yönetim kurulu başkanı olduğu dönemde düzenlenen eğitim ve kurslara katılan kursiyerleri başarılarından ötürü tebrik etti. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.