BAHÇELİ'YE GÖRE MANİSA KARARINI VERDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Cumhuriyet Meydanında Manisalılara seslendi ve 7 Haziran'ın AK Parti iktidarının son günü olduğunu, 8 Haziran sabahı Manisa'nın ve Türkiye'nin MHP iktidarına uyanacağını iddia etti.

BAHÇELİ'YE GÖRE MANİSA KARARINI VERDİ

Mitingde partisinin seçim beyannamesini de açıklayan MHP lideri, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı Türkiye'ye bölünmeye götürmekle suçladı. Bahçeli ayrıca Başbakan Davutoğlu'nun da Tayyip Erdoğan ile aynı yolda olduğunu söyledi.  

Bahçeli, 17 ve 25 aralık Operasyonlarını hatırlatarak Cumhurbaşaknı Erdoğan'a '1725 Erdoğan' Başbakan Davutoğlu'na ise 'Fason Başbakan' diye seslendi. 

HABER:BERFİN ADICAN

KAMERA: GÖKHAN BAYSAL

7 Haziran genel seçimleri öncesinde Manisa'da miting yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli AK Parti iktidarının son günlerini yaşadığını iddia etti. Konuşmasına mitinge katılanlara teşekkür ederek başlayan Genel Başkan Bahçeli, "Bugün bu meydanı dolduranlar üç hilalin önünü aydınlattı. Türkiye'ye umut saçtı. Manisa cesaret demektir Manisa inanç iman ve milli ruh demektir Manisa Spil dağının eteklerinden parlayan milli ahenktir. Geçmişte işgalcilere direnen, vatanını ve bayrağını namus bilen yine Manisa'dır. Manisa yanlışa aman vermez ihanete prim vermez bölünmeye izin vermez dağılmaya fırsat vermez. Siz Manisa'dan şehitler ölmez diye bağırınca Ankara'da fason başkan huzursuz oldu. Sizler vatan bölünmez dedikçe uydu başbakanın uykuları kaçıyor. Siz Manisa'yı savundukça saraydakinin keyfi bozuluyor. Milli şuur Manisa'dadır, Milliyetçi coşku Manisa'dadır." dedi. 

BAŞBAKAN DEMEK İÇİN ŞAHİT LAZIM

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdağan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yüklenerek  devam eden MHP Lideri, "Davutoğlu diyanet üzerinden meydanlarda bilirkişilik taslıyor. Kudüs'ü siyasete alet ediyor. Davutoğlu dün Adıyaman'da biz milleti birleştirirken HDP bölmeye çalışıyor dedi. Manisa'nın aklı ve zekası yerinde. Davutoğlu HDP'nin bölücülüğünü biliyorsa 28 Şubat'ta Dolmabahçe Sarayında düzenlenen rezil görüntülere nasıl izin verdi" diye sordu.  

"Davutoğluna başbakan demek için bin şahit gerekir" diyen MHP lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Davutoğlu'nu fikren zehirlediğini söyledi. MHP Lideri Bahçeli, "Sandık görününce kostüm değiştirdiler. AKP zayılfdı inişte ve düşüşte. 7 Haziran'dan sonra AKP artık iktidar olmayacak. Türk milleti buna müsaade etmeyecek. Kamuoyu araştırmaları bunu gösteriyor. Herkes bunu biliyor. İktidara MHP geliyor. Türk milleti bu defa MHP diyor" diye konuştu. 

MÜNAFIKLARI TEMİZLEYECEĞİZ

MHP İktidarında Türkiye siyasetinden münafıkları temizleyeceklerini söyleyen MHP Lideri, "7 Haziranda MHP'yi destekleyin Türkiye'yi münafıklardan temizleyelim. MHP iktidarına hazır olun ve bana bunun için söz verin." dedi. 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın din üzerinden siyaset yaptığını ve meydanlarda Kur'an-ı Kerimle mitingler düzenlediğini hatırlatan MHP Lideri, "Daha önceleri Kuran'dan pasta yapıp yiyenler bugün meydanlarda Allah kelamını halka doğru sallıyor. Bu ihaneti asla affetmeyeceğiz. İslamla tanışmışız ne Erdoğan'la olmadı. 1725 Erdoğan sana sesleniyorum kendine gel haddini bil küfre sapma" dedi.  

Türk milletinin Bahadır Han'dan bu yana islamla tanıştığını söyleyen MHP Lideri, "Bu ülke zaten islamla şereflenmiştir. O Kuran-ı işaret edeceğin yer burası değil. Eğer onu göstereceksen papa heykelleri önünde imza atarken aklın nerdeydi.?Müslümanları küresel zulümlere sürüklediğin BOP projesinde Hristiyan Efendiler boynuna rozet asarken Kuran-ı orda gösterseydin. İncil tutan ellerden medet umdun. Menfeat aradın. Bugün islama en çok zarar veren zümre iktidardadır. İslamı en fazla incitenler iktidardadır. Bunlar Allah'ın emir ve yasaklarını çiğnediler, rüşvet aldılar verdiler. Çaldılar çırptılar . 17-25 Aralıkta ayakkabı kutularını sizlerden aşırdıklarıyla doldurdular. Hırsızlık müslümana caiz oldu da bizim mi haberimiz yok.? Ahlaksızlık ve inançsızlık caiz oldu da Manisa'nın mı haberi yok?" diye sordu. 

AKİF'İ AĞZINA ANMA!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sıkıştığı zaman Mehmet Akif Ersoy şiirleri okuduğunu söyleyen MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Erdoğan sıkıştığı zaman Mehmet Akift'en şiirler okuyor ve yeni istismar kampanyasına el uzatıyor. Artık onun ismini ağzına alma elini yıkamadan adaletle aklanmadan tövbe etmeden yüce kitabımızdan da uzak dur. Akif ne para çaldı ne de çocukların yatak odalarına para kasalarını sakladı. Akif'in gemicikleri yoktu her yere yürüyerek giderdi, sarayları yoktu uçukları yoktu devletten ödülünü bile almadı. Erdoğan a ne demeli kol bacak koparmaktan bahseden Davutoğlu'na ne demeli. 17-25 çetesini nasıl görmeli nasıl değerlendirmeliyiz. İslamla Allah'la aldatanların sonu artık geldi" dedi. 

Erdoğan'ın Kuran-ı Kerim sallayarak Başkanlık propagandası yaptığını ileri süren Devlet Bahçeli, "Türk milleti onlara haddini bildirecek. Başkanlık serüveni 7 Haziran'da son nefesini verecek. AKP'yi sandıkta tasfiye edelim. Yaşanmış onca hırsızlığı hainliği ve hakareti gözünüzün önüne getirin ve AKP'yi geldiği gibi gönderin. Buna karşılık MHP oy ve destek verin. Bizimle yürü Manisalı" dedi.  

GÜNAHA ORTAK OLMAYIN

AK Parti'ye oy verecek olan seçmenlere seslenen Devlet Bahçeli, "Gelin günaha ortak olmayın. Yıllardır bir umut dediğiniz bu kervana katılmayın.  Gelin Türkiye'nin kurtuluşuna omuz verelim. Hırsıza karşı bizimle yürü Manisa. Yokluğa yolsuzluğa ve yasaklara karşı bizimle yürüyün. Teröre tavize onursuzluğa karşı bizimle yürüyün. Haramzadelere 1725 Erdoğan ve Davutoğluna karşı bizimle yürüyün" dedi. 

MÜHRÜ SANDIĞA VURUN

Konuşması partililerce kesilen ve meydanı dolduranların 'Vur de vuralım öl de ölelim!' sloganlarına da yanıt veren MHP Lideri, "Şimdilik 7 Haziran'da sandığa gidin elinize mührü alın ve 3 defa MHP diye vurun yeter!" diyerek karşılık verdi. 

Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığını taşıyamadığını iddia eden MHP Genel Başkanı, "Kendisi anayasal suç işledi. Tarafsızlığı alt üst etti. Erdoğan AKP'nin fiili eş genel başkanı gibi konuşuyor. Açılışlara kendisini davet ettirip gündemle ilgili atıp tutuyor ve yeni anayasa dedikodusu yapıyor. Yeni Türkiye rezilliğini savunuyor. Milletin oyuyla iş başına gelmiş olan bu adam parlamenter sistemi elinin tersiyle itiyor. Türk milleti Erdoğan başkan olsun diye oy vermedi. Manisa Erdoğan siyaset yapsın diye oy vermedi. Madem siyasete bu kadar meraklı o zaman bulunduğu makamdan istifa etsin. Bu ahlakı sergilesin. Erdoğan tarafsızlığını yedi yuttu. Anayasa göre cumhurbaşkanı tarafsız olur. Görevine başlarken şeref ve namusu üzerine yemin etti. O yeminlerini ezdi ve unuttu. 1725 Erdoğan ahlakın hukukun milletin ve demokrasinin karşısında açık taraftır. O kurucusu olduğu haramilerin toplandığı partinin tarafıdır. Rüşvetçi şarlatanların tarafıdır. 700 bin TL'lik kol saatinin villada sıfırlanan haram paraların ayakkabı kutularının tarafıdır. 1725 Erdoğan taraftır. Bu nedenle şeref ve namusu üzerine ettiği yemini hatırlatmak boşunadır. İmralı canisiyle görüşen ve bunu önce inkar sonra da kabul eden bir kişiye biz ne anlatalım. Recep Tayyip Erdoğan  denetim ve fren sistemi olmayan tahtsız ve taçsız sultanlık peşinde koşuyor. Söylediklerinin tümü yalan ve aldatmadır. Türkiye şaha kalsın daha hızlı karar alsın daha süratli iş yapılsın sözleri sinsi amaçların üzerine örtmek için ortaya atılan yalanlardır. Başkanlık Federasyon demektir bu da Türkiye'yi bölünmeye götürür. İmralı canisiyle pazarlık yapanlar Türkiye'yi bölmek istiyor. Başkanlık sistemi bu ihanet sürecinin başlangıcıdır. Tayyip Erdoğan demokrasinin idam fermanını istiyor. Hırsızlık ve yolsuzluğuna ruhsatı istiyor. Buna onu vermeyin.  o karanlık bir Türkiye istiyor. Manisalı Erdoğa' a yıkım ve parçalanma kadrosuna daha fazla tahammül etmesin" dedi.

HÜKÜMET MANİSALI ÇİFTÇİYİ UNUTTU

Hükümetin Manisalı çiftçiyi unuttuğunu söyleyen Bahçeli, "Manisa sanayi ve tarım şehridir. Üzüm, kiraz, tütün üretiminde Manisa ilk sıradadır. AK Parti, zeytin üreticimi yalnız ve çaresiz bırakmıştır. Soğuk ve don olayları üzüm bağlarını vurmuş, meyve ve sebze üreticimizi kederlemiştir. Hükümet Manisalı çiftçimizi unutmuştur. Biraz daha sık dişini üretici. 7 Haziran'da MHP iktidarı tüm sorunları çözecek. Biz buğday, mısır, soya, ayçiçeği, üzüm, kayısı, zeytin ve yer fıstığı gibi ürünlere destekleme programı uygulayacağız. Fiyat garantisi vereceğiz." diye konuştu.

İŞTE MHP'NİN VAADLERİ

MHP lideri Bahçeli, partisinin iktidar vaadlerini sıralayarak, "Partimizin yoğun uğraş ve mücadeleleriyle işten çıkarılan madencilerimizin ihtiyaçları yasa kapsamına alınmıştır. Buna rağmen madencilerimize kıdem tazminati ödenmediğini anlaşılmıştır. AK Parti mağduriyetlerin önüne geçmeli. Madenci kardeşim üzülme, MHP her zaman seninledir. bu iktidarın dönemi 7 Haziran'da sona ermiştir. Kim ne derse desin, biz bu oyunları tek başımıza bozarız. Bunların karşılarında tek başına MHP vardır. MHP seçim beyannamesini toplumsal onarım vizyonuyla açıklamıştır. Kaynaklarını hesaplayarak açıkladığımız plan ve projelerimiz bir yönüyle iktidar planıdır. Emekli kardeşim biliyorum karnını doyurmak için ek iş yapıyorsun. Mart ve eylül ayında bin 400 tl olmak üzere yılda 2 bin 800 tl destek almak için bizimle yürüyün. Mazlumlar, itilip kakılanlar bizimle yürüyün. Emeklilerimizin banka promosyonu alabilmesi için bizimle yürüyün. Emeklilikte yaş ve gün sayısına takılan vatandaşlarımızın mağduriyetini çözeceğiz. Asgari ücreti net bin 400 TL'ye çıkarmak ve Büyükşehir'de 100 tl ulaşım desteği vermek için bizimle yürü Manisa. Büyükşehirlerde evi olmayan kardeşlerimizin bin 750 tl alabilmesi için bizimle yürü Türkiye. Çiftçi kardeşim, allahın izniyle yüzünüzü güldüreceğiz. Mazot gübre ve yem olmak üzere temel girdileri ucuz alabileceksin. Mazotta, ilaçta, gübrede ÖTV ve KDV tamamen kalkacak. Belinizi büken mazotu1,75 TL'ye indireceğiz. Orman köylüsünün mağduriyetini çözmek için MHP'ye oy verin. Canlı hayvan kaçaklığını önlemek için bizimle yürü Manisa." şeklinde konuştu.

HER KESİM DÜŞÜNÜLDÜ

Bahçeli, "Esnaf ve sanatkar kardeşim, yeni iş yeri açtığında 5 yıl gelir vergisinden seni uzak tutacağız. Sigorta primlerin 5 yıl devlet tarafından karşılanacak. Şoför kardeşim yeni aracından 10 yıl KDV ve ÖTV almayacağız. Esnaf Bağ-Kur emeklimizin aylıklarını iyileştireceğiz. Gerçek manada intibak düzenlemesi yapacağız. Esnaf ve sanatkarımızın emekli aylığından SGK primi kesilmesine son vereceğiz. İşsiz kardeşim, sanayiciler meraklanmayın. Hepinizin sorunlarını bitireceğiz. 65 yaşını doldurmuş kardeşlerimize ödenen aylığı 300 TL'ye çıkaracağız. Sosyal bakım yardımı vereceğiz. Kamuya ait altın arazileri yoksullara vereceğiz. Muhtaç ailelerimize sosyal konut imkanı ya da 250 tl kira yardımı sağlayacağız. 200 kw elektrik tüketen vatandaşlarımıza faturanın yüzde 75'ini geri ödeyeceğiz. Engelli kardeşim seni unutmayız. 18 yaş üstü engellilerimize 600 tl, 18 yaş altı engellilerimize 400 tl yardım edeceğiz.Muhtaç durumdaki ailelere harcama kartları, hilal kart uygulamasına geçeceğiz. Gazilerimize 3 bin 600 günde emekli olma hakkı getireceğiz. Şehit yakınlarına iş imkanı sağlayacağız. Kadrosu olmadan çalışan sözleşmeli geçici öğretmenlerimizi kadroya almak yanı sıra, atanamayan öğretmen çilesine son vereceğiz. Emniyet mensuplarımızın çalışma şartlarını iyileştireceğiz ve polislerimizin ek göstergesini 3 bin 600 TL'ye çıkaracağız." dedi.

TEMİZ SİYASET, DÜRÜST YÖNETİM

MHP lideri Devlet Bahçeli son olarak şunları söyledi, "Kapatılan belde belediyeleri, özel idareleri ve köyleri yeniden kuracağız. Siyasi ahlak yasasını çıkaracağız. Kamuda sözleşmeli, geçici ya da taşeron çalışanı kadrolu yapacağız. Bölücülüğün ve terörün kökünü kazıyacağız. Yeni bir anayasayı hazırlayacağız. Temiz siyaset, dürüst yönetim için bizimle yürü Manisa. Dik baş, tok karın, mutlu yarın için bizimle yürü Manisa. Türkiye sizinle tarih yazacaktır." 

NOTLAR: 

Manisa mitingi için kente bir gün önce gelen MHP lideri Devlet Bahçeli Anemon otelinde konakladı.

Bahçeli 1,5 saat gecikmeli başladığı mitingine partililer tarafından oluşturulan konvoyla geldi. 

Miting sonrası Bahçeli İzmir'e hareket etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce

Kılınçtaroğlunuda Bahçeliyide dinledik Yani anlıyacağımız herkes birşeyler verecek, dağıtacak. Şunu da üreteceğiz diyeni duymadık Sıra geldi davutoğluna Bakalım o neler verecek dağıtacak :))))