"BARIŞ VE KARDEŞLİĞİ TESİS EDECEĞİZ"

Saadet Partisi Manisa Milletvekili adayı Adnan Yükalan yaptığı ziyaretlerde halkın sorunlarını dinleyerek istek ve taleplerini not aldı.


 Devletten hiçbir yardım almamalarına rağmen büyük bir gayret ve özveriyle çalıştıklarını belirten Yükalan bizler hizmet için ülkenin geleceği için yıllar önce yaptığımız gibi yeniden Milli Kalkınmayı sağlamak için bu yola çıktık diyerek toplumdaki kutuplaştırılmalara dikkat çekti.

Yükalan konuşmasında; Tüm vatandaşlarımız bizim yönetimimizde 1. sınıf vatandaş olacak. Hiç kimse siyasi görüşünden, ideolojisinden, dilinden, inancından, mezhebinden, cinsiyetinden, etnik kökeninden, ırkından vb. dolayı ayrımcılığa ve adaletsizliğe uğramayacak.

Toplumda hâkim olan tahammülsüzlük, nefret ve şiddeti sebep ve sonuçlarıyla birlikte ortadan kaldırmaya çalışacağız. Yoksullara, engellilere, kadınlara, çocuklara ve yaşlılara yönelik her türlü şiddet ve dışlamayı, toplumsal hayatta ve kamu yönetiminde görülen fişleme, kayırmacılık ve ayrımcılık gibi insan haklarına ve hukuka aykırı tutum ve davranışlarla kararlı bir şekilde mücadele edeceğiz. Toplumda yaygınlaşan fiili, psikolojik, cinsel her türlü taciz ve saldırıyı sebep ve sonuçlarıyla birlikte değerlendirip köklü biçimde çözmeye çalışacağız.

Bu çerçevede, hukukun ve hukukun üstünlüğü ilkesinin hangi Saiklerle olursa olsun, içinin boşaltılmasına, zayıflatılmasına izin vermeyeceğiz. Hukuku yeniden ihya edeceğiz; masumiyet karinesini en temel ilke olarak tüm vatandaşlarımız için geçerli kılacağız.

Toplumda barış, kardeşlik ve huzurun hâkim olması için tüm toplum kesimlerini 7'den 70'e can kulağıyla dinleyeceğiz. Edirne'deki kardeşinin acısını Hakkâri’deki kardeşi duyan, Diyarbakır'dan yükselen bir sese Çankırı'dan ses veren bir Türkiye'yi birlikte inşa edeceğiz. Güvenliğin esasının güven duygusu olduğunu yeniden hissettireceğiz insanımıza; buna Anadolu şahit olacak geçmişiyle, bugünüyle, geleceğiyle. Kendini güvende hisseden bir toplumu tüm yurttaşlarımızla birlikte inşa edeceğiz. Böylece, toplumsal huzur, güven ve özgürlükler artacak; güvenlik güçlerinin iş yükü hafifleyecek ve daha uygun koşullarda görevlerini ifa edecekler. Tüm toplum kesimleri ile birlikte sorunlarımızı ve çözümlerimizi şeffaf bir şekilde konuşarak karara bağlayacağız. Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz. İnsanların bir arada ve mutlu yaşayacağı bir ülkeyi el birliğiyle ilmek ilmek dokuyacağız.

YOLSUZLUK SALGIN BİR HASTALIKTIR

Yolsuzluk Türkiye'nin en temel sorunlarından biri hali- ne gelmiştir. Yolsuzluk ve rüşvet sosyal ve kültürel sonuçları aşırı derecede yıkıcı, ekonomik ve siyasi bakımlardan da bulaşıcı ve salgın haline gelen ahlaki bir hastalıktır. İdari ve bürokratik süreçlerin kamu yararı, şeffaflık ve eşitlik ilkelerine göre düzenlenmesi, demokratik denetim mekanizmalarının etkili şekilde işletilmesi ve medyanın da dördüncü kuvvet olarak denetim işlevini yerine getirmesinin bu sorunun çözümü için hayati önem taşıdığının bilincindeyiz. Milli İttifak bu yapısal tedbirlerle birlikte, devleti rant üretme ve dağıtma aracı olmaktan çıkardığında, yolsuzluğa eşlik eden liyakatsizlik, kayırmacılık ve bunların sonucunda oluşan yoksulluk bütün sorunlarıyla birlikte ortadan kalkacaktır. Bu kapsamda; Halkımızın yönetime katılımı ve denetimi artırılacaktır. Ahlak siyasete hâkim kılınacaktır. Milli İttifak'ın iktidarında siyasetin finansmanı şeffaflaştırılacaktır. Kamu yönetimi şeffaflaştırılacak, üst düzey yönetimler belli aralıklarla çalışmaları hakkında halkımıza bilgi verecektir. Kamu malının denetimi için kurulan ve Osmanlı'dan bize miras Sayıştay güçlendirilecek, gerekli yasal düzenleme ve uygulamalar vakit kaybetmeden

hayata geçirilecektir. Hesap verebilirlik ilkesi kapsamında; devletin ve çalışanların faaliyetlerini denetleyen denetim kurumları etkin hale getirilecektir. Kamu kurumlarının etkin denetimi sonucunda, devletin imkânlarını kötüye kullananlardan mutlaka hesap sorulacaktır. dedi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.